Menu

Recenze a srovnání Luvion Grand Elite 3 Connect

92,9 % Celkové hodnocení

S rodičovskou jednotkou v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Součástí i rodičovská jednotka
  • Noční vidění až 5 metrů
  • Obousměrná komunikace

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nelze přehrát vlastní hudbu
  • Omezený počet sledujících
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dětská chůvička od holandské firmy Luvion se od většiny ostatních chytrých chůviček liší tím, že má k sobě také rodičovskou jednotku. Při jejím používání si tak můžete vybrat, buď obraz sledovat na přidané jednotce, nebo si kameru propojit s chytrým telefonem a dívat se skrze aplikaci.

Kamerka se napájí ze sítě, je ale také možné ji připojit k powerbance, čímž z ní uděláte bezdrátové zařízení. Rodičovská jednotka pak funguje na baterii a má dosah až 300 metrů. Při napojení přes Wi-Fi na mobilní telefon je dosah klasicky neomezený a lze se k chůvičce připojit kdekoliv na světě. Přístup je chráněn heslem, což zajišťuje maximální bezpečnost.

Z funkcí nechybí tomuto zařízení téměř nic. Kromě samotného dítěte hlídá i teplotu v místnosti a v případě výkyvu vás okamžitě upozorní. Notifikaci vyšle také při zaznamenání pohybu či zvuku. Budete tak mít dokonalý přehled o všem, co se děje. Infračervené světlo pak zajistí viditelnost i ve tmě, a to až na 5 metrů. Noční vidění se aktivuje automaticky. V zařízení jsou nahrané 3 různé ukolébavky, ze kterých si můžete vybrat, přehrávání vlastní hudby se ovšem nenabízí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Luvion

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ne

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Přehrávání vlastní hudby

Ne

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Obraz z kamery budete sledovat ve Full HD kvalitě s rozlišením 1 080p. Odpovídá tomu také rozlišení displeje rodičovské jednotky, které se může chlubit rozlišením 1 920 x 1080 pixelů. Kvalitní obraz vám zajistí, že uvidíte vše zřetelně i s detaily. Hodí se to také vzhledem k možnosti nahrávání videí nebo pořizování snímků na dálku. Skrze chůvičku tak můžete dítě nejen hlídat, ale také pořizovat vzpomínky a sdílet je společně s rodinou.

Na dálku lze kameru také ovládat a otáčet ji nahoru, dolů i do stran. Díky tomu dosahuje širokého zorného úhlu 25 – 95° vertikálně a 135° horizontálně. Nechybí ani digitální zoom. Chůvičku buď můžete volně postavit na nábytek nebo použít systém pro upevnění ke zdi.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

1080p Full HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Pozorovací úhel

95° a 135°

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Otočná kamera

Ano

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Aplikaci do telefonu si jednoduše stáhnete přes App Store nebo Google Play zdarma. Pro zařízení s Androidem je vyžadována verze operačního systému 4.1 a novější, v případě systému iOS je to verze 8.0 a novější. Na případnou ztrátu dosahu nebo výpadek signálu vás upozorní alarm. Obraz mohou s heslem sledovat až 4 uživatelé naráz. Některé chůvičky nabízí možnost neomezeného počtu sledujících, to může být pro někoho ale stejně zbytečné, pokud nemá zrovna nadprůměrně početnou rodinu, která by v jeden čas chtěla obraz sledovat.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.1 a novější

Kompatibilní verze iOS

8.0 a novější

Počet sledujících

4

Hmotnost (g)

400

 

Hodnocení ostatních uživatelů

Na samotnou chůvičku se objevují převážně kladné recenze. Uživatelé vyzdvihují především kvalitní obraz a možnost vybrat si mezi sledováním přes telefon nebo rodičovskou jednotku. I když to z některých popisů produktu vypadá, že zařízení funguje kompletně na baterii, recenze vás utvrdí o opaku. Kamera totiž nemá vlastní baterii. Pokud chcete, aby fungovala bezdrátově bez napájení ze sítě, musíte ji připojit k externí powerbance. Co se týče aplikace do telefonu, občas se objevují stížnosti na často vypadávající připojení.

Hlavní klady a zápory

Jak už bylo řečeno v úvodu této recenze, Luvion Grand Elite 3 Connect se od většiny ostatních liší především přítomností rodičovské jednotky. Nejste tak omezeni na fungování pouze v kombinaci s mobilním telefonem, zároveň se ale nejedná o obyčejnou chůvičku a nabízí možnost připojení přes Wi-Fi signál. Rodičovskou jednotku můžete využít v případech, kdy u sebe nechcete mít telefon nebo když chůvičku dostane do rukou prarodič bez chytrého telefonu.

Chválíme také vysoké rozlišení obrazu a možnost různě otáčet kameru na dálku. Negativem je naopak opravdu vysoká pořizovací cena, která už by mohla některé odradit. Zařízení také neumí přehrávat další hudbu, takže pokud si nevyberete jednu ze tří nabízených ukolébavek, máte smůlu.

Naše hodnocení a závěr

Chytrou chůvičku od výrobce Luvion doporučujeme náročným uživatelům, kteří ocení možnost využít chůvičku v kombinaci s rodičovskou jednotkou i mobilním telefonem. Kvalitní obraz zajistí nejen výborný přehled, ale také si můžete skrze kameru nahrát a uchovat cenné vzpomínky. Jako plus vidíme také přítomnost senzoru teploty v místnosti. Senzory pro kvalitu ovzduší nebo vlhkost sice chybí, to už ale považujeme za opravdu pokročilé a pro mnohé uživatele také zbytečné funkce.

Pokud vás odrazuje vysoká cena a hledáte spíše levnější zařízení, pak si přečtěte také recenzi na smart chůvičku Motorola Peekaboo. Její součástí už ale není rodičovská jednotka.

 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Luvion Grand Elite 3 Connect | Hodnocení: 92,9 %
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Luvion Grand Elite 3 Connect

Luvion Grand Elite 3 Connect

6 000 Kč Orientační cena