Recenze školní aktovky Cool Victory Aktovka | Arecenze
Menu

Recenze a test Cool Victory Aktovka

77,1 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Školní aktovky

Klady

  • Nízká hmotnost v kategorii
  • Pevné dno s nožičkami
  • Termokapsa

Zápory

  • Popruhy nastavitelné jen zdola
  • Nemá hrudní ani bederní pásy
  • Omezený prostor na lahev
500 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní charakteristika

Aktovka nese modelové označení Victory a pochází od značky Cool. Od tohoto výrobce najdete více řad aktovek, kromě řady Victory v mnoha barevných provedeních také například řadu Bambi, která se vyznačuje ještě menšími rozměry, tudíž se hodí pro opravdu drobné děti. Obě řady aktovek jsou vhodné pro prvňáčky, splňují základní požadavky na školní tašky pro takto malé žáčky, čímž je například poměrně nízká hmotnost 950 g.

V případě modelu Cool Victory na vás čekají ergonomicky tvarovaná a polstrovaná záda, která jsou navíc z prodyšného materiálu. Potěší také pevné dno s nožičkami, díky čemuž se dítě nemusí bát, kam tašku položit. Nechybí zde ani reflexní prvky, které jsou sice víceméně po celém obvodu tašky, nášivek či odrazek by ale mohlo být i více, na ramenních popruzích jsou pouze ve formě dvou tenkých pásků. Mluvíme-li o popruzích, ty je možné nastavit pouze zespodu, což nepřináší tolik možností jako oboustranné nastavení. Takže nečekejte, že by aktovka dítěti vydržela dlouho, zvláště pokud rychle poroste. Musíte se navíc smířit s absencí hrudního i bederního popruhu, které by se postaraly o lepší fixaci aktovky na zádech dítěte.

Parametr Tento produkt
Výška (cm)

39

Šířka (cm)

35

Hloubka (cm)

26

Objem (l)

14

Hmotnost (g)

950

Ergonomická záda

Ano

Pevné dno

Ano

Nožičky

Ano

Reflexní prvky

Ano

Nastavení popruhů seshora

Ne

Nastavení popruhů zespodu

Ano

Hrudní popruh

Ne

Bederní popruh

Ne

Vhodné pro dítě do třídy

1. - 2.

Uspořádání

Jelikož se jedná o aktovku, nepřekvapí ani model Cool Victory pouze jednou komorou, což je pro prvňáčky z hlediska organizace a orientace v tašce nejsnazší varianta. V komoře potom najdete dvě látkové přihrádky například na učebnice a sešity. Jako jedna z mála tašek v našem srovnání má tato aktovka termokapsu na svačinu, která by měla jídlo udržet déle čerstvé, což se hodí v každém případě. Prostor na lahev s pitím je řešen dvěma bočními kapsami uzavíratelnými na zip. To sice umožňuje využití také na jiné drobnosti, v případě lahve s pitím sem však budete muset uložit jen takovou, která se do uzavíratelných kapes vejde.

Zobrazení vnitřního uspořádání

 

Parametr Tento produkt
Rozdělení

Jedna komora

Termokapsa

Ano

Síťka na láhev s pitím

Kapsy na zip

Vnitřní kapsička na drobnosti

Ano

Názory uživatelů

Aktovka se těší poměrně kladnému uživatelskému hodnocení. Uživatelé jsou spokojeni s její nízkou cenou v kontrastu s až překvapivě dobrou kvalitou zpracování tašky. Oceňují její nízkou hmotnost a přehlednost vnitřního uspořádání pro malé školáčky.

Klady a zápory

Za hlavní benefity aktovky Victory považujeme nízkou hmotnost v porovnání s ostatními modely v této kategorii, dále pevné dno s nožičkami, díky kterému může dítě tašku položit i na mokrý povrch, aniž by došlo ke znečištění či promočení. Přínosná je také termokapsa, ta není u aktovek natolik rozšířená a měla by zajistit dlouhou čerstvost svačiny. Podle uživatelů je aktovka kvalitní, ačkoli je poměrně levná. Za nedostatky jsme označili absenci hrudního i bederního popruhu, možnost nastavení popruhů jen zdola a také omezený prostor na pití v podobě uzavíratelných kapes. Velké lahve se sem nemusejí vejít.

Závěr

Aktovka potěší kvalitním zpracováním vzhledem k nízké ceně. Hodí se pro děti, které půjdou do první třídy, taška jim však nemusí vydržet mnoho let, protože nemá příliš nastavitelné popruhy. Pokud vám dítko rychleji vyroste, budete muset aktovky vyměnit, nejspíše už za školní batoh. Pro mladé žáčky je ale svými vlastnosti vhodná. Disponuje tvarovanými a polstrovanými zády, pevným dnem s nožičkami, nízkou hmotností i reflexními prvky. Vnitřek je řešení jednou komorou rozdělenou látkovými přepážkami.

Aktovka má jako jedna z mála termokapsu na svačinu. Řešení prostoru na pití však není příliš pohodlné, do uzavíratelných kapes se vejde jen menší lahev. Obejít se také musíte bez hrudních či bederních popruhů. Bederní není u aktovek příliš obvyklý, hrudní se však hodí pro lepší fixaci. Tím disponuje například model Hama Step by Step Touch.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cool Victory Aktovka | Hodnocení: 77,1 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je původní autorkou poměrně nového tématu školních aktovek, které oddělila od školních batohů. Tvrdí, že jsou mezi těmito dvěma typy školních tašek značné rozdíly a hodí se pro jinak staré školáky. Díky studování informací z ověřených zdrojů dokáže poznat aktovku s kvalitními vlastnostmi, kromě toho navíc dostupnost modelů ve výběru pravidelně hlídá. Najdete ji podepsanou i pod dětskými koly, čtečkami knih nebo pod výběrem nejlepších destinací na dovolenou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cool Victory Aktovka

Cool Victory Aktovka

500 Kč Orientační cena