Recenze a porovnání Bosch POH6B6B10 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Bosch POH6B6B10

83,8 % Celkové hodnocení

Cena/výkon v kategorii Čtyřplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Elegantní design
  • WOK hořák
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Nestabilní mřížky
  • Chybí pokročilejší funkce
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Bosch POH6B6B10 zaujme na první pohled svým elegantním vzhledem. Černá deska z tvrzeného skla a černé mřížky vypadají v tomto případě opravdu luxusně. Dobře si vede také po výkonnostní stránce. Nejsilnější hořák pracuje s výkonem 3300 W, dále jsou zde dva hořáky o výkonech 1700 W a poslední hořák s výkonem 1000 W. Celkově tedy tento spotřebič vydá výkon o 7700 wattech.

Mírnou vadou na kráse je materiál, ze kterého jsou mřížky vyrobeny. Všechny lepší spotřebiče pro tyto účely využívají litinu, která je stabilní a kvalitní. Bosch se v tomto případě ale rozhodl pro smaltovanou ocel a i v uživatelských recenzích se setkáváme s tvrzeními, že jsou mřížky lehce nestabilní. Rozměrově je deska naprosto standardní. Její šířka je 59 cm, hloubka 52 cm, výška 4,5 cm a váží 11,7 kg.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

4

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

1 700

Hořák 3 (W)

1 700

Hořák 4 (W)

3 300

Materiál varné desky

Sklo

Materiál mřížky

Smaltovaná ocel

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnost (kg)

11,7

Vybavení a funkce

Svými funkcemi nás tato deska nijak nepřekvapí. Obecně totiž platí, že plynové varné desky nemají v tomto ohledu až tolik co nabídnout. Ty nejlepší desky disponují displejem a ukazatelem zbývajícího tepla. V kategorii desek se čtyřmi hořáky se však v našem výběru s takovým modelem nesetkáme. Pokud tedy po této funkci toužíte, budete muset plotýnku buďto přidat a zvážit Siemens ER 7A6 RD 70 nebo rovnou dvě plotýnky ubrat a pořídit si Siemens ER 3A6 BD 70. V obou případech je ale nutné počítat s větší finanční investicí. Bezpečnostní prvky samozřejmě i u této desky najdeme. Plynová pojistka je v dnešní době již samozřejmostí. Podobně jako integrované zapalování, které sice vyžaduje připojení k elektrické síti, ale ušetří vám plno práce s každodenním zapalováním hořáků pomocí sirek či jiných podpalovačů.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

neuvedeno

Závěr

Bosch POH6B6B10 je průměrným dobrým zástupcem plynových varných desek o čtyřech hořácích. Jeden z hořáků je přitom tzv. rychlohořák, neboli wok hořák, který díky svému vysokému výkonu (3300 W) rychle orestuje například zeleninu. Díky černému tvrzenému sklu vypadá deska velmi elegantně a bude také designovým doplňkem pro vaši kuchyň. Nenabízí již tolik funkcí, ale jinak funguje spolehlivě.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch POH6B6B10 | Hodnocení: 83,8 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, která plynová varná deska může být připojená na propan-butan a co je k tomu nutné dokoupit?

Helena Dvořáková

Dobrý den, k propanbutanové lahvi může být připojena jakákoliv deska, která má k tomu uzpůsobené trysky. U některých desek jsou trysky součástí balení, ostatní modely je možné přetryskovat, takže není nutné odepřít si desku bez trysek, která se vám jinak líbí. Dále budete potřebovat připojovací sadu. Všeobecně se doporučuje oslovit pro přetryskování a připojení desky profesionála, který bude mít vše potřebné a rovnou provede revizi, která je v případě nehody důležitá kvůli pojišťovně a uplatnění reklamací.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch POH6B6B10

Bosch POH6B6B10

6 000 Kč Orientační cena