Menu

Recenze a srovnání Electrolux KGG7536K

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pětiplotýnkových plynových varných desek

Datum doporučení: Září 2018

71,6 % Celkové hodnocení
  • Dostupná cena
  • WOK hořák
  • Méně kvalitní materiál
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Za model Electrolux KGG7536K zaplatíte zhruba třetinu toho, co dáte za TOP produkt v téže kategorii. V době napsání této recenze tato částka činila necelých sedm tisíc korun. Dostanete za ni přitom slušnou varnou desku s celkovým výkonem 10 900 wattů. Nejsilnější, tzv. wok hořák, obstará více než třetinu celkové práce. Je schopný hořet silou 3900 W. Dále na desce najdete 3 hořáky o síle 2000 W a jeden úsporný hořák s výkonem 1000 W.

Výrobní materiál této desky je sklokeramika a mřížky jsou litinové. Přestože tyto názvy svědčí o kvalitě, v uživatelských komentářích se dočteme, že provedení lehce pokulhává a ne vše sedí stoprocentně tak, jak má. V černé barvě však vše vypadá velmi elegantně a deska by díky této neutrální barvě měla designově zapadnout i do vaší kuchyně. Ani rozměrově se nijak nevymyká. S hodnotami 74, 51, 4,3 cm (šířka, hloubka, výška) a hmotností 16,5 kg se drží standardu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků 5
Hořák 1 (W) 1 000
Hořák 2 (W) 2 000
Hořák 3 (W) 2 000
Hořák 4 (W) 2 000
Hořák 5 (W) 3 900
Materiál varné desky Sklokeramika, nerez
Materiál mřížky Litina
Barva varné desky Černá
Šířka (cm) 74
Hloubka (cm) 51
Výška (cm) 4,3
Hmotnost (kg) 16,5

Vybavení a funkce

Zatímco TOP produkt v kategorii plynových varných desek o pěti hořácích je radost používat, kolik funkcí vám nabízí, s tímto produktem se žádných vychytávek nedočkáte. Nemusí to být však na škodu, někomu jednoduchost více vyhovuje a přídavné funkce by mu mohly být na obtíž. Pokud vám tedy stačí, že deska funguje o relativně dobrém výkonu a má bezpečnostní pojistku a integrované zapalování, budete spokojeni i s tímto výrobkem. Ovládání je klasicky knoflíkové.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování Ano
Plynová pojistka Ano
Poklop Ne
Rychlohořák, WOK hořák Ano
Dětská pojistka Ne
Časovač Ne
Displej Ne
Ukazatel zbytkového tepla Ne
Trysky na jiný typ plynu Ano
Ovládání Knoflíkové
Elektrické napětí 220 - 240 V

Závěr

Jako všechny produkty zařazené v kategorii Dostupná varianta, i tento nabízí to nejzákladnější vybavení, se kterým však stále dobře funguje, a právě díky své nízké ceně patří na několika e-shopech k těm nejprodávanějším. Pět plotýnek zajistí dostatek prostoru k vaření i pro větší domácnosti. Prostřední hořák je nejsilnější a pokud patříte mezi milovníky asijské kuchyně, pomůže vám se jí stylem přípravy a následnou chutí velmi přiblížit. Po bezpečnostní stránce je deska zajištěná dobře. Žádné doplňkové funkce od ní však nečekejte. Na to budete muset zabrousit o několik cenových kategorií výše a zvážit například produkt Siemens ER 7A6 RD 70, který v našem srovnávacím testu obdržel hodnocení “TOP produkt”.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Electrolux KGG7536K | Hodnocení: 71,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux KGG7536K

Electrolux KGG7536K

8 500 Kč Orientační cena