Menu

Recenze a srovnání Amica DP 6401 LZB

Dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Plynové varné desky

Klady

  • Nižší cena
  • Očíslovaná škála výkonu
  • Trysky na PB v balení
  • Snadná údržba

Zápory

  • Nemá WOK hořák
  • Chybí pokročilé funkce
  • Nemá poklop
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová varná deska Amica DP 6401 LZB patří mezi základní čtyřplotýnkové modely, které seženete za podprůměrnou cenu. Nijak tedy nepřekvapí, že její uživatelé budou muset přistoupit na několik kompromisů. Oproti ostatním čtyřplotýnkovým deskám má například nižší celkový výkon, i největší hořák poskytne výkon jen 2 800 W.

Povrch tvoří černý smaltovaný plech, což je materiál jednoduchý na údržbu. Výhodu představují také litinové mřížky, které na rozdíl od ocelových nemívají problémy se stabilitou. Deska se nevyznačuje atypickými rozměry nebo váhou, v tomto ohledu vás nemá co překvapit.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

4

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 800

Hořák 3 (W)

1 800

Hořák 4 (W)

2 800

Hořák 5 (W)

Nerelevantní

Materiál varné desky

Smalt

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,8

Hmotnost (kg)

11,5

Vybavení a funkce

Pokud jde o funkce, deska firmy Amica vám jich mnoho nenabídne. Jako jeden ze závažnějších problémů vidíme absenci WOK hořáku, varné zóny s extra vysokým výkonem pro rychlé rozpálení i velkých pánví. Ostatní funkce jsou však mezi plynovými varnými deskami všeobecně méně rozšířené. Dražší modely občas disponují displejem nebo ukazatelem zbytkového tepla, jde ale spíš o výjimky.

K naprostému základu naopak patří integrované zapalování v knoflíku, díky kterému nepotřebujete při zažínání ohně zapalovač. Vhodná a rozšířená je také plynová pojistka, která zajistí, že při nečekanému zhasnutí plamene nezačne unikat plyn. Výhodu vidíme také v tryskách na propan-butan, které jsou součástí balení. Ovládání usnadňuje číslovaná škála pro přesnější regulaci plamene.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Závěr

Amica DP 6401 LZB představuje základní variantu pro nenáročné zákazníky, kteří nepotřebují extra vysoký výkon ani funkce a důležitější jsou pro ně nízké pořizovací náklady. Deska má své klady v použitých materiálech, smalt se dobře čistí a litinové mřížky jsou stabilnější než ty ocelové.
Mezi funkcemi najdete jen ty skutečně základní – pojistku plamene a zapalování v knoflíku. Knoflíkové ovládání je doplněno číslovanou škálou, která je mezi plynovými sporáky poměrně neobvyklá. V balení najdete také trysky na propan-butan.
Deska má však bohužel o něco nižší výkon, chybí jí také WOK hořák. Pokud tušíte, že byste jej při vaření postrádali, doporučíme vám k přečtení spíše recenzi desky Mora VDP 645 GB1.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Amica DP 6401 LZB | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již tři roky. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a dokáže rozlišit, jaké parametry jsou pro výběr skutečně klíčové. Navíc velice ráda a často vaří, proto se ujala tématu plynových varných desek. Poradí vám, jak zvolit optimální počet hořáků či na jaké funkce se zaměřit. Její jméno najdete také u plynových sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Amica DP 6401 LZB

Amica DP 6401 LZB

4 000 Kč Orientační cena