Recenze a porovnání Siemens ER 3A6 BD 70 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Siemens ER 3A6 BD 70

91,4 % Celkové hodnocení

TOP produkt v kategorii Dvouplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Ukazatel zbytkového tepla
  • Displej
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Vyšší cena
  • Netypické rozměry
12 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová varná deska Siemens ER 3A6 BD 70 vyniká především svým vysokým výkonem a bohatou nabídkou funkcí. Obě plotýnky dají v součtu dohromady výkon o hodnotě 4700 wattů, což bylo v době napsání této recenze (září 2018) vůbec nejvíc z celé kategorie. Elegantní vzhled a snadné čištění desky zajišťuje sklokeramika, ze které je deska vyrobena. Mřížky, na které přijdou postavit hrnce, jsou z litiny, což většinou napovídá, že jejich konstrukce bude bytelná a stabilní. V tomto případě navíc půjdou mýt i v myčce, což údržbu opět výrazně zjednodušuje. Kdyby vám byly dva málo, lze dokoupit dodatečné rošty například na kávovary nebo zónu pro mírné vaření.

Deska má lehce nadprůměrnou šířku v porovnání s ostatními dvouplotýnkovými modely. Nejde o nijak závratně vysokou hodnotu, jen radíme ji předem zohlednit, abyste neměli následně problémy při instalaci tohoto spotřebiče. To ostatně platí o všech rozměrech, které tak činí 30 x 4,5 x 6,4 centimetrů (v pořadí šířka, hloubka, výška). Hmotnost v tomto případě čítá 6,4 kg.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

2

Hořák 1 (W)

1 900

Hořák 2 (W)

2 800

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnost (kg)

6,4

Vybavení a funkce

Tento výrobek je jeden z mála, který disponuje displejem a ukazatelem zbytkového tepla. Přehledně se vám tak zobrazí důležité informace a budete mít přehled o stavu spotřebiče, což považujeme za dobrý bonus. Kromě toho má deska ještě integrované zapalování a plynovou pojistku. To však patří dnes již víceméně k základní výbavě. Ovládá se klasicky otočnými knoflíky, jimiž lze výkon regulovat do 9 přednastavených poloh, a pokud bude potřeba, můžete plynové trysky vyměnit za ty na propan-butan.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

220 - 240 V

Klady a zápory

Mezi hlavní benefity této varné desky patří bezesporu vysoký výkon. V kategorii plynových desek navíc vyniká funkcemi, jako jedna z mála je ovládána displejem. Nabízí i nestandardní ukazatel zbytkového tepla.

Za zápor ovšem musíme považovat vyšší cenu, která je s jinými dvouplotýnkovými modely i několikanásobná. Deska je také nepatrně širší, na což je nutné pamatovat při plánování kuchyně.

Závěr

Pokud do své kuchyně hledáte kvalitní plynovou varnou desku, která bude zároveň dobře vypadat, můžeme Siemens ER 3A6 BD rozhodně doporučit. Kromě kvalitních výrobních materiálů, jimiž jsou sklokeramika a litina, se deska chlubí také vysokým výkonem hořáků a speciálními funkcemi, které v našem výběru jinak téměř nenajdete. Disponuje ukazatelem zbytkového tepla, který vás upozorní na horké nebo vlažné zóny na desce, a displejem, na kterém se nejen tyto údaje zobrazí. Jak už to bývá, za kvalitu se musí platit, což v tomto případě platí téměř dvojnásob, deska od ostatních modelů v téže kategorii odskakuje na téměř dvojnásobek ceny. Proto, pokud si nepřejete do tohoto spotřebiče tolik investovat, můžeme vám doporučit varnou desku od značky Whirlpool – konkrétně Whirlpool AKT 325 IX. Jde také o dvouplotýnkový model, dokonce podobně vysokého výkonu, jen ta vybavenost funkcemi už v tomto případě nebude tak vysoká.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens ER 3A6 BD 70 | Hodnocení: 91,4 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Siemens ER 3A6 BD 70

Siemens ER 3A6 BD 70

12 500 Kč Orientační cena