Porovnávací test & recenze
nejlepších Remosek

Autor: Anna Jílková

Poslední aktualizace: Březen 2019

V kategorii remosky pro početnější domácnosti doporučujeme Remoska R 22 Grand Orientační cena: 2 400 Kč Zobrazit nabídky

Remoska je tradiční český produkt používaný v domácnostech již šedesát let. Jeho popularita je díky univerzálnosti použití a snadné obsluze opět na vzestupu a pozvolna se stává nedílnou součástí nejen těch tradičních, ale také mnohých moderních kuchyní.

I když pojem Remoska v naší krajině zobecněl, a mnozí z vás si představí různé výrobky mnoha značek, lze pod tímto označením hledat jen produkty značky Remoska. Ta navazuje na podnik Remos, který se právě výrobou těchto zařízení proslavil již v 50. letech minulého století. Na této stránce najdete porovnání všech variant tohoto tradičního kuchyňského pomocníka značky Remoska, nikoli všech pečicích mís. Na produkty ostatních značek jsme se zaměřili ve speciálním porovnání pečicích pánví.

Remosky nové generace jsou, stejně jako jejich předchůdkyně, elektrické pečicí mísy, které zajišťují pečení topnou spirálou umístěnou ve víku. Pečení ale není jedinou tepelnou úpravou, kterou Remosky zvládnou. Můžete v nich také vařit, smažit, dusit, zapékat, ohřívat či rozmrazovat. Velikostně se tento produkt podobá klasickým vyvýšeným pánvím nebo hrncům. A právě to zaručuje onu zmiňovanou mobilitu.

Remosku můžete používat nejen doma, ale také na chalupě, kde je často nedostatek místa, nebo při kempování s rodinou, kdy využijete napájení z autobaterie. Všestranný nástroj pro přípravu pokrmů vám dnes popíšeme trochu podrobněji. Díky jednotlivým kapitolám budete schopni vhodného výběru Remosky.

Základními parametry, které při jejím výběru budete zohledňovat, je objem, příkon a materiál. Všechny tyto údaje jsme zahrnuli také my do našeho výběru a v článku Jak vybrat Remosku jsou důkladně rozebrány, abyste věděli, proč je který z nich důležitý a co vlastně jednotlivé hodnoty znamenají.


Varianta výběru Vzhled Název Klady vzhledem k podkategorii Zápory vzhledem k podkategorii Orientační cena Aktuální cena

Bez okénka

Remosky pro početnější domácnosti

Recenze Remoska R 22 Grand Remoska R 22 Grand

Vysoký příkon

Vyšší hmotnost

2 400 Kč Zobrazit nabídky

S okénkem

Remosky pro početnější domácnosti

Recenze Remoska R22F Grand Remoska R22F Grand

Velký objem

Možnost nerovnoměrného propečení

3 000 Kč Zobrazit nabídky

Bez okénka

Remosky pro menší domácnosti

Recenze Remoska R21 Original Remoska R21 Original

Nízká cena

Menší objem

2 200 Kč Zobrazit nabídky

S okénkem

Remosky pro menší domácnosti

Recenze Remoska R 21F Original Remoska R 21F Original

Nízká hmotnost

Menší objem

2 500 Kč Zobrazit nabídky
Parametr Remoska R 22 Grand Remoska R22F Grand Remoska R21 Original Remoska R 21F Original
Ocenění

Bez okénka

S okénkem

Bez okénka

S okénkem

Kategorie

Remosky pro početnější domácnosti

Remosky pro početnější domácnosti

Remosky pro menší domácnosti

Remosky pro menší domácnosti

Orientační cena 2 400 Kč 3 000 Kč 2 200 Kč 2 500 Kč
Objem (l)  4 4 2 2
Tvar  Kulatý Kulatý Kulatý Kulatý
Průměr / úhlopříčka (cm)  29 29 22 22
Příkon (W)  580 580 400 400
Materiál víka  Nerezový plech s teflonovou vrstvou Nerezový plech s teflonovou vrstvou Nerezový plech s teflonovou vrstvou Nerezový plech s teflonovou vrstvou
Materiál hrnce  Hliník potažený teflonem Hliník potažený teflonem Hliník potažený teflonem Hliník potažený teflonem
Materiál stojánku Tepelně odolný plast Tepelně odolný plast Tepelně odolný plast Tepelně odolný plast
Skleněné okénko  Ne Ano Ne Ano
Hmotnost (kg)  3 3 2 2
Teplotní rozsah (°C)  160 - 180 160 - 180 160 - 180 160 - 180

Recenze Remoska R 22 Grand

Recenze Remoska R 22 Grand

Bez okénka

Remosky pro početnější domácnosti

Druhým modelem určeným pro větší domácnosti je Remoska R 22 Grand. I ten má objem 4 litry a je tedy možné v něm připravit pokrmy pro více než 4 osoby. Shodný je také příkon, jenž dosahuje 580 W. Samotný hrnec je vyrobený z hliníku a potažený nepřilnavou vrstvou Teflon. Ta je také na spodní straně víka. To je vyrobeno z nerezového plechu a není prosklené. Díky tomu je pečení rovnoměrné a nestane se vám, že by pokrm ve středu nebyl propečený. Na druhou stranu ale nelze postup kontrolovat jinak než otevřením víka. Tím se ale ztrácí teplo a pokrmy se vysušují.

Zobrazit nabídky

Recenze Remoska R22F Grand

Recenze Remoska R22F Grand

S okénkem

Remosky pro početnější domácnosti

Remoska R22F Grand je jedním z větších modelů této české značky. Dokáže uspokojit potřeby na vaření čtyř a více osob, má totiž dostatečný objem 4 litry. Příkon 580W zajišťuje rychlou přípravu jídla ale bez vysokých nákladů. O klasického modelu velikosti Grand se liší kruhovým průzorem ve víku. Toto okénko umožňuje sledovat průběh přípravy bez nutnosti víko odklápět a upouštět tak teplo. Může se ale stát, že pokrmy budou uprostřed nedopečené, protože na ně přímo nepůsobí teplo ze spirály.

Zobrazit nabídky

Recenze Remoska R21 Original

Recenze Remoska R21 Original

Bez okénka

Remosky pro menší domácnosti

Remoska R21 Original je menším modelem, který je vhodný pro 2 osoby. Díky objemu 2 litry a lehkým použitým materiálům váží pouze 2 kilogramy, což oceníte zejména při časté manipulaci nebo při cestování. Příkon topné spirály uložené v nerezovém víku je 400 W. Víko samotné nemá skleněný průzor, pokrmy jsou tak rovnoměrněji propečené. Na druhou stranu ale nemáte přehled o tom, co se v remosce právě děje. Hrnec remosky je vyrobený z hliníku a je potažený nepřilnavou teflonovou vrstvou. Můžete tak připravovat bez obav i potraviny bez přidaného tuku.

Zobrazit nabídky

Recenze Remoska R 21F Original

Recenze Remoska R 21F Original

S okénkem

Remosky pro menší domácnosti

Variantou vhodnou pro menší domácnosti je Remoska R 21F Original, která umožňuje přípravu dvou porcí jídla. Hliníkový hrnec s nepřilnavou teflonovou vrstvou má objem 2 litry. Spolu s víkem a plastovým stojánkem váží remoska 2 kg, což je velmi příjemná hmotnost, která nebude činit problémy ani méně zdatným jedincům a budete s ní moci i pohodlně cestovat. V nerezovém víku je skleněné okénko, skrz které můžete během přípravy sledovat, co se právě v remosce děje. Nevýhodou je ale nerovnoměrné propečení surovin ve středu remosky. Tomu se dá zabránit položením vrstvy alobalu.

Zobrazit nabídky

Jak vybrat Remosku

 1. Výrobní materiál
 2. Tvar, velikost a hmotnost
 3. Příkon
 4. Ovládání
 5. Zásady používání remosky
 6. Cena

Remoska je původně českým vynálezem, již v 50. letech se vyráběla ve státním podniku REMOS. Oblíbili si ji zákazníci nejen u nás, ale i v zahraničí. Pro její praktičnost a pohodlnost při užívání je oblíbená i dnes. Pokud i vy toužíte mít jednu doma, ale nevíte si rady s jejím výběrem, pomůže vám náš nákupní rádce.

Při jejím výběru se vám nabízí několik různých variant a záleží jen na vás, která z nich nejlépe naplní vaše potřeby a očekávání. Proto je před nákupem nezbytné načerpat dostatek hodnotných informací týkajících se jednotlivých parametrů.

Použitý výrobní materiál je u všech modelů Remosek stejný. Díky tomu máte jednodušší rozhodování, při kterém se zaměřte na jiné parametry. V závislosti na jejím plánovaném použití vás bude zajímat velikost a celková hmotnost. Tu oceníte především při pravidelném stěhování z místa na místo.

Co se týče technických parametrů, nastíníme vám vhodný příkon a na závěr článku přineseme i několik zásad spojených se správným používáním Remosky. Nebude chybět ani základní nástřel pořizovacích cen.

1. Výrobní materiál

Přestože dnes na trhu najdete několik barevných a designových variant Remosek, materiál je vždy stejný. Barevné varianty jsou vytvořené pomocí odlišné barvy povrchové úpravy. Celá Remoska samozřejmě není vyrobena z jediného materiálu. Vzhledem k tomu, že se skládá ze tří částí, je nutné se zaměřit na každou zvlášť.

 • Odnímatelné víko
 • Hrnec
 • Stojánek

Odnímatelné víko

Tento prvek představuje v podstatě „srdce“ samotné remosky. Nejde totiž jen o běžnou pokličku. V plném nebo částečně proskleném víku je zakomponována topná spirála, která je zdrojem potřebného tepla a stará se o přípravu pokrmů. Samotné víko je vyrobeno z nerezového plechu, který je zárukou dlouhé životnosti a snadné údržby.

Víko je doplněno jedním praktickými držadly z tvrzeného plastu. Ta vás ochrání před nežádoucím popálením. Na velkém madle je zároveň umístěn vypínač a je do něj přiveden elektrický kabel. Dále na víku najdete druhé madlo, které usnadní zvedání víka a zároveň umožní bezpečné odložení horkého poklopu na stůl. Ve víku jsou také umístěné ventily, které v průběhu pečení odvádějí přebytečnou páru mimo prostor hrnce.

Hrnec

Jedná se o část Remosky sloužící pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Ani jemu nechybí potřebná madla pro přenášení. Základním výrobním materiálem je hliník, hrnce mají navíc teflonovou nepřilnavou vrstvu. Ta vám umožní bez problému připravovat pokrmy bez oleje ale také zapékání bez připečení.

Stojánek

Třetí díl, na který se hrnec společně s víkem pokládá. Stojánek je vyrobený z teplu odolného plastu. Účelem stojánku je držet horkou Remosku nad danou plochou – kuchyňskou linkou, stolem.

2. Tvar, velikost a hmotnost

Od kvality výrobního materiálu se můžete přesunout k designu Remosky. Na první pohled si všimnete, že všechny Remosky vypadají velmi podobně. Mají kulatý tvar hrnce se dvěma uchy, víko s madlem a úchytkou a stojánek. Rozdíly u jednotlivých modelů jsou v barevné variantě, respektive v barvě povrchové úpravy. Druhým rozdílem je okénko, které u některých modelů umožňuje nahlížet během procesu vaření do nádoby.

Třetím, a pravděpodobně i nejdůležitějším, rozdílem je objem či velikost. Remosky jsou k dostání ve dvou velikostech, a to Original a Grand. První z jmenovaných má objem 2 litry a postačí na přípravu 2 až 3 porcí pokrmu. Pro větší rodinu se hodí velikost Grand s objemem 4 litry, což je dostatečná kapacita pro přípravu pokrmu pro 4 a více osob.

S objemem samozřejmě úzce souvisí i celková hmotnost. Té věnujte pozornost hlavně tedy, když budete remosku často přenášet nebo s ní dokonce cestovat. Menší modely váží 2 kg, ty větší o kilogram více.

3. Příkon

Jedna z nejdůležitějších veličin týkajících se nákupu nové Remosky. Příkon je prezentován ve wattech pod zkratkou „W“. Tento údaj je přímo úměrný také samotnému objemu daného produktu. Čím větší pořídíte Remosku, tím větší je i příkon. Menší Remosky mají příkon 400 W, ty větší pak 580 W. S vyšším příkonem se pojí rychlejší příprava pokrmu, ale na druhou stranu počítejte s tím, že narůstající příkon se úměrně promítne do zvyšujících se nákladů na elektrickou energii. Průměrná teplota uvnitř tohoto přístroje bývá 160 až 180°C.

Zdrojem energie je klasická elektrická zásuvka na 230 V. Využít však můžete i měničů 12 V a 24 V na 230 V. Ty se vám hodí hlavně při kempování nebo při přípravě pokrmů například na odpočívadle. Napájet ji pak můžete z autobaterie.

4. Ovládání

Vzhledem k tomu, že Remoska je velice jednoduchým typem kuchyňského zařízení, lze to samé očekávat také u ovládání. To je dostupné na ručním madlu, kde naleznete tlačítko pro zapnutí a vypnutí. Teplotu tedy nelze ovládat

5. Zásady používání remosky

Remoska je univerzálním kuchyňským nástrojem s všestranným užitím. Produkt, prostřednictvím kterého můžete pochutiny dusit, smažit, grilovat a péct. Včetně přípravy nejrůznějších moučníků a dezertů. Abyste s ní byli dlouhodobě spokojeni, je vhodné dodržovat pár zásad používání.

 • Remosku není třeba díky rychlosti přípravy jídla, jakkoliv předehřívat. I přes rychlé dokončení pokrmu se tyto výrobky prezentují až 80% úsporou oproti klasickým troubám.
 • Suroviny by se při vaření neměly dotýkat víka. V takovém případě je rozdělte na menší části.
 • Při míchání potravin používejte nástroje, které nepoškrábou povrch Remosky.
 • Neodklápějte víko zbytečně často, aby nedocházelo k úniku tepla.
 • Odnímatelné víko s elektrickým kabelem nikdy nevkládejte do vody, natož do myčky. Vždy jej myjte pouze navlhčeným hadříkem. Využít lze i šetrný saponát.
 • Při odkládání víka dbejte na to, aby teplá vnitřní část směřovala vždy směrem vzhůru.

6. Cena

Přínos Remosky je velice často srovnáván s klasickou troubou. Pořizovací náklady jsou v tomto případě podstatně nižší. U menšího modelu označeného názvem Original můžete počítat s cenou zhruba od 2000 Kč v závislosti na konkrétním výrobku – zda má okénko či barevnou úpravu. Jen o pár stovek více stojí model velikosti Grand.

 

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Remosky
Průměrné hodnocení 4.2 z 28 hlasů