Menu

Recenze a srovnání Bosch POH6B6B10

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

  • Elegantní design
  • WOK hořák
  • Nestabilní mřížky
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Bosch POH6B6B10 zaujme na první pohled svým elegantním vzhledem. Černá deska z tvrzeného skla a černé mřížky vypadají v tomto případě opravdu luxusně. Dobře si vede také po výkonnostní stránce. Nejsilnější hořák pracuje s výkonem 3300 W, dále jsou zde dva hořáky o výkonech 1700 W a poslední hořák s výkonem 1000 W. Celkově tedy tento spotřebič vydá výkon o 7700 wattech.

Mírnou vadou na kráse je materiál, ze kterého jsou mřížky vyrobeny. Všechny lepší spotřebiče pro tyto účely využívají litinu, která je stabilní a kvalitní. Bosch se v tomto případě ale rozhodl pro smaltovanou ocel a i v uživatelských recenzích se setkáváme s tvrzeními, že jsou mřížky lehce nestabilní. Rozměrově je deska naprosto standardní. Její šířka je 59 cm, hloubka 52 cm, výška 4,5 cm a váží 11,7 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 4
Hořák 1 (W) 1 000
Hořák 2 (W) 1 700
Hořák 3 (W) 1 700
Hořák 4 (W) 3 300
Materiál varné desky Sklo
Materiál mřížky Smaltovaná ocel
Barva varné desky Černá
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Výška (cm) 4,5
Hmotnost (kg) 11,7

Vybavení a funkce

Svými funkcemi nás tato deska nijak nepřekvapí. Obecně totiž platí, že plynové varné desky nemají v tomto ohledu až tolik co nabídnout. Ty nejlepší desky disponují displejem a ukazatelem zbývajícího tepla. V kategorii desek se čtyřmi hořáky se však v našem výběru s takovým modelem nesetkáme. Pokud tedy po této funkci toužíte, budete muset plotýnku buďto přidat a zvážit Siemens ER 7A6 RD 70 nebo rovnou dvě plotýnky ubrat a pořídit si Siemens ER 3A6 BD 70. V obou případech je ale nutné počítat s větší finanční investicí. Bezpečnostní prvky samozřejmě i u této desky najdeme. Plynová pojistka je v dnešní době již samozřejmostí. Podobně jako integrované zapalování, které sice vyžaduje připojení k elektrické síti, ale ušetří vám plno práce s každodenním zapalováním hořáků pomocí sirek či jiných podpalovačů.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ne
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla Ne
Trysky na jiný typ plynu Ano
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí neuvedeno

Závěr

Bosch POH6B6B10 je průměrným dobrým zástupcem plynových varných desek o čtyřech hořácích. Jeden z hořáků je přitom tzv. rychlohořák, neboli wok hořák, který díky svému vysokému výkonu (3300 W) rychle orestuje například zeleninu. Díky černému tvrzenému sklu vypadá deska velmi elegantně a bude také designovým doplňkem pro vaši kuchyň. Nenabízí již tolik funkcí, ale jinak funguje spolehlivě.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Bosch POH6B6B10

Bosch POH6B6B10

5 000 Kč Orientační cena