Menu

iBaby Care M8 Monitor – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Projektor noční oblohy
  • 2K rozlišení
  • Senzor kvality a teploty vzduchu

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pouze síťové napájení
6 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Chůvičku iBaby Care M8 bychom mohli označit za jedno z nejpokročilejších zařízení na trhu. Disponuje především bohatou nabídkou různých funkcí, které hlídají snad vše, na co si vzpomenete. Senzory monitorují kvalitu vzduchu, vlhkost a teplotu vzduchu v místnosti. Upozorní vás na jakýkoliv výkyv nebo kolísání. Samozřejmostí je pak také snímání zvuků a pohybu, na základě kterého vám dá chůvička vědět vždy, když se na druhé straně něco děje. Vy tak budete mít dokonalý přehled o miminku i prostředí, ve kterém se nachází, a můžete se spolehnout na notifikace. To znamená, že není třeba chůvičku neustále hlídat a být v pozoru.

Napájení zajišťuje síťový kabel, musíte ji proto umístit v dosahu zásuvky. To bývá ale u smart chůviček běžné. Alespoň máte neustálou jistotu, že je zařízení v pozoru a nemusíte řešit dobíjení baterie. Dá se připevnit ke stěně, nebo ji jednoduše postavíte kamkoliv v místnosti. Komunikace funguje oboustranně, stejně jako vy slyšíte dítě, i ono může skrze chůvičku slyšet vás, pokud si zapnete v aplikaci mikrofon. Pro pohodlnější uspávání disponuje zařízení možností přehrávání ukolébavek a dalších až 1 000 libovolných skladeb, které lze do aplikace nahrát, u dražších chůviček bývá tato funkce poměrně běžná. Vedle toho má i projektor noční oblohy, který umí promítat na strop pokoje. Touto schopností nad ostatními vyniká, téměř žádný jiný model na trhu projekcí nedisponuje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

iBaby

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ano

Senzor kvality ovzduší

Ano

Senzor vlhkosti

Ano

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ano

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ano

Přehrávání vlastní hudby

Ano

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Kamera nabízí 2K rozlišení a v době psaní recenze (červenec 2022) neměla v tomto ohledu mezi ostatními smart chůvičkami konkurenci. Obraz tak uvidíte čistě a s drobnějšími detaily. Na kvalitu obrazu se můžete spolehnout i přes noc, kamera disponuje barevným nočním viděním. Nezáleží tedy na tom, zda miminko spí za světla, nebo ve tmě, vy na něj spolehlivě uvidíte v obou případech. V aplikaci si obraz jednoduše přiblížíte dvěma prsty, jako to děláte například u fotografií na telefonu. S kamerou se dá na dálku i otáčet, dva otočné klouby umožňují natočení o 355 stupňů horizontálně a 180 stupňů vertikálně.

Chůvička najde spoustu využití, kameru lze například použít i pro pořizování fotografií nebo k záznamu videa. Obojí následně uložíte na bezplatném cloudovém úložišti, nebo si vše pohodlně z aplikace stáhnete do paměti telefonu.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

2K

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Pozorovací úhel

87,6°

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Otočná kamera

Ano (355° horizontálně, 180° vertikálně)

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Jak už jsme naznačili výše, chůvička se ovládá skrze mobilní aplikaci, bez ní se neobjedete. To stejné platí i o Wi-Fi připojení. Stejně jako drtivá většina smart chůviček, i tato musí být v neustálém dosahu Wi-Fi signálu, aby dokázala fungovat. Vy se na ni následně připojíte svým chytrým telefonem, potřebná aplikace je dostupná pro systém Android i iOS a stáhnete si ji zdarma. Ke kameře nemusí být připojený pouze jeden telefon, klidně ke sledování můžete přidat další členy rodiny, jejich počet je neomezený. To stejné platí i naopak, k jedné aplikaci můžete napojit hned několik dalších kamer, pokud například pořídíte další chůvičku pro sledování jiné místnosti nebo druhého dítěte, vše budete mít na jednom místě.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.0 a novější

Kompatibilní verze iOS

8.0 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ne

Počet sledujících

Neomezeno

Počet kamer

Neomezeno

Napětí

230 V

Velikost (v*š*h) (mm)

178*178*178

Hmotnost (g)

90

Hlavní výhody a nevýhody

Z hlavních výhod chůvičky iBaby Care M8 zmíníme především kvalitní obraz s vysokým rozlišením, široké možnosti otáčení kamery a barevné noční vidění. Z funkcí nechybí chůvičce opravdu nic důležitého, naopak toho nabídne spoustu navíc a jedná se doslova o multifunkční přístroj, který svým fungováním dalece přesahuje pouze využití hlídacího zařízení. Nesmíme zapomenout ani na projekci noční oblohy a přehrávání vlastních písniček, obě tyto vlastnosti vám výrazně pomohou s uspáváním. Nevýhody jsme hledali těžko, jednou z těch největších je vysoká pořizovací cena. Ta by mohla mnohé od nákupu odradit.

Porovnání s alternativami

Co se samotných funkcí týče, takovou nabídku a vybavenost najdete jen u málokterého zařízení. Výrazně levnější modely takto pokročilé funkce zkrátka nenabízí, museli byste hledat v podobné cenové kategorii. Tam najdete například Luvion Grand Elite 3 Connect, které ale chybí senzor kvality ovzduší a vlhkosti, takže iBaby Care M8 nad ní vyhrává. Zmiňované senzory naopak nabízí i příbuzný model iBaby Care M2C PRO. Tato chůvička sice nemá 2K rozlišení obrazu a neumí promítat noční oblohu na stěnu, ale zase s její koupí ušetříte, je totiž o něco levnější.

Závěr

Chytrá chůvička iBaby Care M8 potěší i velmi náročné uživatele, kteří chtějí přístroj vybavený mnoha funkcemi a hledají to nejlepší na trhu. Chůvička má zkrátka vše, na co si jen vzpomenete a stane se multifunkčním pomocníkem v domácnosti. Zajišťuje absolutní přehled nejen o samotném dítěti, ale také o okolních podmínkách v místnosti. Kromě pohybu a zvuku budete mít kontrolu nad okolní teplotou, vlhkostí i kvalitou ovzduší. Výhodou je také projektor noční oblohy, který děťátko uklidní a zároveň ho rozvíjí. Pokud vám ale tato funkce přijde zbytečná a vystačíte si s o něco levnějším zařízením, pak se podívejte také na chůvičku iBaby Care M2C PRO.

6 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iBaby Care M8 Monitor | Hodnocení: Výborné
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze iBaby Care M8 Monitor

iBaby Care M8 Monitor

6 800 Kč Orientační cena