Menu

Recenze a srovnání Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

Dobré Celkové hodnocení

v kategorii Chytré/smart chůvičky

Klady

  • Obousměrná komunikace
  • Noční vidění
  • Upozorní na zvuk či pohyb

Zápory

  • Nemá senzory teploty
  • Chybí noční lampička
  • Nehraje ukolébavky
2 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Smart chůvička od německého výrobce Reer se řadí mezi cenově dostupnější modely. Tomu do jisté míry odpovídá její celková výbava. Chůvička postrádá schopnost detekovat teplotu místnosti nebo kvalitu ovzduší. Svoji základní funkci ale plní dobře. Můžete ji připojit k telefonu nebo tabletu a díky šifrované technologii IP bude připojení naprosto bezpečné. Ať už půjdete kamkoliv, můžete přes mobilní aplikaci kontrolovat klidný spánek svého dítěte. Telefon vás upozorní vždy, pokud senzory na druhé straně zaznamenají nějaký pohyb nebo zvuk. Nemusíte tak obrazovku sledovat neustále a mít aplikaci zapnutou, i když se nic neděje. Pro noční vidění slouží infračervené světlo. Stejně jako většině chytrých chůviček, i této chybí noční lampička. Tu byste využili například při osobní kontrole. Přístroj neumí ani přehrávat ukolébavky a jinou hudbu. Zvládne ovšem fungovat obousměrně. To znamená, že můžete miminko uklidnit přes telefon svým hlasem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Reer

Napájení dětské jednotky

Síť

Noční vidění

Infračervené světlo

Senzor teploty

Ne

Senzor kvality ovzduší

Ne

Senzor vlhkosti

Ne

Upozornění na vysokou či nízkou teplotu

Ne

Upozornění na zvuk či pohyb

Ano

Obousměrná komunikace

Ano

Ukolébavky

Ne

Přehrávání vlastní hudby

Ne

Noční lampička

Ne

Hodnocení kamery

Rozlišení kamery 720p HD patří mezi naprostý standard. Na trhu seženete sice kvalitnější kousky, ale ty už patří do trochu jiné cenové kategorie. Pro účely sledování miminka při spánku takové rozlišení naprosto stačí. Kromě online pozorování můžete přes mobilní aplikaci například pořídit snímek obrazovky nebo zapnout nahrávání videa, které se dá v telefonu znovu přehrát nebo poslat někomu blízkému. Pokud byste se chtěli podívat na svoji ratolest o trochu blíže, můžete zvětšit obrazovku pomocí 4x digitálního zoomu ovládaného přes mobilní aplikaci na dálku.

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery

720p HD

Snímání obrazovky

Ano

Nahrávání videa

Ano

Pozorovací úhel

110°

Nastavitelný úhel snímání

Ano

Zoom

Ano

Kompatibilita a obecné informace

Na chůvičku se připojíte přes příslušnou mobilní aplikaci. Stáhnete si ji jednoduše a zdarma v Appstore nebo Google Play. To znamená, že ji mohou používat majitelé telefonů se systémem Android i iOS. Kromě smartphonu se dá aplikace stáhnout také například na tablet. Spárovat s ní můžete hned několik kamer, což ocení hlavně rodiče dvojčátek nebo více menších dětí, které je potřeba hlídat přes chůvičku. Video přenos nemůžete sledovat přes internetové rozhraní, takže vždy myslete na to, že potřebujete mít v zařízení nainstalovanou aplikaci.

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android

4.1 a novější

Kompatibilní verze iOS

8.0 a novější

Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní

Ne

Počet kamer

Neomezeno

Napětí

230 V

Velikost (v*š*h) (mm)

60*98*158

Závěr

Chytrou chůvičku značky Reer lze zařadit mezi základní zařízení, která uspokojí požadavky nenáročných zákazníků. Přenáší obraz v kvalitě HD 720p, který je možný přiblížit 4x digitálním zoomem. Přenos se automaticky zapne pokaždé, pokud přístroj zaznamená jakýkoliv zvuk nebo pohyb. Nemusíte tak svůj telefon sledovat nepřetržitě. Chůvičce ovšem chybí senzory pro kontrolu teploty a vlhkosti vzduchu v místnosti. Jedná se ovšem už o pokročilejší funkce, které nevyžaduje každý. Pokud vám tedy stačí vizuální a zvuková kontrola, můžeme vám tento model doporučit. Za slušnou pořizovací cenu dostanete přístroj v odpovídající kvalitě. Navíc zvládne obousměrný přenos a v aplikaci můžete připojit více kamer najednou.

Jestliže od chůvičky očekáváte pokročilejší funkce včetně hlídání kvality ovzduší, mohla by vás zaujmout chůvička iBaby Care M7.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Reer Kamera pro Smartphone a IPhone | Hodnocení: Dobré
Kateřina se věnuje dětským chůvičkám a dalšímu dětskému zboží nejen z pohledu redaktora, ale také jako dvojnásobná máma. Dokáže díky reálným zkušenostem s produkty snadno odhalit nejdůležitějsí parametry a najít největší výhody, ale i zápory jednotlivých modelů. Chápe, jak je správná a důsledná péče o nejmenší děti pro rodiče důležitá a pečlivě srovnává ty nejlepší produkty, které rodičům každodenní starosti usnadní.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

Reer Kamera pro Smartphone a IPhone

2 800 Kč Orientační cena