Menu

Recenze a srovnání iBaby Care M2C PRO

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Vysoké rozlišení kamery
  • Přehrávání vlastní hudby
  • Senzor kvality ovzduší

Zápory

  • Pouze síťové napájení
  • Vysoká cena
  • Video nelze sledovat přes internetové rozhraní
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

iBaby Care M2C PRO je pokročilá smart chůvička, která zastane činnost několika přístrojů najednou. Dětská jednotka je poháněna přímo ze sítě prostřednictvím kabelu. Je tedy vždy třeba držet se v dosahu elektrické zásuvky. Chůvičku můžete ale pohodlně přesouvat a díky speciálnímu tvaru připevnit téměř k jakémukoliv podkladu. Součástí balení je montážní sada na zeď.

Chůvička má v sobě kromě kamery s nočním viděním také tři senzory monitorující okolí. Průběžně vyhodnocuje kvalitu ovzduší, vlhkost a teplotu v místnosti. Pokud naměřené hodnoty překročí vámi nastavené limity, aplikace vás na tuto skutečnost upozorní.

Vědět vám dá také ve chvíli, kdy zaznamená zvuk či pohyb. Budete tak vždycky vědět, že se vaše děťátko probudilo a je třeba mu věnovat pozornost. V aplikaci si můžete nastavit také časovač na krmení a přebalování. Pro uklidnění miminka můžete použít přehrávání hudby. Na výběr je více než 1000 různých ukolébavek, pohádek a bílého šumu. Přes aplikaci navíc můžete nahrát vlastní stopy. Samozřejmostí je také obousměrná komunikace, skrze kterou můžete na miminko na dálku mluvit.

Chůvičce bohužel chybí noční lampička, to je ale u smart chůviček obvyklé. Světýlko na usínání nebo noční krmení budete muset vyřešit zvlášť.

Parametr Tento produkt
Výrobce

iBaby

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ano

Senzor vlhkosti

Ano

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Přehrávání vlastní hudby

Ano

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Hlavní část chůvičky tvoří kamera, která snímá okolí. Má vysoké rozlišení 1080p Full HD, což bylo v době psaní recenze (březen 2022) nejvyšší na trhu. Obraz je díky tomu ostrý a můžete sledovat i nejmenší detaily. Pro přiblížení poslouží dvojnásobný zoom. Video záznam lze nahrávat a zaznamenávat tak důležité milníky vašeho dítěte. Pořizovat můžete také snímky obrazovky. Úhel snímání je možné nastavit, kamerou lze libovolně manipulovat.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

1080p Full HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Otočná kamera

Ano-manuálně

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Ovládání chytré chůvičky je možné pouze ve speciální aplikaci, která je dostupná pro zařízení se systémem Android nebo iOS. Vyžadované verze těchto systémů najdete v následující tabulce. Přenos bohužel nejde sledovat přes rozhraní v internetovém prohlížeči. O cenné chvilky se můžete podělit s přáteli nebo rodinou, stačí jim nastavit přístupy do aplikace. Spárovat ji můžete hned s několika kamerami a pokrývat tak větší prostor, nebo například sledovat více dětí najednou.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.4 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ne

Počet sledujících

Neomezeno

Počet kamer

Neomezeno

Hmotnost (g)

90

Hlavní výhody a nevýhody

Výhodou chůvičky iBaby Care M2C PRO je vysoké rozlišení kamery a noční vidění, díky kterému uvidíte na své dítě i ve tmě. Kladně hodnotíme také senzory, které monitorují kvalitu ovzduší, teplotu i vlhkost. Pro uklidnění děťátka na dálku přijdou vhod připravené zvuky, písničky a pohádky, repertoár navíc můžete rozšířit o vlastní zvukové stopy.

Nevýhodou je bezesporu cena, která je oproti klasickým chůvičkám vyšší. Nevýhodou může být také závislost na aplikaci, která má podle uživatelských recenzí někdy potíže s konektivitou. Mnozí rodiče by navíc ocenili i noční lampičku.

Porovnání s alternativami

Nabídka chytrých chůviček není na našem trhu úplně široká. Modely se navíc poměrně rychle obměňují.

Velmi zajímavou alternativou je chůvička Luvion Grand Elite 3 Connect. Ta má kromě dětské jednotky také tu rodičovskou. Můžete si tedy vybrat, zda sledovat přenos na mobilu přes Wi-Fi, nebo použít klasický digitální přenos na obrazovku rodičovské jednotky. To využijete například při výpadku internetu. Také tato chůvička má Full HD rozlišení a noční vidění. Neumožňuje ale přehrávání vlastních nahrávek. Nevýhodou může být také poměrně vysoká cena.

Jestliže hledáte spíše cenově dostupnější modely, zaujme vás Reer Kamera pro Smartphone a IPhone. Budete se ale muset smířit pouze s HD rozlišením a absencí pokročilejších funkcí, jako je přehrávání ukolébavek nebo senzory ovzduší. Zůstávají jí však důležité funkce, jako je noční vidění, obousměrná komunikace a upozornění na zvuk či pohyb. Potřebnou aplikaci navíc budete moci nainstalovat i na telefony se starším operačním systémem.

Závěr

iBaby Care M2C PRO je smart chůvička pro náročnější zákazníky, kteří chtějí své dítě nejen vidět a slyšet, ale zároveň monitorovat jeho prostředí. Díky senzorům kvality vzduchu, jeho vlhkosti a teploty máte vždy přehled o tom, v jakých podmínkách se vaše miminko nachází. Výhodou je vysoké rozlišení podpořené nočním viděním. Potěší také široký výběr zvuků a písniček, které můžete přehrávat na dálku. Nevýhodou je absence noční lampičky a také vysoká cena. Levnější alternativou je Reer Kamera pro Smartphone a IPhone, budete ale muset oželet některé funkce.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iBaby Care M2C PRO | Hodnocení: Výborné
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, ráda bych se zeptala na chůvičku iBaby Care M2C PRO. V recenzi jsem nenašla podrobnější informaci o senzorech pohybu. Ráda bych pořídila chůvičku právě se senzorem pohybu. V podstatě mi jde o to, že když se dcera probudí bez pláče, potichu, tak abych věděla, že se v postýlce posadila či postavila… případně vylézá ven. Mohli byste mi poradit, resp. víte jak u této chůvičky senzor pohybu funguje? Velmi pěkně děkuji.

Petra K.

Dobrý den, chůvička iBaby Care M2C PRO senzorem pohybu disponuje, to znamená, že bude umět přesně to, co popisujete. Notifikace vás upozorní nejen na zaznamenaný zvuk, ale také na případný pohyb dítěte. Citlivost těchto čidel můžete dokonce dle upravit dle svého uvážení.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze iBaby Care M2C PRO

iBaby Care M2C PRO

4 500 Kč Orientační cena