Recenze a srovnání Electrolux KGG7536K

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii pětiplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

Klady:

Dostupná cena

WOK hořák

Zápory:

Méně kvalitní materiál

8 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Za model Electrolux KGG7536K zaplatíte zhruba třetinu toho, co dáte za TOP produkt v téže kategorii. V době napsání této recenze tato částka činila necelých sedm tisíc korun. Dostanete za ni přitom slušnou varnou desku s celkovým výkonem 10 900 wattů. Nejsilnější, tzv. wok hořák, obstará více než třetinu celkové práce. Je schopný hořet silou 3900 W. Dále na desce najdete 3 hořáky o síle 2000 W a jeden úsporný hořák s výkonem 1000 W.

Výrobní materiál této desky je sklokeramika a mřížky jsou litinové. Přestože tyto názvy svědčí o kvalitě, v uživatelských komentářích se dočteme, že provedení lehce pokulhává a ne vše sedí stoprocentně tak, jak má. V černé barvě však vše vypadá velmi elegantně a deska by díky této neutrální barvě měla designově zapadnout i do vaší kuchyně. Ani rozměrově se nijak nevymyká. S hodnotami 74, 51, 4,3 cm (šířka, hloubka, výška) a hmotností 16,5 kg se drží standardu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 5
Hořák 1 (W)  1 000
Hořák 2 (W)  2 000
Hořák 3 (W)  2 000
Hořák 4 (W)  2 000
Hořák 5 (W)  3 900
Materiál varné desky sklokeramika, nerez
Materiál mřížky litina
Barva varné desky  černá
Šířka (cm) 74
Hloubka (cm)  51
Výška (cm) 4,3
Hmotnost (kg) 16,5

Vybavení a funkce

Zatímco TOP produkt v kategorii plynových varných desek o pěti hořácích je radost používat, kolik funkcí vám nabízí, s tímto produktem se žádných vychytávek nedočkáte. Nemusí to být však na škodu, někomu jednoduchost více vyhovuje a přídavné funkce by mu mohli být na obtíž. Pokud vám tedy stačí, že deska funguje o relativně dobrém výkonu a má bezpečnostní pojistku a integrované zapalování, budete spokojeni i s tímto výrobkem. Ovládání je klasicky knoflíkové.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování  Ano
Plynová pojistka  Ano
Poklop  Ne
Rychlohořák, WOK hořák  Ano
Dětská pojistka  Ne
Časovač  Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla  Ne
Trysky na jiný typ plynu  Ano
Ovládání  Knoflíkové
Elektrické napětí  220 - 240 V

Závěr

Jako všechny produkty zařazené v kategorii Dostupná varianta, i tento nabízí to nejzákladnější vybavení, se kterým však stále dobře funguje, a právě díky své nízké ceně patří na několika e-shopech k těm nejprodávanějším. Pět plotýnek zajistí dostatek prostoru k vaření i pro větší domácnosti. Prostřední hořák je nejsilnější a pokud patříte mezi milovníky asijské kuchyně, pomůže vám se jí stylem přípravy a následnou chutí velmi přiblížit. Po bezpečnostní stránce je deska zajištěná dobře. Žádné doplňkové funkce od ní však nečekejte. Na to budete muset zabrousit o několik cenových kategorií výše a zvážit například produkt Siemens ER 7A6 RD 70, který v našem srovnávacím testu obdržel hodnocení “TOP produkt”.

Další recenze

Kompletní porovnání