Recenze a srovnání Sencor SES 1710BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SES 1710BK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii pákových kávovarů pro nenáročné

Datum doporučení: Srpen 2021

72,8 % Celkové hodnocení
  • Nízká cena
  • Objemný zásobník na vodu
  • Rychlé nahřívání
  • Nízká hmotnost
  • Málo funkcí
  • Nemá výdejník horké vody
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar Sencor SES 1710BK patří mezi pákové modely, takže při přípravě bude potřebovat i vaši asistenci. Například mléčnou pěnu na cappuccino a podobné nápoje si budete muset našlehat manuálně s pomocí parní trysky. Na kávovaru najdete typ zvaný panarello, doplněný o dírku pro přívod vzduchu a usnadnění pěnění. Příjemným bonusem v této cenové kategorii je zásobník na vodu o objemu 1,5 l. S větším objemem totiž nebude třeba dolévat vodu často. Zásobník je umístěný v zadní části přístroje, což je ve srovnání s bočním upevněním ta méně pohodlná varianta, protože zepředu nevidíte dobře hladinu vody.

Tento kávovar je mezi pákovými z těch nejlevnějších, což poznáte na použitých technologiích. Uvnitř najdete vibrační čerpadlo o tlaku 15 bar, což je mezi levnými kávovary obvyklé. Ohřev zajišťuje jeden topný systém, takže nebude možné šlehat mléko a extrahovat kávu zároveň. Jde o bojler, kterému může nahřívání trvat déle než termobloku, avšak zato bývá teplota vody stabilnější. Uživatelé si však rychlost nahřívání chválí, o jejich hodnocení se více dočtete v samostatné kapitole níže.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Systém zahřívání

Bojler

PID

Ne

Typ čerpadla

Vibrační

Tlak (bar)

15

Tlakoměr

Ne

Příkon (W)

1 140

Způsob šlehání mléka

Tryskou

Typ trysky

Panarello

Objem zásobníku vody (l)

1,5

Nastavení a uživatelský komfort

U pákových kávovarů zpravidla nenajdete tolik funkcí jako u automatických strojů, pro ty nejlevnější to platí dvojnásob. Není tedy velkým překvapením, že nastavení teploty vody nebo množství kávy, které vám do šálku nateče, tento model neumožňuje. V praxi to znamená, že extrakci budete muset zastavit manuálně, až budete mít kávy dost. I to však může mnohým uživatelům vyhovovat, pokud se s množstvím rozhodnou experimentovat nebo připravují kávu pro návštěvy s různými požadavky.

Obejít se bude třeba i bez automatického odvápňovacího programu. To však rozhodně neznamená, že kávovar není třeba odvápňovat, jen to budete muset zvládnout sami. Čím kávovar usnadní používání, je odnímatelná nádržka na vodu, ta je však na trhu víceméně samozřejmostí. Dalším benefitem je automatické vypnutí po delší době nečinnosti.

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota vody

Ne

Nastavení automatického množství vody

Ne

Nastavení na tvrdost vaší vody

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Automatický odvápňovací program

Ne

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Zabudovaný mlýnek

Ne

Kompatibilní s E.S.E. pody

Ne

Další příslušenství a rozměry

Také dalším příslušenstvím odpovídá kávovar Sencor své cenové třídě. Například mu chybí funkce výdeje horké vody, kterou levnější kávovary podávají parní tryskou. Trysku však můžete použít k ohřevu vody v konvičce. Protože do ní nechcete vhánět vzduch, bude třeba panarello nástavec sundat a trysku zanořit hlouběji. Kávovaru nechybí nahřívací plocha na šálky a pěchovadlo (tamper) v balení, vzhledem k cenovce stroje se však nelze divit tomu, že je celé z plastu. Kovové tampery jsou odolnější, ale dražší.

Tento kávovar byl v době srovnání (srpen 2021) nejlehčím ze všech hodnocených modelů. Pro někoho to může být výhoda, pokud jej plánuje často přesouvat, jinak to ale značí větší podíl plastových součástek. Protože k upevnění páky je třeba vyvinout jistou sílu, nejspíš také bude třeba přidržovat u toho kávovar druhou rukou, aby se nepřeklopil nebo neposunul. Na rozměry a hmotnost se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výdejník horké vody

Ne

Nahřívací plocha na šálky

Ano

Tamper v balení

Plastový, samostatný

Konvička v balení

Ne

Výška (cm)

33

Šířka (cm)

29

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé kávovaru se ve většině shodují, že přístroj nabízí dobrý poměr ceny a výkonu. Káva jim chutná, chválí si také rychlost nahřátí a jednoduché ovládání. Několik uživatelů se však také zmínilo, že jim káva občas vytéká i mimo hrnek. Na dalších silných a slabých stránkách kávovaru se však uživatelé neshodli – pro některé je tichý, pro jiné hlasitý, také jeho schopnost našlehat mléko je hodnocena různě.

Uživatelské hodnocení pákového kávovaru Sencor SES 1710

Hlavní klady a zápory

Pokud se zaměříme na hlavní klady kávovaru, nemůžeme si nevšimnout nízké ceny přístroje. Pozitivně hodnotíme také rychlost nahřívání a větší zásobník na vodu, který bude ve srovnání s menšími méně často třeba doplňovat.

Mezi zápory řadíme nízkou hmotnost, kvůli které je nutné kávovar přidržovat druhou rukou, když chcete upevnit páku. Je však možné, že někomu to vadit nebude a kávovar má v plánu po každém použití uklízet, takže nízkou hmotnost naopak ocení. Kávovaru také chybí výdejník horké vody, tu však můžete ohřát tryskou. Mezi nedostatky můžeme zahrnout i absenci doplňkových funkcí, ta však v této cenové kategorii příliš nepřekvapí.

Závěr

Kávovar Sencor doporučujeme zejména nenáročným uživatelům, kteří mají chuť připravit si doma kávu, ale nechtějí utrácet za dražší kávovary, to se spíš smíří s jistými nedostatky. Ty mohou být představovány deficitem v oblasti možností nastavení nebo nižším uživatelským komfortem. Protože topný systém sestává z jednoho bojleru, není možné připravovat kávu a šlehat mléko zároveň, naopak je třeba počkat, až se voda v bojleru ohřeje/zchladí na potřebnou teplotu (při přípravě kávy je nižší než při šlehání mléka). Na druhou stranu je však nutné kávovaru přiznat jednoduché ovládání, rychlý ohřev a objemný zásobník na vodu. Přístroj je velmi lehký, v tomto ohledu však nejvíc záleží na vás, zda to považujete za klad či za zápor.

Pokud sice nestojíte o drahé poloprofi přístroje, ale máte chuť proniknout do tajů latte artu, možná by se vám hodila lepší tryska. Doporučíme tedy k pročtení recenzi kávovaru Gaggia Carezza De Luxe.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SES 1710BK | Hodnocení: 72,8 %
Iveta Polášková je redaktorkou, která v minulosti pracovala jako baristka. Protože ji káva baví, v duchu do budoucna sní o nějakém poloprofesionálním přístroji. Snadno tak vysvětlí, jaké parametry jsou při nákupu důležité, ale také třeba jaký je rozdíl mezi přetlakovým a klasickým sítkem nebo co je panarello tryska. Mimo pákové kávovary se zajímá také o alternativní přípravy kávy, proto se na webu stará také o témata překapávačů nebo moka konviček.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SES 1710BK

Sencor SES 1710BK

2 000 Kč Orientační cena