Menu

Recenze a srovnání Siemens ER 3A6 BD 70

Velmi dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Plynové varné desky

Klady

  • Ukazatel zbytkového tepla
  • Displej
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Vysoká cena
  • Netypické rozměry
15 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynová varná deska Siemens ER 3A6 BD 70 vyniká především svým vysokým výkonem a bohatou nabídkou funkcí. Obě plotýnky dají v součtu dohromady výkon o hodnotě 4700 wattů, což bylo v době napsání této recenze (září 2018) vůbec nejvíc z celé kategorie. Elegantní vzhled a snadné čištění desky zajišťuje sklokeramika, ze které je deska vyrobena. Mřížky, na které přijdou postavit hrnce, jsou z litiny, což většinou napovídá, že jejich konstrukce bude bytelná a stabilní. V tomto případě navíc půjdou mýt i v myčce, což údržbu opět výrazně zjednodušuje. Kdyby vám byly dva málo, lze dokoupit dodatečné rošty například na kávovary nebo zónu pro mírné vaření.

Deska má lehce nadprůměrnou šířku v porovnání s ostatními dvouplotýnkovými modely. Nejde o nijak závratně vysokou hodnotu, jen radíme ji předem zohlednit, abyste neměli následně problémy při instalaci tohoto spotřebiče. To ostatně platí o všech rozměrech, které tak činí 30 x 4,5 x 6,4 centimetrů (v pořadí šířka, hloubka, výška). Hmotnost v tomto případě čítá 6,4 kg.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

2

Hořák 1 (W)

1 900

Hořák 2 (W)

2 800

Hořák 3 (W)

Nerelevantní

Hořák 4 (W)

Nerelevantní

Hořák 5 (W)

Nerelevantní

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

4,5

Hmotnost (kg)

6,4

Vybavení a funkce

Tento výrobek je jeden z mála, který disponuje displejem a ukazatelem zbytkového tepla. Přehledně se vám tak zobrazí důležité informace a budete mít přehled o stavu spotřebiče, což považujeme za dobrý bonus. Kromě toho má deska ještě integrované zapalování a plynovou pojistku. To však patří dnes již víceméně k základní výbavě. Ovládá se klasicky otočnými knoflíky, jimiž lze výkon regulovat do 9 přednastavených poloh, a pokud bude potřeba, můžete plynové trysky vyměnit za ty na propan-butan.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí (V)

220–240

Klady a zápory

Mezi hlavní benefity této varné desky patří bezesporu vysoký výkon. V kategorii plynových desek navíc vyniká funkcemi, jako jedna z mála je ovládána displejem. Nabízí i nestandardní ukazatel zbytkového tepla.

Za zápor ovšem musíme považovat vyšší cenu, která je s jinými dvouplotýnkovými modely i několikanásobná. Deska je také nepatrně širší, na což je nutné pamatovat při plánování kuchyně.

Závěr

Pokud do své kuchyně hledáte kvalitní plynovou varnou desku, která bude zároveň dobře vypadat, můžeme Siemens ER 3A6 BD rozhodně doporučit. Kromě kvalitních výrobních materiálů, jimiž jsou sklokeramika a litina, se deska chlubí také vysokým výkonem hořáků a speciálními funkcemi, které v našem výběru jinak téměř nenajdete. Disponuje ukazatelem zbytkového tepla, který vás upozorní na horké nebo vlažné zóny na desce, a displejem, na kterém se nejen tyto údaje zobrazí. Jak už to bývá, za kvalitu se musí platit, což v tomto případě platí téměř dvojnásob, deska od ostatních modelů v téže kategorii odskakuje na téměř dvojnásobek ceny. Proto, pokud si nepřejete do tohoto spotřebiče tolik investovat, můžeme vám doporučit varnou desku od značky Whirlpool – konkrétně Whirlpool AKT 325 IX. Jde také o dvouplotýnkový model, dokonce podobně vysokého výkonu, jen ta vybavenost funkcemi už v tomto případě nebude tak vysoká.

15 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens ER 3A6 BD 70 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již tři roky. Za tu dobu získala mnoho zkušeností a dokáže rozlišit, jaké parametry jsou pro výběr skutečně klíčové. Navíc velice ráda a často vaří, proto se ujala tématu plynových varných desek. Poradí vám, jak zvolit optimální počet hořáků či na jaké funkce se zaměřit. Její jméno najdete také u plynových sporáků.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Siemens ER 3A6 BD 70

Siemens ER 3A6 BD 70

15 500 Kč Orientační cena