Recenze Tesla Smart Camera 360 Baby Gray TSL-CAM-SPEED9SG - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tesla Smart Camera 360 Baby Gray TSL-CAM-SPEED9SG

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Nastavitelná kamera
  • Senzor vlhkosti
  • Součást ekosystému Tesla

Zápory

  • Nemá senzor kvality ovzduší
  • Nemá noční lampičku
  • Nelze sledovat v internetovém prohlížeči
1 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tesla Smart Camera 360 je chytrá chůvička vhodná i pro náročnější uživatele. Napájení rodičovské jednotky je zajištěno síťovým adaptérem. Je tedy vždy třeba být v dosahu elektrické zásuvky. Chůvička umožňuje sledování teploty i vlhkosti, vždy tak budete mít kompletní přehled o prostředí, ve kterém se vaše dítě pohybuje. Jediné co chůvičce chybí, je senzor kvality vzduchu. Ty jsou ale poměrně neobvyklé.

Neustálý přehled i ve tmě zajišťuje noční vidění. Díky senzoru pohybu a zvuku budete vždy upozorněni, když se v okolí vaší ratolesti něco jenom šustne. Chůvička nepostrádá obvyklé funkce, jako je obousměrná komunikace či možnost přehrávat ukolébavky. Chybí naopak noční lampička, ta je ale mezi smart chůvičkami v době recenzování (prosinec 2022) spíše neobvyklá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tesla

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Kamera smart chůvičky Tesla má rozlišení FullHD, což je v dané kategorii vyšší standard. Záběry a fotografie je možné ukládat na SD kartu (která není součástí balení), nebo na cloud. Kdykoliv si tak můžete připomenout vzácné momenty vašeho děťátka.

Velkou výhodou je dálkově nastavitelná otočná kamera. Ta umožňuje pohyb 355 ° horizontálně a 85 ° vertikálně. Budete mít tak téměř dokonalý výhled na celé okolí.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

1080p Full HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Otočná kamera

Ano (355° horizontálně a 85° vertikálně)

Zoom

Nevedeno

Kompatibilita a obecné informace

Chytrá chůvička Tesla Smart Camera 360 je kompatibilní s aplikací Tesla Smart, která obsluhuje celou řadu zařízení chytré domácností Tesla. Ta je kompatibilní se systémem Android verze 5.0 a vyšší a iOS verze 11.0 a vyšší. Funguje tedy spíše na novějších zařízeních a u některých starších telefonů byste mohli mít problém se spárováním.

S žádnými dalšími systémy aplikace kompatibilní není. Neumožňuje ani sledování záběrů v prostředí internetového prohlížeče. Aplikace neomezuje množství připojených kamer ani počet sledujících. Rozměry a hmotnost přístroje najdete v následující tabulce.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

5.0 a novější

Kompatibilní verze iOS

11.0 a novější

Další kompatibilní systémy

Ne

Počet sledujících

Bez limitu

Počet kamer

Bez limitu

Velikost (v*š*h) (mm)

140*87*87

Hmotnost (g)

200

Hlavní výhody a nevýhody

Velkou výhodou chytré chůvičky Tesla Smart Camera 360 je otočná kamera, díky které můžete sledovat celou místnost. Oceňujeme také senzor teploty a vlhkosti a také vysoké rozlišení kamery. Nevýhodou je absence senzoru kvality ovzduší a noční lampičky. Ani jedno ale není u smart chůvičky příliš běžné.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou je chůvička iBaby Care M8 Monitor. Ta disponuje kamerou s vysokým 2K rozlišením, senzorem teploty, vlhkosti i kvality ovzduší a projektorem noční oblohy. Oproti modelu Tesla si ale výrazně připlatíte. Dostupnější alternativou je Reer Kamera pro Smartphone a IPhone s nočním viděním.

Závěr

Tesla Smart Camera 360 je dostupná smart chůvička, která ale uspokojí i náročnější uživatele. Je kompatibilní s aplikací pro správu chytré domácnosti Tesla a umožňuje nahrávání záběrů na SD kartu či na cloud. Výhodou je otočná kamera, noční vidění i obousměrná komunikace. Chybí jí však některé pokročilé funkce. Zajímavou alternativou je chůvička iBaby Care M2C PRO se senzorem kvality ovzduší.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla Smart Camera 360 Baby Gray TSL-CAM-SPEED9SG | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tesla Smart Camera 360 Baby Gray TSL-CAM-SPEED9SG

Tesla Smart Camera 360 Baby Gray TSL-CAM-SPEED9SG

1 500 Kč Orientační cena