Menu

Recenze a srovnání Mora VDP 325 X

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

70,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Nestabilní mřížky
2 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mora VDP 325X je základním avšak stále velmi dobře funkčním modelem v kategorii dvouplotýnkovch plynových varných desek. V době napsání této recenze bylo možné jej pořídit zhruba za 2500 korun. Výkon, kterého je tento sporák schopný je 4000 W. Mezi dva hořáky se tyto watty rozdělí tak, že ten silnější vydá za 3000 W a ten slabší za 1000 W.

Deska potěší nízkou šířkou, nezabere ani 30 cm, což je u dvouplotýnkových desek standard. Do hloubky měří standardních 51 cm a na výšku 10,3 cm. Hmotnost má o něco větší než zbylé dva produkty v této kategorii. Je to zapříčiněno výrobním materiálem. Tím u těch dvou byla sklokeramika, kdežto v tomto případě se setkáváme s nerezem. Deska má tudíž stříbrnou barvu. Mřížky jsou černé, vyrobené ze smaltované oceli. Z uživatelských recenzí víme, že tento materiál nebývá tak pevný a stabilní jako litina. Litinovými mřížkami však disponují spíše dražší spotřebiče.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 2
Hořák 1 (W) 1 000
Hořák 2 (W) 3 000
Materiál varné desky Nerez
Materiál mřížky Smaltovaná ocel
Barva varné desky Stříbrná
Šířka (cm) 28,8
Hloubka (cm) 51
Výška (cm) 10,3
Hmotnost (kg) 7,8

Vybavení a funkce

Až na základní bezpečnostní prvky, které jsou dnes již v podstatě ‘povinností’, nenabízí tento sporák žádné další funkce. Pokud si chcete například měřit čas, budete to muset udělat na dodatečném měřiči. Deska vám neukáže ani zbytkové teplo. Nejen že nemá měřič teploty desky, ale nemá ani displej, na kterém by vám to zobrazila. Je ale na místě poznamenat, že plynové varné desky mívají obecně nižší vybavenost v tomto ohledu. Od toho jsou tady desky indukční. Přípojka k elektřině je klasicky 230voltová, ovládání knoflíkové.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ne
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla Ne
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí 230 V

Závěr

Značka Mora sice již nějakou dobu není ryze českým výrobcem, spadá pod firmu Gorenje, avšak i tak si na našem trhu drží stále dobrou pověst a pozici. Konkrétně tato varná deska je výbornou volbou v případě, že vás v domácnosti nežije mnoho (deska má pouze dvě plotýnky) a že nechcete do spotřebiče mnoho investovat. Nedostanete za takto nízkou cenu sice žádné extra funkce, avšak pokud vám jednoduchost nevadí a naopak vám třeba připadá jako přednost, doporučujeme tento model zvážit. Na základě našeho průzkumu vychází v této cenové kategorii nejlépe.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Mora VDP 325 X | Hodnocení: 70,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora VDP 325 X

Mora VDP 325 X

2 900 Kč Orientační cena