Menu

Recenze a srovnání Siemens ER 7A6 RD 70

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pětiplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

  • Ukazatel zbytkového tepla
  • Vysoký výkon
  • Vysoká cena
18 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Varná deska Siemens ER 7A6 RD 70 je pravděpodobně to nejlepší, co v našem výběru naleznete. Je to nejvýkonnější a po funkční stránce nejvybavenější model. To, že je nejvýkonnější, určuje také počet plotýnek, takže vzhledem k tomu, že jde o pětiplotýnkový model, dostává se jasně do náskoku. I v kategorii pětiplotýnkových je však jasně nejlepší.

Na této desce najdeme 2 klasické hořáky, 1 úsporný, 1 silný a 1 extra silný wok hořák, který najdete přímo uprostřed desky. Spojíme-li jejich síly, dostaneme výkon o síle 11900 wattů. Deska je vyrobená ze sklokeramiky a oddělitelné mřížky z kvalitní litiny. Se stabilitou nádobí na nich postavených nebudete mít žádný problém. Rošty jsou navíc lehké na údržbu, můžete je mýt i v myčce. Vše je v černém provedení a celkově spotřebič působí velmi elegantně.

Rozměry jsou tradiční pro pětihořákový model. Šířka desky je 75 cm, její hloubka 52 cm, výška 4,5 cm a dohromady deska váží zhruba 14,4 kilogramu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 5
Hořák 1 (W) 1 100
Hořák 2 (W) 1 900
Hořák 3 (W) 1 900
Hořák 4 (W) 2 800
Hořák 5 (W) 4 200
Materiál varné desky Sklokeramika
Materiál mřížky Litina
Barva varné desky Černá
Šířka (cm) 75
Hloubka (cm) 52
Výška (cm) 4,5
Hmotnost (kg) 14,4

Vybavení a funkce

Většina plynových varných desek nenabízí mnoho speciálních funkcí, kterými bychom od sebe mohli jednotlivé modely odlišit. Značce Siemens se však přeci jen podařilo své výrobky posunout o úroveň výš. Říkají si za to o znatelně vyšší částky, ale vám se prostřednictvím přidaných funkcí dostane opravdového komfortu.

V jejich výčtu začneme tou největší perličkou, kterou je ukazatel zbytkového tepla. U indukčních desek nejde o nijak výjimečný doplněk. Mezi plynovými se s tím ale tak často nesetkáme. Málokterá nabízí totiž vůbec displej, na kterém by tyto údaje mohla zobrazit. Model Siemens ER 7A6 RD 70, o kterém právě čtete, vám na svém displeji ukáže, zda je oblast okolo konkrétního hořáku horká, teplá nebo studená.

Dalším bonusem je opravdu silný wok hořák pracující s výkonem 4200 W. Samozřejmostí je také plynová pojistka. Pokročilá technologie stepFlame reguluje výkon plynu v rozsahu 9 stupňů. Zapalování je samozřejmě integrované v ovládacím knoflíku. Pokud byste chtěli desku používat na jiný než zemní plyn, dodávané trysky v balení vám to umožní. Na jejich přeinstalaci si ale doporučujeme zavolat plynaře. Pokud by vám byl tento dlouhý výčet stále málo, můžete si dokoupit ještě dodatečný rošt pro wok pánve nebo kávovary, případně varnou zónu pro mírné vaření.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ano
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Trysky na jiný typ plynu Ano
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí 220 - 240 V

Závěr

Tato plynová deska je opravdu vychytaným kuchyňským spotřebičem, který se snaží maximálně přizpůsobit pohodlí svých uživatelů. Má velmi vysoký výkon. Všech pět vařičů dá dohromady 11 900 Wattů. Takovou funkční vychytávkou, kterou zde nalezneme, je ukazatel zbytkového tepla. Jediným dalším modelem z našeho srovnávacího testu, který je schopný vám zbytkové teplo ukázat, je dvouhořáková deska také od Siemens, model Siemens ER 3A6 BD 70. Přitom je to funkce, která opět zvyšuje bezpečnost práce a zabrání nechtěnému popálení. Přečtete-li si podrobnou recenzi výše, bude vám jasné, že za tyto funkce si budete muset něco připlatit. Vysoká cena je však jediným negativem, které jsme na této desce shledali.

18 600 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Siemens ER 7A6 RD 70

Siemens ER 7A6 RD 70

18 600 Kč Orientační cena