Recenze a srovnání Electrolux EEA111 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Electrolux EEA111

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pákových kávovarů pro nenáročné

Datum doporučení: Srpen 2021

75,8 % Celkové hodnocení
  • Vysoký příkon
  • Nízká cena
  • Snadné ovládání
  • Málo funkcí
  • Nemožnost použít porcovanou kávu
  • Tamper na pěchování kávy z nekvalitního materiálu
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Electrolux EEA111 je finančně dostupný kávovar pro nenáročné domácnosti. V této cenové kategorii vyčnívá mimo jiné nerezovým designem a vysokým příkonem. Ten je potřeba pro rychlé nahřátí kávovaru, vysoká hodnota tak představuje záruku, že na svůj šálek nebudete muset čekat dlouho. Jak je u levnějších kávovarů obvyklé, v útrobách tohoto modelu najdete vibrační čerpadlo o tlaku 15 bar. Marně byste však hledali PID systém pro kontrolu teploty, ten je výsadou pokročilejších modelů.

Jelikož se jedná o pákový kávovar, nejspíš nikoho nepřekvapí, že pro šlehání mléka bude třeba použít parní trysku. Jedná se o typ panarello, který mimo páru vhání do mléka i vzduch, čímž zefektivňuje pěnicí účinek. Do zásobníku na vodu se vejde 1,25 l, což je na trhu spíš jedna z nižších hodnot, která však pro potřeby mnoha domácností plně postačuje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Electrolux

PID

Ne

Typ čerpadla

Vibrační

Tlak (bar)

15

Tlakoměr

Ne

Příkon (W)

1 470

Způsob šlehání mléka

Tryskou

Typ trysky

Panarello

Objem zásobníku vody (l)

1,25

Nastavení a uživatelský komfort

U pákových kávovarů z nižších cenových kategorií se zpravidla nedočkáte mnoha funkcí a vychytávek, a ani tento kus není výjimkou. Nenabízí tak například možnost ovlivnit teplotu vody nebo nastavit množství kávy, které vám do šálku automaticky nateče. Kávu zkrátka manuálně zastavíte, až jí budete mít dost. Odvápňování budete také muset zvládnout bez automatického programu, i ten je u pákových kávovarů vzácností. A protože kávovar není kompatibilní s E.S.E. pody, budete muset zapomenout na porcovanou kávu v polštářcích.

Co však kávovar zvládá je automatické vypnutí po 30 minutách nečinnosti, které pomáhá zapomětlivým jedincům šetřit energie. Potěší také odnímatelná nádržka na vodu, ta je však v současnosti na trhu samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota vody

Ne

Nastavení automatického množství vody

Ne

Nastavení na tvrdost vaší vody

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Automatický odvápňovací program

Ne

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Zabudovaný mlýnek

Ne

Kompatibilní s E.S.E. pody

Ne

Další příslušenství a rozměry

Příslušenství, které obdržíte v balení, odpovídá cenové kategorii kávovaru. Jedná se o plastový tamper neboli pěchovadlo, které je méně odolné než dražší kovové pomůcky. Konvička na šlehání mléka přiložená není, pokud byste však o ni stáli, jedná se o záležitost několika stokorun. Nechybí výdejník horké vody pro přípravu čaje či dolití espressa, pokud je na vás příliš intenzivní. Vršek kávovaru zabírá vyhřívaná plocha, na kterou můžete umístit šálky, aby se trochu nahřály spolu s přístrojem. Káva pak bude po vytečení pomaleji chladnout.

Electrolux EEA111 patří mezi menší domácí spotřebiče, tomu odpovídají i jeho rozměry a hmotnost. Někomu menší rozměry vyhovují, protože se kávovar lépe vejde na linku, někomu se zase zachází lépe s většími a stabilnějšími přístroji, takže toto posouzení necháme na vás. Konkrétní hodnoty naleznete v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výdejník horké vody

Ano

Nahřívací plocha na šálky

Ano

Tamper v balení

Plastový, samostatný

Konvička v balení

Ne

Výška (cm)

29

Šířka (cm)

22

Hloubka (cm)

26

Hmotnost (kg)

4,18

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé kávovaru Electrolux se shodli, že výrobek nabízí skvělý poměr ceny a výkonu. Pochvalují si také chuť kávy a hustou pěnu na kávě (pravděpodobně výsledek přetlakových sítek, která kávu napění víc než je běžné). Pokud se jedná o nevýhody, zmiňují uživatelé silné vibrace, kvůli kterým je třeba lehčí hrnečky pod pákou přidržovat. V uživatelských recenzích se opakovala také kritika nižší výpusti, kvůli které není možné postavit pod kávovar hrnek vyšší než 8,5 cm.

Uživatelské hodnocení kávovaru Electrolux EEA111

Hlavní klady a zápory

Jako hlavní přínos přístroje vidíme dobrý poměr ceny a výkonu a vysoký příkon, který se postará o rychlé nahřívání kávovaru. Líbí se nám i nádržka umístěná na boku, do které je tedy zepředu dobře vidět a pro kontrolu zbývajícího množství přístroj otáčet nebo obcházet.

Zápory, které tento kávovar má, se z větší části týkají všech levnějších pákových kávovarů. Tím máme na mysli menší nabídku funkcí, plastové součástky včetně tamperu neboli pěchovadla nebo nemožnost používá porcovanou kávu v E.S.E. podech a usnadnit si tak její přípravu. Slabší stránkou jsou také silnější vibrace při extrakci kávy.

Závěr

Kávovar Electrolux EEA111 doporučujeme zejména nenáročným uživatelům, kteří si nepotrpí na funkce či možnosti nastavení, nebo začátečníkům, kteří si přípravu v pákovém kávovaru chtějí spíš vyzkoušet. Vyhovovat bude také uživatelům oceňujícím snadné ovládání nebo hledajícím přístroj s dobrým poměrem ceny ku výkonu. Kávovar potěší vysokým příkonem, automatickým vypnutím, výdejníkem horké vody a nahřívanou plochou na šálky, víc vymožeností však od něj čekat nemůžete.

Pokud vám na funkcích záleží a rádi byste kávovar zajišťující vyšší uživatelský komfort, nabízíme k pročtení recenzi modelu De’Longhi EC 685.BK.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Electrolux EEA111 | Hodnocení: 75,8 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která v minulosti pracovala jako baristka. Protože ji káva baví, v duchu do budoucna sní o nějakém poloprofesionálním přístroji. Snadno tak vysvětlí, jaké parametry jsou při nákupu důležité, ale také třeba jaký je rozdíl mezi přetlakovým a klasickým sítkem nebo co je panarello tryska. Mimo pákové kávovary se zajímá také o alternativní přípravy kávy, proto se na webu stará také o témata překapávačů nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EEA111

Electrolux EEA111

2 700 Kč Orientační cena