Menu

Recenze a srovnání Whirlpool AKT 325 IX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvouplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

  • Kvalitní výkon
  • Žádné doplňkové funkce
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Porovnáte-li výkon této varné desky s výkonem TOP produktu v téže kategorii (Siemens ER 3A6 BD 70), uvidíte, že zde téměř není žádný rozdíl, a proto označujeme vysoký výkon jako hlavní přednost tohoto spotřebiče. Silnější z hořáků má výkon 3000 W, ten druhý 1650 W. Dohromady tedy máme velmi pěkný výkon o 4650 Wattech.

Kombinace sklokeramické desky a litinových mřížek je velmi zdařilá. V obou případech jde o kvalitní a elegantně vypadající materiály. Tato varná deska se vyrábí pouze v černém provedení. Již skutečnost, že jde o dvouplotýnkový model, zaručuje, že vám nezabere mnoho místa. Konkrétně v tomto případě se setkáme s rozměry 28,8 x 51 x 5,2 cm (šířka x hloubka x výška). A do hmotnosti to nedá ani 6 kilogramů. Výrobek bude tedy ideální pro malou kuchyň nebo pro kombinaci například s indukční deskou, kterou postavíte hned vedle.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 2
Hořák 1 (W) 1 650
Hořák 2 (W) 3 000
Materiál varné desky Sklokeramika
Materiál mřížky Litina
Barva varné desky Černá
Šířka (cm) 28,8
Hloubka (cm) 51
Výška (cm) 5,2
Hmotnost (kg) 5,6

Vybavení a funkce

Kromě integrovaného zapalování hořáků a plynové pojistky tento model již žádné další funkce nenabízí. Nedočkáme se tedy ani ukazatele zbytkového tepla, ani displeje nebo časovače. Ovládání je tradičně přes otočné knoflíky, které musíte stisknout, chcete-li nejprve pod hořákem zažehnout elektrickou jiskru. Dalo by se říct, že tento grif může fungovat jako jistý bezpečnostní prvek, nehrozí, že děti nechtěně knoflíky otočí a způsobí nehodu.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ne
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla Ne
Trysky na jiný typ plynu Neuvedeno
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí 230 V

Závěr

Model Whirlpool AKT 325 IX je velmi vydařeným zástupcem střední třídy. Pyšnit se může především velkým výkonem, který má téměř stejný jako TOP produkt ve stejné kategorii, který stojí dvakrát tolik. V porovnání s ním však není již tak dobře vybavený funkcemi. Spokojit se budete muset se základními bezpečnostními prvky, ovládání jako takové vám již žádná další vychytávka nezpříjemní. Pokud po to pro vás ale není podstatné, rozhodně doporučujeme tento výrobek zvážit.

6 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Whirlpool AKT 325 IX

Whirlpool AKT 325 IX

6 000 Kč Orientační cena