Recenze a porovnání Siemens ER 7A6 RD 70 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Siemens ER 7A6 RD 70

Klady a zápory

  • Ukazatel zbytkového tepla
  • Vysoký výkon
  • Vysoká cena
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Varná deska Siemens ER 7A6 RD 70 je pravděpodobně to nejlepší, co v našem výběru naleznete. Je to nejvýkonnější a po funkční stránce nejvybavenější model. To, že je nejvýkonnější, určuje také počet plotýnek, takže vzhledem k tomu, že jde o pětiplotýnkový model, dostává se jasně do náskoku. I v kategorii pětiplotýnkových je však jasně nejlepší.

Na této desce najdeme 2 klasické hořáky, 1 úsporný, 1 silný a 1 extra silný wok hořák, který najdete přímo uprostřed desky. Spojíme-li jejich síly, dostaneme výkon o síle 11900 wattů. Deska je vyrobená ze sklokeramiky a oddělitelné mřížky z kvalitní litiny. Se stabilitou nádobí na nich postavených nebudete mít žádný problém. Rošty jsou navíc lehké na údržbu, můžete je mýt i v myčce. Vše je v černém provedení a celkově spotřebič působí velmi elegantně.

Rozměry jsou tradiční pro pětihořákový model. Šířka desky je 75 cm, její hloubka 52 cm, výška 4,5 cm a dohromady deska váží zhruba 14,4 kilogramu.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

5

Hořák 1 (W)

1 100

Hořák 2 (W)

1 900

Hořák 3 (W)

1 900

Hořák 4 (W)

2 800

Hořák 5 (W)

4 200

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

75

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnost (kg)

14,4

Vybavení a funkce

Většina plynových varných desek nenabízí mnoho speciálních funkcí, kterými bychom od sebe mohli jednotlivé modely odlišit. Značce Siemens se však přeci jen podařilo své výrobky posunout o úroveň výš. Říkají si za to o znatelně vyšší částky, ale vám se prostřednictvím přidaných funkcí dostane opravdového komfortu.

V jejich výčtu začneme tou největší perličkou, kterou je ukazatel zbytkového tepla. U indukčních desek nejde o nijak výjimečný doplněk. Mezi plynovými se s tím ale tak často nesetkáme. Málokterá nabízí totiž vůbec displej, na kterém by tyto údaje mohla zobrazit. Model Siemens ER 7A6 RD 70, o kterém právě čtete, vám na svém displeji ukáže, zda je oblast okolo konkrétního hořáku horká, teplá nebo studená.

Dalším bonusem je opravdu silný wok hořák pracující s výkonem 4200 W. Samozřejmostí je také plynová pojistka. Pokročilá technologie stepFlame reguluje výkon plynu v rozsahu 9 stupňů. Zapalování je samozřejmě integrované v ovládacím knoflíku. Pokud byste chtěli desku používat na jiný než zemní plyn, dodávané trysky v balení vám to umožní. Na jejich přeinstalaci si ale doporučujeme zavolat plynaře. Pokud by vám byl tento dlouhý výčet stále málo, můžete si dokoupit ještě dodatečný rošt pro wok pánve nebo kávovary, případně varnou zónu pro mírné vaření.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

220 - 240 V

Závěr

Tato plynová deska je opravdu vychytaným kuchyňským spotřebičem, který se snaží maximálně přizpůsobit pohodlí svých uživatelů. Má velmi vysoký výkon. Všech pět vařičů dá dohromady 11 900 Wattů. Takovou funkční vychytávkou, kterou zde nalezneme, je ukazatel zbytkového tepla. Jediným dalším modelem z našeho srovnávacího testu, který je schopný vám zbytkové teplo ukázat, je dvouhořáková deska také od Siemens, model Siemens ER 3A6 BD 70. Přitom je to funkce, která opět zvyšuje bezpečnost práce a zabrání nechtěnému popálení. Přečtete-li si podrobnou recenzi výše, bude vám jasné, že za tyto funkce si budete muset něco připlatit. Vysoká cena je však jediným negativem, které jsme na této desce shledali.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Siemens ER 7A6 RD 70
Eliška Srncová má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens ER 7A6 RD 70

Siemens ER 7A6 RD 70

23 000 Kč Orientační cena