Recenze a porovnání Bosch PCQ7A5M90 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch PCQ7A5M90

81,5 % Celkové hodnocení

Cena/výkon v kategorii Pětiplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Technologie FlameSelect
  • WOK hořák

Zápory

  • Málo doplňkových funkcí
  • Větší rozměry
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tento model perfektně odpovídá svému zařazení v našem srovnávacím testu. Určili jsme mu titul Cena/výkon a je to přesně to, co od něj dostanete. Žádné vychytané funkce nebo extra výkonnost, ale velmi dobrou desku, na kterou se můžete spolehnout a kterou dostanete za přijatelnou cenu. V době napsání recenze jste si ji mohli pořídit za necelých 10 tisíc korun.

Základním materiálem desky je nerez. Jde tedy o desku stříbrné barvy, jejíž pěkný design doplňují černé mřížky z litiny. I rozměry této desky se pohybují v tradičních hodnotách. Ve srovnání s ostatními deskami z našeho srovnávacího testu je potřeba počítat s větší šířkou, která činí 75 cm. Je to zapříčiněno pátou přidanou plotýnkou. Hloubka má potom 52 cm, výška 4,5 cm a celá deska váží necelých 14 kg.

Výčet jednotlivých výkonů bude v tomto případě delší. Máme na vyjmenování 5 hořáků. Jeden o síle 1000 W, dva o síle 1750 W, další 3000 W a ten nejsilnější má sílu dokonce 4000 W. Pro vaši lepší představu je to tolik, kolik má dohromady celá dvouhořáková deska Mora VDP 325 X. Ohřev i ve velkých hrncích bude tedy v tomto případě otázkou pouhých pár minut.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

5

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 750

Hořák 3 (W)

1 750

Hořák 4 (W)

3 000

Hořák 5 (W)

4 000

Materiál varné desky

Nerez

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Stříbrná

Šířka (cm)

75

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnost (kg)

13,7

Vybavení a funkce

Díky plynové pojistce bude o vaši bezpečnost postaráno. Jakmile zhasne plamen, pojistka se postará o to, že se uzavře i přívod plynu, aby nedošlo k nehodě. Zápalky a jiné podpalovače budete moci odhodit, deska je totiž vybavena integrovaným zapalováním. Právě proto potřebuje přístup k elektřině. Vám pak stačí knoflík stisknout, otočit a chvíli přidržet a plamen se automaticky zažehne. Jak jsme již zmiňovali v předchozích odstavcích, tato deska má velmi silné hořáky. Ten nejsilnější je tzv. wok hořák, ideální pro prudké orestování masa či zeleniny. U každého z nich si budete moci nastavit výkon v rozsahu 1 až 9 stupňů díky technologii FlameSelect.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

230 V

Závěr

Bosch PCQ7A5M90 je spolehlivým řešením, pokud hledáte plynovou varnou desku s pěti hořáky. Dva z nainstalovaných hořáků dosahují výkonu 3000 W a více, vaření tak bude velmi rychlé. Deska je vyrobena z nerezu a doplněna kvalitními litinovými mřížkami. Pokud víte, že to je něco, co hledáte, ale mysleli jste si spíš na menší finanční investici. Zkuste zvážit sesterský model Bosch POH6B6B10. Jsou si velmi podobné, ale ten druhý zmiňovaný má o plotýnku méně. Zaplatíte za něj však polovinu ceny, a tak stojí za uvážení, zda si se čtyřmi plotýnky nevystačíte.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch PCQ7A5M90 | Hodnocení: 81,5 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch PCQ7A5M90

Bosch PCQ7A5M90

11 000 Kč Orientační cena