Menu

Recenze a srovnání Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

Doporučujeme Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Březen 2020

72,6 % Celkové hodnocení
  • Obousměrná komunikace
  • Noční vidění
  • Upozorní na zvuk či pohyb
  • Nemá senzory teploty
  • Chybí noční lampička
  • Nehraje ukolébavky
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Smart chůvička od německého výrobce Reer se řadí mezi cenově dostupnější modely. Tomu do jisté míry odpovídá její celková výbava. Chůvička postrádá schopnost detekovat teplotu místnosti nebo kvalitu ovzduší. Svoji základní funkci ale plní dobře. Můžete ji připojit k telefonu nebo tabletu a díky šifrované technologii IP bude připojení naprosto bezpečné. Ať už půjdete kamkoliv, můžete přes mobilní aplikaci kontrolovat klidný spánek svého dítěte. Telefon vás upozorní vždy, pokud senzory na druhé straně zaznamenají nějaký pohyb nebo zvuk. Nemusíte tak obrazovku sledovat neustále a mít aplikaci zapnutou, i když se nic neděje. Pro noční vidění slouží infračervené světlo. Stejně jako většině chytrých chůviček, i této chybí noční lampička. Tu byste využili například při osobní kontrole. Přístroj neumí ani přehrávat ukolébavky a jinou hudbu. Zvládne ovšem fungovat obousměrně. To znamená, že můžete miminko uklidnit přes telefon svým hlasem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Reer
Napájení dětské jednotky Síť
Noční vidění Infračervené světlo
Senzor teploty Ne
Senzor kvality ovzduší Ne
Senzor vlhkosti Ne
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu Ne
Upozornění na zvuk či pohyb Ano
Obousměrná komunikace Ano
Ukolébavky Ne
Přehrávání vlastní hudby Ne
Noční lampička Ne

Hodnocení kamery

Rozlišení kamery 720p HD patří mezi naprostý standard. Na trhu seženete sice kvalitnější kousky, ale ty už patří do trochu jiné cenové kategorie. Pro účely sledování miminka při spánku takové rozlišení naprosto stačí. Kromě online pozorování můžete přes mobilní aplikaci například pořídit snímek obrazovky nebo zapnout nahrávání videa, které se dá v telefonu znovu přehrát nebo poslat někomu blízkému. Pokud byste se chtěli podívat na svoji ratolest o trochu blíže, můžete zvětšit obrazovku pomocí 4x digitálního zoomu ovládaného přes mobilní aplikaci na dálku.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery 720p HD
Snímání obrazovky Ano
Nahrávání videa Ano
Pozorovací úhel 110 °
Nastavitelný úhel snímání Ano
Zoom Ano

Kompatibilita a obecné informace

Na chůvičku se připojíte přes příslušnou mobilní aplikaci. Stáhnete si ji jednoduše a zdarma v Appstore nebo Google Play. To znamená, že ji mohou používat majitelé telefonů se systémem Android i iOS. Kromě smartphonu se dá aplikace stáhnout také například na tablet. Spárovat s ní můžete hned několik kamer, což ocení hlavně rodiče dvojčátek nebo více menších dětí, které je potřeba hlídat přes chůvičku. Video přenos nemůžete sledovat přes internetové rozhraní, takže vždy myslete na to, že potřebujete mít v zařízení nainstalovanou aplikaci.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android 4.1 a novější
Kompatibilní verze iOS 8.0 a novější
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní Ne
Počet kamer Neomezeno
Napětí 230 V
Velikost (v*š*h) (mm) 60*98*158

Závěr

Chytrou chůvičku značky Reer lze zařadit mezi základní zařízení, která uspokojí požadavky nenáročných zákazníků. Přenáší obraz v kvalitě HD 720p, který je možný přiblížit 4x digitálním zoomem. Přenos se automaticky zapne pokaždé, pokud přístroj zaznamená jakýkoliv zvuk nebo pohyb. Nemusíte tak svůj telefon sledovat nepřetržitě. Chůvičce ovšem chybí senzory pro kontrolu teploty a vlhkosti vzduchu v místnosti. Jedná se ovšem už o pokročilejší funkce, které nevyžaduje každý. Pokud vám tedy stačí vizuální a zvuková kontrola, můžeme vám tento model doporučit. Za slušnou pořizovací cenu dostanete přístroj v odpovídající kvalitě. Navíc zvládne obousměrný přenos a v aplikaci můžete připojit více kamer najednou.

Jestliže od chůvičky očekáváte pokročilejší funkce včetně hlídání kvality ovzduší, mohla by vás zaujmout chůvička iBaby Care M7.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Reer Kamera pro Smartphone a IPhone | Hodnocení: 72,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

2 300 Kč Orientační cena