Recenze a srovnání iBaby Care M7

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii smart chůviček

Datum doporučení: Srpen 2018

Klady:

Projektor noční oblohy

Přehrávání vlastní hudby

Senzor kvality ovzduší

Zápory:

Pouze síťové napájení

7 000 Kč
orientační cena

Základní parametry 

iBaby Care M7 je chůvička s pokročilejšími funkcemi. Napájení zajišťuje síťový kabel, což však znemožňuje použití mimo dosah zásuvky. Je to ale u těchto výrobků obvyklé. Možnost sledovat záběry kamery i za tmy zajišťuje infračervená dioda. Podmínky v místnosti hlídají hned tři senzory. Ty zjišťují teplotu, vlhkost a kvalitu vzduchu. V případě, že by byla některá z těchto hodnot v nepořádku, aplikace vás na tuto skutečnost upozorní. Budete mít tedy vždy dokonalý přehled.

Upozornění dostanete také pokaždé, když chůvička zaznamená pohyb či zvuk. Nemusíte mít tedy aplikaci neustále spuštěnou na popředí. Tento model umožňuje přehrávání vlastních zvukových souborů. Můžete tak dítěti pouštět oblíbenou hudbu, bílý šum či pohádku. Chybí však přednastavené ukolébavky, které jsou u těchto výrobků obvyklé. Další funkcí sloužící k uklidnění děťátka je projektor noční oblohy. Tu lze nastavit jako statickou, nebo pohyblivou. Tato chůvička nemá noční lampičku, která je však obvyklejší u klasických dětských chůviček. Samozřejmostí je funkce oboustranné komunikace, která vám umožní na dítě mluvit skrz kameru. Využít ji můžete také ke komunikaci se sledující osobou. 

Parametr Tento produkt
Výrobce iBaby
Napájení dětské jednotky  Síť
Noční vidění  Infračervené světlo
Senzor teploty  Ano
Senzor kvality ovzduší  Ano
Senzor vlhkosti  Ano
Upozornění na vysokou či nízkou teplotu Ano
Upozornění na zvuk či pohyb  Ano
Obousměrná komunikace  Ano
Ukolébavky  Ne
Přehrávání vlastní hudby Ano
Noční lampička  Ne

Hodnocení kamery 

Rozlišení kamery je 1080p Full HD, což je v době psaní recenze (srpen 2018) nejvyšší na trhu. Zajišťuje kvalitní a ostrý obraz. Samozřejmostí je možnost vytvářet snímky a nahrávat video. To se ukládá do paměti telefonu. Důležité momenty ale i každodenní činnosti si tak můžete uchovat, nebo je sdílet s rodinou či přáteli. Kamera má pozorovací úhel 87,6°. Sklon i otočení kamery lze nastavit. Otočení je možné nastavit v nadstandardním rozsahu 360° vertikálně a 135° horizontálně. Přiblížení pro zobrazení detailů zajišťuje digitální zoom. 

Parametr Tento produkt
Rozlišení kamery  1080p Full HD
Snímání obrazovky  Ano
Nahrávání videa  Ano
Pozorovací úhel  87,6 °
Nastavitelný úhel snímání  Ano
Otočná kamera  Ano (360° vertikálně, 135° horizontálně)
Zoom  Ano

Kompatibilita a obecné informace

Ovládat dětskou chůvičku a sledovat záběry kamery lze pouze prostřednictvím aplikace. Nelze je sledovat v internetovém rozhraní. Aplikaci lze stáhnout na zařízení s operačními systémy iOS a Android. V případě iOS je potřeba mít verzi 8.0 či novější, u androidu je potřeba verze 4.0. a novější. Počet sledujících není nijak omezen. Přístup tedy můžou mít například přátelé či rodina a mohou tak sledovat každodenní pokroky vašeho dítěte. Omezení není ani na počet kamer, které lze k jednomu účtu připojit. Pokud tedy chcete sledovat více dětí, místností či větší prostor, stačí zakoupit další kameru a spárovat ji s vaším účtem v aplikaci. Tato chůvička funguje pouze při napětí 230 V, není tak vhodná na cestování do zemí, kde je napětí v elektrické síti síti jiné. 

Parametr Tento produkt
Kompatibilní verze Android  Android 4.0 a novější
Kompatibilní verze iOS  iOS 8.0 a novější
Možnost sledování videa pomocí internetového rozhraní  Ne
Počet sledujících  Neomezeno
Počet kamer  Neomezeno
Napětí   230 V
Velikost (v*š*h) 132*110*142
Hmotnost (g) 400

Závěr

Chytrá chůvička iBaby Care M7 je vhodná pro náročnější uživatele, kteří chtějí přístroj vybavený mnoha funkcemi. Její výhodou je sledování nejen teploty vzduchu, ale i jeho kvality a vlhkosti. Zajišťuje tak absolutní přehled o podmínkách v místnosti. Výhodou je také projektor noční oblohy, který děťátko uklidní a zároveň ho rozvíjí. Nevýhodou je nutnost připojení k elektrické síti a také vyšší pořizovací cena. Pokud je pro vás důležitý bateriový provoz a jste ochotni vzdát se projektoru hvězd, doporučujeme chůvičku Arlo Baby