Recenze a porovnání Amica DDPS 3201 LZBG | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Amica DDPS 3201 LZBG

78,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Dvouplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • 9 stupňů výkonu
  • Litinové mřížky
  • Pojistka plamene

Zápory

  • Nižší výkon velké plotýnky
  • Žádné pokročilé funkce
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Amica DDPS 3201 LZBG představuje varnou desku se dvěma hořáky vhodnou do malých kuchyní v chatách či v garsonkách. Co se celkového výkonu týče, je na tom o něco hůře než jiné dvouplotýnkové modely na trhu (v červenci 2021). Pokud se podíváme na rozložení výkonu na jednotlivých plotýnkách, vidíme, že z větší části je za tuto ztrátu zodpovědná ta větší, neboť výkon pomocného hořáku 1 000 W je vcelku běžný. Výkonem většího hořáku 2 800 W se však deska řadí mezi mírně podprůměrné.

Jako materiál desky bylo výrobcem zvoleno černé sklo, které bude vyhovovat těm, kdo do své kuchyně hledají elegantní variantu. Litinové mřížky jsou dalším bonusem, ve srovnání se smaltovými jsou těžší a stabilnější. Rozměry deska nijak zvlášť nepřekvapí, výraznější je však její hmotnost. Na konkrétní hodnoty se můžete podívat níže v tabulce.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

2

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

2 800

Materiál varné desky

Sklo

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,7

Hmotnost (kg)

10,15

Vybavení a funkce

Plynové desky se obecně mnoha funkcemi nevyznačují, zvlášť to platí pro ty z nižší cenové kategorie. Nepřekvapí tedy, že ani deska Amica nenabízí v této oblasti nic nadstandardního. Obejít se tak budete muset například bez dětské pojistky, ukazatele zbytkového tepla nebo displeje s časovačem. Důležité však je, že jí nechybí bezpečnostní pojistka, která při uhašení plamene uzavře přívod plynu. Oproti starým plynovým deskám, jaké známe z kuchyně našich babiček, jsou dnes prodávané modely vybaveny též integrovaným zapalováním v knoflíku, v tomto ohledu ani deska Amica nezaostává. Pokud ji plánujete používat přetryskovanou na propan-butan, potěší vás, že trysky naleznete v balení.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Klady a zápory

U plynových desek často u knoflíku nenajdete řadu čísel, mnohdy zkrátka posouváte výkon mezi ikonkami malého a velkého plamínku. Deska Amica v tomto ohledu potěší 9stupňovým nastavováním zvyšujícím přehlednost. Dalším bonusem jsou rošty z litiny, což je materiál stabilní a odolný. U levnějších desek totiž bývá častěji k dostání hůře hodnocený smalt.

Nejvýraznější nevýhodou je podprůměrný výkon. Desce navíc chybí WOK hořák, plotýnka se zvýšeným výkonem ideální pro prudké smažení. Tu však obecně najdete spíš u desek se čtyřmi a více plotýnkami.

Závěr

Amica DDPS 3201 LZBG patří mezi dvouplotýnkové varné desky z nižší cenové kategorie, hodit se tak bude zejména méně náročným kuchařům a kuchařkám. Její celkový výkon hodnotíme jako mírně podprůměrný, což je dáno zejména nižším výkonem většího hořáku, tato ztráta však není nijak výrazná. Deska se vyznačuje elegantním provedením z černého skla a litinovými mřížkami.

V oblasti funkcí nemůžeme čekat zázraky, nechybí však základ – pojistka přívodu plynu při uhašení plamene a zapalování v knoflíku. Pokud vám dva hořáky stačí, ale hledáte luxusnější a lépe vybavený model, doporučujeme k pročtení recenzi desky Siemens ER 3A6 BD 70.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amica DDPS 3201 LZBG | Hodnocení: 78,5 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Amica DDPS 3201 LZBG

Amica DDPS 3201 LZBG

3 300 Kč Orientační cena