Recenze Omron RS7 Intelli IT - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron RS7 Intelli IT

93,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kompaktní provedení
  • Paměť pro dva uživatele
  • Propojení s telefonem

Zápory

  • Vyšší cena
  • Bez napájecího adaptéru
  • Nemá režim Host
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Omron RS7 Intelli IT je kompaktní měřič krevního tlaku s umístěním na zápěstí. Umožňuje uložení až 100 naměřených výsledků pro dva různé uživatele. Taková paměť patří mezi hodnocenými měřiči v listopadu 2022 mezi ty lepší. Napájení zajišťují tužkové baterie typu AAA, které vydrží cca 300 měření, což je také velmi přívětivá hodnota.

Přesnost měření 5 % v případě srdečních pulsů a 3 mmHg u krevního tlaku je naprosto běžná a je srovnatelná i s přístroji měřícími na paži.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Paměť (počet výsledků)

2 x 100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

AAA

Výdrž baterie (počet měření)

300

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Hmotnost 91 g (bez baterií) je ve srovnání s jinými měřiči na zápěstí nízká. Díky tomu je manipulace s přístrojem i samotné měření velmi komfortní. Samotný měřič je velmi malý a zejména tenký. Jeho rozměry jsou bez manžety pouze 9,1 x 6,3 x 1,3 cm.

Manžeta, která je součástí balení, je vhodná pro obvod zápěstí od 13,5 do 21,5 cm. Zejména maximální hodnota přesahuje běžné možnosti kompaktních tlakoměrů, hodí se proto i na širší zápěstí. Konkurenci se vymyká přístroj Omron také v případě funkcí. Nepostrádá běžnou detekci hypertenze, ale ani indikaci správně utažené manžety. S touto funkcí se obvykle setkáváme spíše u měřičů na paži.

Pro dlouhodobé sledování zdravotního stavu přijde vhod funkce ranních průměrů, avšak některé jiné modely zobrazují i průměry večerní. Statistiky můžete pohodlně sledovat také v aplikaci v mobilním telefonu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,091

Rozměry (cm)

9,1 x 6,3 x 1,3

Manžeta pro max. obvod (cm)

21,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

S telefonem

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Pouze ranní

Hlavní klady a zápory

Výhodou tlakoměru Omron RS7 Intelli IT jsou bezesporu jeho kompaktní rozměry. Přístroj je malý, lehký a také tichý. Díky tomu je jeho používání velmi diskrétní. Oceňujeme také dobrou výbavu funkcemi a také pětiletou záruku poskytovanou výrobcem. Nevýhodou je naopak vyšší pořizovací cena a také absence režimu „Host“.

Srovnání s alternativami

Hledáte-li kompaktní měřič na zápěstí v nižší cenové kategorii, mohl by vás zaujmout model Beurer BC 32. Má o něco větší rozměry, méně funkcí, ale stojí přibližně třetinu. Alternativou je jistě také tlakoměr v obdobné cenové kategorii Omron M6 Comfort Intelli, který měří na paži. Má dobrou výbavu funkcemi, kombinované napájení bateriemi či ze sítě.

Naše hodnocení a závěr

Omron RS7 Intelli IT je měřič krevního tlaku určený na zápěstí. Má velmi nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Umožňuje uložení 100 naměřených výsledků pro dva uživatele. Disponuje indikátorem hypertenze a upozorňuje také na špatně utaženou manžetu. Automaticky vede průměry ranních hodnot a je kompatibilní s aplikací, ve které můžete dlouhodobě sledovat podrobné statistiky. Má však poměrně vysokou cenu. Pokud hledáte spíš základní měřič, přečtěte si recenzi modelu Sencor SBD 1470.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Dana Široká | Datum: | Produkt: Omron RS7 Intelli IT | Hodnocení: 93,4 %
Dana Široká se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron RS7 Intelli IT

Omron RS7 Intelli IT

2 300 Kč Orientační cena