Recenze a porovnání Electrolux KGG7536K | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux KGG7536K

71,6 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Pětiplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Dostupná cena
  • WOK hořák
  • Slušný výkon

Zápory

  • Méně kvalitní materiál
  • Chybí pokročilejší funkce
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Za model Electrolux KGG7536K zaplatíte zhruba třetinu toho, co dáte za TOP produkt v téže kategorii. V době napsání této recenze tato částka činila necelých sedm tisíc korun. Dostanete za ni přitom slušnou varnou desku s celkovým výkonem 10 900 wattů. Nejsilnější, tzv. wok hořák, obstará více než třetinu celkové práce. Je schopný hořet silou 3900 W. Dále na desce najdete 3 hořáky o síle 2000 W a jeden úsporný hořák s výkonem 1000 W.

Výrobní materiál této desky je sklokeramika a mřížky jsou litinové. Přestože tyto názvy svědčí o kvalitě, v uživatelských komentářích se dočteme, že provedení lehce pokulhává a ne vše sedí stoprocentně tak, jak má. V černé barvě však vše vypadá velmi elegantně a deska by díky této neutrální barvě měla designově zapadnout i do vaší kuchyně. Ani rozměrově se nijak nevymyká. S hodnotami 74, 51, 4,3 cm (šířka, hloubka, výška) a hmotností 16,5 kg se drží standardu.


Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet hořáků

5

Hořák 1 (W)

1 000

Hořák 2 (W)

2 000

Hořák 3 (W)

2 000

Hořák 4 (W)

2 000

Hořák 5 (W)

3 900

Materiál varné desky

Sklokeramika, nerez

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

74

Hloubka (cm)

51

Výška (cm)

4,3

Hmotnost (kg)

16,5

Vybavení a funkce

Zatímco TOP produkt v kategorii plynových varných desek o pěti hořácích je radost používat, kolik funkcí vám nabízí, s tímto produktem se žádných vychytávek nedočkáte. Nemusí to být však na škodu, někomu jednoduchost více vyhovuje a přídavné funkce by mu mohly být na obtíž. Pokud vám tedy stačí, že deska funguje o relativně dobrém výkonu a má bezpečnostní pojistku a integrované zapalování, budete spokojeni i s tímto výrobkem. Ovládání je klasicky knoflíkové.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ano

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

220 - 240 V

Závěr

Jako všechny produkty zařazené v kategorii Dostupná varianta, i tento nabízí to nejzákladnější vybavení, se kterým však stále dobře funguje, a právě díky své nízké ceně patří na několika e-shopech k těm nejprodávanějším. Pět plotýnek zajistí dostatek prostoru k vaření i pro větší domácnosti. Prostřední hořák je nejsilnější a pokud patříte mezi milovníky asijské kuchyně, pomůže vám se jí stylem přípravy a následnou chutí velmi přiblížit. Po bezpečnostní stránce je deska zajištěná dobře. Žádné doplňkové funkce od ní však nečekejte. Na to budete muset zabrousit o několik cenových kategorií výše a zvážit například produkt Siemens ER 7A6 RD 70, který v našem srovnávacím testu obdržel hodnocení “TOP produkt”.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux KGG7536K | Hodnocení: 71,6 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux KGG7536K

Electrolux KGG7536K

8 500 Kč Orientační cena