Menu

Recenze a porovnání Boll School Mate 18

Doporučujeme Při nákupu v kategorii batohů

Datum doporučení: Březen 2021

84,4 % Celkové hodnocení
  • Výškově nastavitelná záda
  • Bohatá výbava
  • Hmotnost pod 1 kg
  • Nemá nožičky
  • Chybí termokapsa
1 800 Kč Orientační cena
Další barevná provedení

Základní charakteristika

School Mate 18 je školní batoh od české firmy Boll. Ta si dala za cíl vytvořit školní batoh, který s dítětem doslova poroste, a vždy mu tak padne na míru. Proto má tento model posuvný zádový systém s technologií Spine Protection System. Lze ho nastavit do čtyř poloh podle růstu dítěte, a proto se hodí pro menší i větší děti. Objem batohu je 18 l. Výrobce jej doporučuje pro žáky od 1. do 3. třídy, my bychom však v případě prvňáčků volili spíše aktovku pro její pevnou konstrukci. V ostatních hlediscích však tento batoh může být aktovkám dobrou alternativou, zejména co se týče vnitřního uspořádání, které popíšeme v další kapitole.

Záda batohu jsou ergonomicky tvarovaná, což je v našem srovnání v době psaní recenze (březen 2021) samozřejmostí. Potěší nastavitelné ramenní popruhy shora i zdola, a především i hrudní a bederní popruhy, jejichž přítomnost není u všech modelů běžná. Zajistí však mnohem lepší fixaci batohu na zádech, a to nejen při pohybu, postarají se ale i o lepší rozložení hmotnosti. Zdravému nošení napomůže také pevné zkosené dno. To totiž směřuje váhu předmětů v batohu k zádům, kam se obecně doporučuje ukládat nejtěžší předměty jako učebnice či sešity. Samotná hmotnost batohu se pohybuje okolo průměru, 980 gramů čisté váhy batohu stále spadá do normy, podle níž by prázdný batoh neměl vážit více než 1 200 g pro dítě na prvním stupni. Nechybí zde ani bezpečnostní reflexní prvky.

Parametr Tento produkt
Výška (cm) 41
Šířka (cm) 29
Hloubka (cm) 17
Objem (l) 18
Hmotnost (g) 980
Ergonomická záda Ano
Pevné dno Ano
Nožičky Ne
Reflexní prvky Ano
Nastavení popruhů seshora Ano
Nastavení popruhů zespodu Ano
Hrudní popruh Ano
Bederní popruh Ano
Vhodné pro dítě do třídy 1. - 3.

Uspořádání

Jak jsme již zmínili, tento batoh by svým uspořádáním mohl vyhovovat i prvňáčkům či menším dětem obecně. Je totiž rozdělen na dvě komory, přičemž na uskladnění podstatných školních pomůcek slouží především ta hlavní. V ní najdete dokonce dva pořadače na sešity, jeden na sešity o velikosti A4, druhý na menší, A5. Kromě nich disponuje hlavní komora také dvěma kapsami ze síťoviny pro uskladnění drobností.

Vybavením se tento batoh značky Boll rozhodně řadí k těm bohatším. Má dvě boční kapsy ze síťoviny, kam můžete vložit lahev s pitím. To by díky gumičkám mělo držet na místě. V menší přední komoře potom dítě najde kapsu na drobnosti, karabinu na klíče, a dokonce i jmenovku. Z hlediska vybavení tak tomuto batohu nemáme co vytknout. Maximálně absenci termokapsy, která ale není častým doplňkem.

Parametr Tento produkt
Rozdělení Dvě komory
Termokapsa Ne
Síťka na láhev s pitím Pružná síťová kapsa
Vnitřní kapsička na drobnosti Ano
Karabina na klíče Ano

Závěr

Předností tohoto školního batohu jsou rozhodně výškově nastavitelná záda, díky kterým se batoh přizpůsobí tomu, jak dítě roste. O dobré padnutí by se měly postarat i nastavitelné ramenní, hrudní, a dokonce i bederní popruhy. Batoh váží 980 g, což je nízká hmotnost v porovnání s limitem určeným normou. Benefitem je také pevné zkosené dno, reflexní prvky po všech stranách batohu či mnoho barevných variant pro dívky i chlapce.

Batoh má bohatou vnitřní výbavu. Ve dvou komorách najdete pořadače na sešity dvou velikostí, celkem tři kapsy na drobnosti, karabinu na klíče i jmenovku. Po stranách nechybí ani síťové kapsy na pití. Nedostatky jsme u tohoto modelu našly jen dva drobné, a to absenci termokapsy a chybějící nožičky na dnu, které by zajistily, že se batoh nezašpiní při položení na zem. Jimi disponuje například Herlitz Bliss, u kterého však musíte oželet bederní popruh.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá, Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Boll School Mate 18 | Hodnocení: 84,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Boll School Mate 18

Boll School Mate 18

1 800 Kč Orientační cena