Recenze a porovnání Motorola Peekaboo | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Motorola Peekaboo

83,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Obraz ve Full HD kvalitě
  • Barevné světýlko
  • Otáčení kamery na dálku

Zápory

  • Nehlídá kvalitu ovzduší
  • Nelze sledovat přes internetové rozhraní
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dětskou smart chůvičku Peekaboo od značky Motorola můžeme zařadit spíše do nižší cenové kategorie. V době zařazení do našeho srovnání (listopad 2020) se totiž na trhu vyskytovaly mnohonásobně dražší modely. Chybí jí sice pár pokročilejších funkcí, ale v mnoha ohledech se může s klidem rovnat i drahým přístrojům. Naprostým základem je noční vidění. V tomto případě jej zajišťuje infračervené světlo, které miminko při spánku nebude nijak rušit a vy na něj hezky uvidíte i v úplné tmě.

Při zaznamenání jakéhokoliv pohybu nebo nežádoucího zvuku vám chůvička okamžitě pošle upozornění. Kromě své ratolesti na obrazovce uvidíte i informaci o teplotě v místnosti. Některé smart chůvičky umí hlídat i kvalitu ovzduší nebo vlhkost v pokoji, tahle to bohužel nezvládne.

Skrze chůvičku můžete s dítětem komunikovat nebo mu pouštět ukolébavky. Nemusíte se navíc omezovat jen na dostupný repertoár, protože lze nahrát a pouštět i vlastní hudbu nebo jiný audiozáznam. Součástí chůvičky je i barevné světélko, ale nelze jej úplně označit za noční lampičku, protože toho moc neosvítí a jedná se spíše o dekoraci.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Motorola

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ne

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ne

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Přehrávání vlastní hudby

Ano

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Kamera přenáší obraz v rozlišení 1080p neboli Full HD kvalitě. Díky tomu uvidíte na obrazovce hezký obraz s poměrně drobnými detaily. Má také docela široký pozorovací úhel 90 stupňů. Dokola můžete s chůvičkou otáčet v rozmezí 360 stupňů a k dispozici máte i digitální naklápění a zoom. I na dálku si tak můžete záběr kamery libovolně upravovat a přibližovat. Nemusíte se vůbec bát, že by vám cokoliv uniklo. Komu nestačí online pozorování, může využít například snímání obrazovky nebo nahrávání videa. Pořízení snímky pak můžete ukládat do svého telefonu nebo rovnou poslat příbuzným.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

1080p Full HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Pozorovací úhel

90°

Nastavitelný úhel snímání

Ne

Otočná kamera

Ano

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Videokamera přenáší obraz přes Wi-Fi připojení skrze aplikaci s názvem Hubble. Tu si jednoduše stáhnete například do svého telefonu, tabletu nebo počítače. Nezáleží na tom, zda máte zařízení s iOS nebo Androidem, aplikace je kompatibilní s oběma operačními systémy. Chůvička je navíc kompatibilní i s hlasovým asistentem Amazon Alexa a Google Assistant, takže se může stát například součástí vaší chytré domácnosti. Na jednu kameru se může připojit hned několik zařízení, a dítě tak může mít na očích hned několik členů domácnosti nebo příbuzní.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.2 a novější

Kompatibilní verze iOS

8.0 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ne

Počet sledujících

Neomezeno

Počet kamer

Neomezeno

Napětí

230 V

Velikost (v*š*h) (mm)

75*68*103

Hmotnost (g)

210

Závěr

I když se Motorola Peekaboo řadí spíše k těm levnějším smart chůvičkám na trhu, nabízí opravdu skvělé funkce a parametry. Oceňujeme zejména kvalitní obraz ve Full HD kvalitě a senzor teploty. Chybí pouze senzor kvality ovzduší a vlhkosti. Někomu by ovšem tyto informace stejně mohly přijít poněkud zbytečné a jedná se opravdu pouze o pokročilé doplňkové funkce. V ostatních ohledech si tato smart chůvička vede obstojně. Díky možnostem různého otáčení a přibližování obrazu budete mít opravdu dokonalý přehled o dění v místnosti. Kompatibilní je s iOS i Android systémem, což bývá většinou dnes už standardem u téměř všech zařízení. Body navíc získává také za kompatibilitu s hlasovými asistenty od Googlu a Amazonu. Doporučujeme ji zkrátka všem rodičům, kteří hledají chytrou chůvičku za přijatelné peníze.

Jestliže od chůvičky očekáváte pokročilejší funkce včetně hlídání kvality ovzduší, mohla by vás zaujmout chůvička iBaby Care M7.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Motorola Peekaboo | Hodnocení: 83,4 %
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Motorola Peekaboo

Motorola Peekaboo

2 700 Kč Orientační cena