Recenze školního batohu Boll School Mate 18 | Arecenze
Menu

Recenze a test Boll School Mate 18

84,4 % Celkové hodnocení

Roste s dítětem v kategorii Školní batohy

Klady

  • Výškově nastavitelná záda
  • Bohatá výbava
  • Hmotnost pod 1 kg

Zápory

  • Nemá nožičky
  • Chybí termokapsa
2 400 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

School Mate 18 je školní batoh od české firmy Boll. Ta si dala za cíl vytvořit školní batoh, který s dítětem doslova poroste, a vždy mu tak padne na míru. Proto má tento model posuvný zádový systém s technologií Spine Protection System. Lze ho nastavit do čtyř poloh podle růstu dítěte, a proto se hodí pro menší i větší děti. Objem batohu je 18 l. Výrobce jej doporučuje pro žáky od 1. do 3. třídy, my bychom však v případě prvňáčků volili spíše aktovku pro její pevnou konstrukci. V ostatních hlediscích však tento batoh může být aktovkám dobrou alternativou, zejména co se týče vnitřního uspořádání, které popíšeme v další kapitole.

Záda batohu jsou ergonomicky tvarovaná, což je v našem srovnání v době psaní recenze (březen 2021) samozřejmostí. Potěší nastavitelné ramenní popruhy shora i zdola, a především i hrudní a bederní popruhy, jejichž přítomnost není u všech modelů běžná. Zajistí však mnohem lepší fixaci batohu na zádech, a to nejen při pohybu, postarají se ale i o lepší rozložení hmotnosti. Zdravému nošení napomůže také pevné zkosené dno. To totiž směřuje váhu předmětů v batohu k zádům, kam se obecně doporučuje ukládat nejtěžší předměty jako učebnice či sešity. Samotná hmotnost batohu se pohybuje okolo průměru, 980 gramů čisté váhy batohu stále spadá do normy, podle níž by prázdný batoh neměl vážit více než 1 200 g pro dítě na prvním stupni. Nechybí zde ani bezpečnostní reflexní prvky.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

41

Šířka (cm)

29

Hloubka (cm)

17

Objem (l)

18

Hmotnost (g)

980

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ne

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ano

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ano

Bederní popruh

Ano

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 3.

Uspořádání

Jak jsme již zmínili, tento batoh by svým uspořádáním mohl vyhovovat i prvňáčkům či menším dětem obecně. Je totiž rozdělen na dvě komory, přičemž na uskladnění podstatných školních pomůcek slouží především ta hlavní. V ní najdete dokonce dva pořadače na sešity, jeden na sešity o velikosti A4, druhý na menší, A5. Kromě nich disponuje hlavní komora také dvěma kapsami ze síťoviny pro uskladnění drobností.

Vybavením se tento batoh značky Boll rozhodně řadí k těm bohatším. Má dvě boční kapsy ze síťoviny, kam můžete vložit lahev s pitím. To by díky gumičkám mělo držet na místě. V menší přední komoře potom dítě najde kapsu na drobnosti, karabinu na klíče, a dokonce i jmenovku. Z hlediska vybavení tak tomuto batohu nemáme co vytknout. Maximálně absenci termokapsy, která ale není častým doplňkem.

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Dvě komory

Termokapsa

Ne

Síťka na láhev s pitím

Pružná síťová kapsa

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Karabina na klíče

Ano

Závěr

Předností tohoto školního batohu jsou rozhodně výškově nastavitelná záda, díky kterým se batoh přizpůsobí tomu, jak dítě roste. O dobré padnutí by se měly postarat i nastavitelné ramenní, hrudní, a dokonce i bederní popruhy. Batoh váží 980 g, což je nízká hmotnost v porovnání s limitem určeným normou. Benefitem je také pevné zkosené dno, reflexní prvky po všech stranách batohu či mnoho barevných variant pro dívky i chlapce.

Batoh má bohatou vnitřní výbavu. Ve dvou komorách najdete pořadače na sešity dvou velikostí, celkem tři kapsy na drobnosti, karabinu na klíče i jmenovku. Po stranách nechybí ani síťové kapsy na pití. Nedostatky jsme u tohoto modelu našly jen dva drobné, a to absenci termokapsy a chybějící nožičky na dnu, které by zajistily, že se batoh nezašpiní při položení na zem. Jimi disponuje například Herlitz Bliss, u kterého však musíte oželet bederní popruh.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Boll School Mate 18 | Hodnocení: 84,4 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína přebrala stránku školních batohů po původní autorce již před více než rokem. Nastudovala si všechny potřebné parametry z odborných zdrojů, aby vám dokázala poradit, jak školní tašku pro dítě správně vybrat. Zná rozdíly mezi batohem a aktovkou a dokáže určit, proč se mladšímu školákovi hodí spíše aktovka a staršímu naopak batoh. Školním aktovkám založila samostatnou stránku, autorsky dále stojí za některými tématy sportovního náčiní nebo za online jazykovými kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Boll School Mate 18

Boll School Mate 18

2 400 Kč Orientační cena