Recenze Omron RS7 Intelli IT - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Omron RS7 Intelli IT

93,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kompaktní provedení
  • Paměť pro dva uživatele
  • Propojení s telefonem

Zápory

  • Vyšší cena
  • Bez napájecího adaptéru
  • Nemá režim Host
2 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Omron RS7 Intelli IT je kompaktní měřič krevního tlaku s umístěním na zápěstí. Umožňuje uložení až 100 naměřených výsledků pro dva různé uživatele. Taková paměť patří mezi hodnocenými měřiči v listopadu 2022 mezi ty lepší. Napájení zajišťují tužkové baterie typu AAA, které vydrží cca 300 měření, což je také velmi přívětivá hodnota.

Přesnost měření 5 % v případě srdečních pulsů a 3 mmHg u krevního tlaku je naprosto běžná a je srovnatelná i s přístroji měřícími na paži.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Omron

Paměť (počet výsledků)

2 x 100

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

AAA

Výdrž baterie (počet měření)

300

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Hmotnost 91 g (bez baterií) je ve srovnání s jinými měřiči na zápěstí nízká. Díky tomu je manipulace s přístrojem i samotné měření velmi komfortní. Samotný měřič je velmi malý a zejména tenký. Jeho rozměry jsou bez manžety pouze 9,1 x 6,3 x 1,3 cm.

Manžeta, která je součástí balení, je vhodná pro obvod zápěstí od 13,5 do 21,5 cm. Zejména maximální hodnota přesahuje běžné možnosti kompaktních tlakoměrů, hodí se proto i na širší zápěstí. Konkurenci se vymyká přístroj Omron také v případě funkcí. Nepostrádá běžnou detekci hypertenze, ale ani indikaci správně utažené manžety. S touto funkcí se obvykle setkáváme spíše u měřičů na paži.

Pro dlouhodobé sledování zdravotního stavu přijde vhod funkce ranních průměrů, avšak některé jiné modely zobrazují i průměry večerní. Statistiky můžete pohodlně sledovat také v aplikaci v mobilním telefonu.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,091

Rozměry (cm)

9,1 x 6,3 x 1,3

Manžeta pro max. obvod (cm)

21,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

S telefonem

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ano

Ranní a večerní týdenní průměry

Pouze ranní

Hlavní klady a zápory

Výhodou tlakoměru Omron RS7 Intelli IT jsou bezesporu jeho kompaktní rozměry. Přístroj je malý, lehký a také tichý. Díky tomu je jeho používání velmi diskrétní. Oceňujeme také dobrou výbavu funkcemi a také pětiletou záruku poskytovanou výrobcem. Nevýhodou je naopak vyšší pořizovací cena a také absence režimu „Host“.

Srovnání s alternativami

Hledáte-li kompaktní měřič na zápěstí v nižší cenové kategorii, mohl by vás zaujmout model Beurer BC 32. Má o něco větší rozměry, méně funkcí, ale stojí přibližně třetinu. Alternativou je jistě také tlakoměr v obdobné cenové kategorii Omron M6 Comfort Intelli, který měří na paži. Má dobrou výbavu funkcemi, kombinované napájení bateriemi či ze sítě.

Naše hodnocení a závěr

Omron RS7 Intelli IT je měřič krevního tlaku určený na zápěstí. Má velmi nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Umožňuje uložení 100 naměřených výsledků pro dva uživatele. Disponuje indikátorem hypertenze a upozorňuje také na špatně utaženou manžetu. Automaticky vede průměry ranních hodnot a je kompatibilní s aplikací, ve které můžete dlouhodobě sledovat podrobné statistiky. Má však poměrně vysokou cenu. Pokud hledáte spíš základní měřič, přečtěte si recenzi modelu Sencor SBD 1470.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Omron RS7 Intelli IT | Hodnocení: 93,4 %
Veronika Vyskočilová je naší seniorní redaktorkou, která se kromě domácích spotřebičů věnuje také produktům pro zdraví. Na této stránce najdete její srovnání tonometrů. Vysvětlí vám, jaký je rozdíl mezi variantou na paži a na zápěstí, a které funkce můžete od moderních přístrojů očekávat. Věnovala se také srovnání infračervených teploměrů a čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Omron RS7 Intelli IT

Omron RS7 Intelli IT

2 300 Kč Orientační cena