Recenze a porovnání Whirlpool AKT 325 IX | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Whirlpool AKT 325 IX

82,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Dvouplotýnkové plynové varné desky

Klady a zápory

  • Kvalitní výkon
  • Nízká hmotnost
  • Žádné doplňkové funkce
6 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Porovnáte-li výkon této varné desky s výkonem TOP produktu v téže kategorii (Siemens ER 3A6 BD 70), uvidíte, že zde téměř není žádný rozdíl, a proto označujeme vysoký výkon jako hlavní přednost tohoto spotřebiče. Silnější z hořáků má výkon 3000 W, ten druhý 1650 W. Dohromady tedy máme velmi pěkný výkon o 4650 Wattech.

Kombinace sklokeramické desky a litinových mřížek je velmi zdařilá. V obou případech jde o kvalitní a elegantně vypadající materiály. Tato varná deska se vyrábí pouze v černém provedení. Již skutečnost, že jde o dvouplotýnkový model, zaručuje, že vám nezabere mnoho místa. Konkrétně v tomto případě se setkáme s rozměry 28,8 x 51 x 5,2 cm (šířka x hloubka x výška). A do hmotnosti to nedá ani 6 kilogramů. Výrobek bude tedy ideální pro malou kuchyň nebo pro kombinaci například s indukční deskou, kterou postavíte hned vedle.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

2

Hořák 1 (W)

1 650

Hořák 2 (W)

3 000

Hořák 3 (W)

--

Hořák 4 (W)

--

Hořák 5 (W)

--

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

28,8

Hloubka (cm)

51

Výška (cm)

5,2

Hmotnost (kg)

5,6

Vybavení a funkce

Kromě integrovaného zapalování hořáků a plynové pojistky tento model již žádné další funkce nenabízí. Nedočkáme se tedy ani ukazatele zbytkového tepla, ani displeje nebo časovače. Ovládání je tradičně přes otočné knoflíky, které musíte stisknout, chcete-li nejprve pod hořákem zažehnout elektrickou jiskru. Dalo by se říct, že tento grif může fungovat jako jistý bezpečnostní prvek, nehrozí, že děti nechtěně knoflíky otočí a způsobí nehodu.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

230 V

Závěr

Model Whirlpool AKT 325 IX je velmi vydařeným zástupcem střední třídy. Pyšnit se může především velkým výkonem, který má téměř stejný jako TOP produkt ve stejné kategorii, který stojí dvakrát tolik. V porovnání s ním však není již tak dobře vybavený funkcemi. Spokojit se budete muset se základními bezpečnostními prvky, ovládání jako takové vám již žádná další vychytávka nezpříjemní. Pokud po to pro vás ale není podstatné, rozhodně doporučujeme tento výrobek zvážit.

6 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool AKT 325 IX | Hodnocení: 82,5 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool AKT 325 IX

Whirlpool AKT 325 IX

6 200 Kč Orientační cena