Menu

Recenze a srovnání Atmos C 18 S

Dostupná varianta v kategorii Zplyňovací kotle na tuhá paliva

Klady

  • Nižší pořizovací cena
  • Nejvyšší emisní třída 5

Zápory

  • Nižší účinnost
  • Nižší výkon
54 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Atmos C 18 S je zplyňovací kotel určený pro spalování hnědého uhlí a kusového dřeva. Díky emisní třídě 5 a splněným podmínkách ekodesignu umožňuje ekologické vytápění. Na provoz tohoto kotle se nevztahují žádná legislativní opatření, jako na některé modely nižších emisních tříd. Účinnost kotle je až 88,9 %, což je v rámci kotlů na tuhá paliva v našem výběru (v červnu 2019) spíše nižší hodnota. Maximální výkon tohoto modelu je 20 kW, v dané sérii ale najdete také modely s výkonem od 16 do 48 kW. Potřebný výkon kotle pro vaši nemovitost nejlépe spočítá topenář. Příkon je 50 W, z pohledu energetické účinnosti se řadí do třídy C, což je jedna z nejhorších tříd v našem srovnání. Ohřev teplé užitkové vody probíhá externě. Ohřátá voda se uchovává buď v zásobníku, akumulační nádrži nebo bojleru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Atmos

Spalované palivo

Hnědé uhlí, dřevo

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

20

Příkon (W)

50

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

C

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

88,9

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

Nerelevantní

Rozměry a hmotnost

I když hmotnost kotle pocítíte pouze při stěhování, je dobré ji zmínit. V tomto případě se jedná o hodnotu 295 kg, a to bez vody. Kotel byste měli umístit na dostatečně pevnou podlahu. Na výšku kotel měří 118 cm, což je poměrně málo. Do šířky zabere 67 cm a do hloubky 76 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

295

Výška (cm)

118,5

Šířka (cm)

67,5

Hloubka (cm)

75,8

Závěr

Atmos C 18 S je kotel vhodný pro ty zákazníky, kteří hledají ekologický způsob spalování tuhých paliv, ale kladou důraz na nižší cenu. Spalovat v něm můžete hnědé uhlí a kusové dřevo, a to prostřednictvím zplyňovací technologie. Díky ní dosahuje kotel účinnosti až 88,9 %. Výhodou je emisní třída 5 a splnění podmínek ekodesignu. Provozu kotle tedy v cestě nestojí žádné zákonné omezení. Výkon kotle je až 20 kW, elektrický příkon přitom 50 W. Z pohledu energetické účinnosti spadá tento model do třídy C, což je spíše slabá hodnota.

Jestliže hledáte kotel, který se zcela obejde bez elektrické energie, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu Viadrus Hercules U 68 6 čl.

54 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Atmos C 18 S
Kateřina srovnává kotle z pohledu vhodnosti pro jednotlivé typy bydlení. Zná výhody a nevýhody kotlů a umí poradit, v jakém případě je vhodné zvolit elektrický kotel, plynový kotel nebo ten na tuhá paliva. Aktualizuje informace o legislativě a zná emisní třídy i možné dotační programy na výměnu kotle. Kromě této kategorie zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo sporáků na tuhá paliva.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den v jakém výkonu kotle vyrábíte

Zdeněk Sedlář

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Výrobcem kotle je značka Atmos, která jej nabízí ve variantách s výkonem 16, 20, 25, 32, 40 a 48 kW. Více informací se dozvíte zde.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Atmos C 18 S

Atmos C 18 S

54 500 Kč Orientační cena