Recenze a porovnání Mora VDP 645 GB1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Mora VDP 645 GB1

94,5 % Celkové hodnocení

TOP produkt v kategorii Čtyřplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Malá hmotnost
  • Odolné mřížky

Zápory

  • Chybějící pokročilé funkce
  • Vyšší cena
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tato čtyřplotýnková varná deska fungující na plyn se pochlubí svým elegantním vzhledem, a to díky sklokeramice, ze které je povrch vyroben. S tímto materiálem se u plynových desek setkáme spíše u modelů vyšší cenové kategorie. Barva provedení je v tomto případě černá, což působí sice velmi elegantně, ale je možné, že skvrny a nečistoty se na ní budou více vyjímat, než jak tomu je u desek bílých či stříbrných. Mřížka se skládá ze dvou kusů a bude tedy stabilnější, než kdyby šlo o čtyři jednotlivé mřížky, každá na jednu plotýnku. Jsou vyrobeny z litiny, což je s ohledem na čištění a údržbu velmi vstřícný materiál.

Svůj status TOP produkt v čtyřplotýnkové kategorii deska Mora VDP 645 GB1 potvrdí i po výkonnostní stránce. Její celkový výkon činí 7800 W. Disponuje také super silným WOK hořákem, který sám obstará 3300 W a přijde vhod na prudké smažení či rychlé vaření. Co se šířky a hloubky tohoto spotřebiče týče, nijak se nevymyká standardům. Vytknout mu však můžeme lehce větší hodnotu v parametru výšky, zde se dopočítáme až 11 cm. Zachraňuje to ale svou naopak podprůměrnou hmotností. S 6kg modelem se jinak setkáme pouze u desek dvouplotýnkových.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

4

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 750

Hořák 3 (W)

1 750

Hořák 4 (W)

3 300

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

58

Hloubka (cm)

51

Výška (cm)

11,2

Hmotnost (kg)

6,1

Vybavení a funkce

Vybavení varné desky Mora není příliš bohaté. Mezi hlavní funkce patří integrované zapalování, WOK hořák a plynová pojistka. Mezi modely v našem srovnávacím testu se řadí mezi hůře vybavené. Chybí tedy ukazatel zbytkového tepla, displej, časovač i dětská pojistka. Od toho se však odvíjí pořizovací cena. Na první pohled je patrné, že přístroj se ovládá pomocí čtyř otočných knoflíků. Jestliže se rozhodněte používat k vaření jiný plyn než zemní, využijete náhradní trysky, které jsou dodávány spolu s deskou. Do takovéto přestavby se ale raději nepouštějte sami, ale využijte služeb odborníků.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

230 V

Hodnocení uživatelů

Potvrzením kvality tohoto spotřebiče je také fakt, že se na internetu těší velké oblibě a můžeme si o něm přečíst hned několik uživatelských recenzí. Ty jsou navíc vesměs pozitivní. Chválí si stabilitu mřížek a snadné čištění, neopomíjejí ani pěkný design desky. Mají-li něco vytknout, obvykle to je málo místa na větší hrnce způsobené mimo jiné také zvětšeným ovládáním, které zabírá relativně hodně místa.

Klady a zápory

Mezi hlavní výhody desky Mora řadíme její silný výkon, ten je ostatně při vaření klíčový. Deska pochází od ověřeného výrobce a mezi uživateli je populární, což jí dodává na důvěryhodnosti. Dále mezi benefity počítáme litinové mřížky, které jsou stabilnější než ocelové.

Pokud se jedná o nevýhody, zmínit musíme poněkud horší funkční výbavu. Tak je však pro plynové varné desky typická. A pokud se její uživatelé v doplňkových funkcích nevyžívají, nemusí pro ně jejich absence znamenat výrazné minus.

Závěr

Výkonná a elegantní deska – tak by se dal ve zkratce popsat spotřebič Mora VDP 645 GB1. Povrch je z kvalitní sklokeramiky v černém provedení. Mřížky se skládají ze dvou kusů a jsou vyrobeny z litiny. Žádných pokročilých funkcí se zde sice nedočkáme, avšak integrované zapalování, plynová pojistka a silný WOK hořák zdobí i tento model. Za jeho zmiňované kvality si budete muset lehce připlatit. Pokud je pro vás takováto investice nežádoucí, zvažte některý ze zbylých produktů, které jsme do našeho výběru zařadili, například spotřebič Amica PGCZ6411. Je znatelně levnější a výkonově má přitom ještě na vrch. K dostání je i v bílé barvě.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora VDP 645 GB1 | Hodnocení: 94,5 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora VDP 645 GB1

Mora VDP 645 GB1

7 500 Kč Orientační cena