Recenze a srovnání Mora VDP 645 GB1

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Vysoký výkon

Malá hmotnost

Zápory:

Chybějící pokročilé funkce

7 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Tato čtyřplotýnková varná deska fungující na plyn se pochlubí svým elegantním vzhledem, a to díky sklokeramice, ze které je povrch vyroben. S tímto materiálem se u plynových desek setkáme spíše u modelů vyšší cenové kategorie. Barva provedení je v tomto případě černá, což působí sice velmi elegantně, ale je možné, že skvrny a nečistoty se na ní budou více vyjímat, než jak tomu je u desek bílých či stříbrných. Mřížka se skládá ze dvou kusů a bude tedy stabilnější, než kdyby šlo o čtyři jednotlivé mřížky, každá na jednu plotýnku. Jsou vyrobeny z litiny, což je s ohledem na čištění a údržbu velmi vstřícný materiál.

Svůj status TOP produkt v čtyřplotýnkové kategorii deska Mora VDP 645 GB1 potvrdí i po výkonnostní stránce. Její celkový výkon činí 7800 W. Disponuje také super silným WOK hořákem, který sám obstará 3300 W a přijde vhod na prudké smažení či rychlé vaření. Co se šířky a hloubky tohoto spotřebiče týče, nijak se nevymyká standardům. Vytknout mu však můžeme lehce větší hodnotu v parametru výšky, zde se dopočítáme až 11 cm. Zachraňuje to ale svou naopak podprůměrnou hmotností. S 6kg modelem se jinak setkáme pouze u desek dvouplotýnkových.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 4
Hořák 1 (W)  1 000
Hořák 2 (W)  1 750
Hořák 3 (W)  1 750
Hořák 4 (W)  3 300
Materiál varné desky sklokeramika
Materiál mřížky litina
Barva varné desky  černá
Šířka (cm) 58
Hloubka (cm)  51
Výška (cm) 11,2
Hmotnost (kg) 6,1

Vybavení a funkce

Vybavení varné desky Mora není příliš bohaté. Mezi hlavní funkce patří integrované zapalování, WOK hořák a plynová pojistka. Mezi modely v našem srovnávacím testu se řadí mezi hůře vybavené. Chybí tedy ukazatel zbytkového tepla, displej, časovač i dětská pojistka. Od toho se však odvíjí pořizovací cena. Na první pohled je patrné, že přístroj se ovládá pomocí čtyř otočných knoflíků. Jestliže se rozhodněte používat k vaření jiný plyn než zemní, využijete náhradní trysky, které jsou dodávány spolu s deskou. Do takovéto přestavby se ale raději nepouštějte sami, ale využijte služeb odborníků. 

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování  Ano
Plynová pojistka  Ano
Poklop  Ne
Rychlohořák, WOK hořák  Ano
Dětská pojistka  Ne
Časovač  Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla  Ne
Trysky na jiný typ plynu  Ano
Ovládání  Knoflíkové
Elektrické napětí  230 V

Hodnocení uživatelů

Potvrzením kvality tohoto spotřebiče je také fakt, že se na internetu těší velké oblibě a můžeme si o něm přečíst hned několik uživatelských recenzí. Ty jsou navíc vesměs pozitivní. Chválí si stabilitu mřížek a snadné čištění, neopomíjejí ani pěkný design desky. Mají-li něco vytknout, obvykle to je málo místa na větší hrnce způsobené mimo jiné také zvětšeným ovládáním, které zabírá relativně hodně místa.

Závěr

Výkonná a elegantní deska – tak by se dal ve zkratce popsat spotřebič Mora VDP 645 GB1. Povrch je z kvalitní sklokeramiky v černém provedení. Mřížky se skládají ze dvou kusů a jsou vyrobeny z litiny. Žádných pokročilých funkcí se zde sice nedočkáme, avšak integrované zapalování, plynová pojistka a silný WOK hořák zdobí i tento model. Za jeho zmiňované kvality si budete muset lehce připlatit. Pokud je pro vás takováto investice nežádoucí, zvažte některý ze zbylých produktů, které jsme do našeho výběru zařadili, například spotřebič Amica PGCZ6411. Je znatelně levnější a výkonově má přitom ještě na vrch. K dostání je i v bílé barvě.

Další recenze

Kompletní porovnání