Recenze a porovnání Atmos C 18 S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Atmos C 18 S

70,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nižší pořizovací cena
  • Nejvyšší emisní třída 5

Zápory

  • Nižší účinnost
  • Nižší výkon
61 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Atmos C 18 S je zplyňovací kotel určený pro spalování hnědého uhlí a kusového dřeva. Díky emisní třídě 5 a splněným podmínkách ekodesignu umožňuje ekologické vytápění. Na provoz tohoto kotle se nevztahují žádná legislativní opatření, jako na některé modely nižších emisních tříd. Účinnost kotle je až 88,9 %, což je v rámci kotlů na tuhá paliva v našem výběru (v červnu 2019) spíše nižší hodnota. Maximální výkon tohoto modelu je 20 kW, v dané sérii ale najdete také modely s výkonem od 16 do 48 kW. Potřebný výkon kotle pro vaši nemovitost nejlépe spočítá topenář. Příkon je 50 W, z pohledu energetické účinnosti se řadí do třídy C, což je jedna z nejhorších tříd v našem srovnání. Ohřev teplé užitkové vody probíhá externě. Ohřátá voda se uchovává buď v zásobníku, akumulační nádrži nebo bojleru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Atmos

Spalované palivo

Hnědé uhlí, dřevo

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

20

Příkon (W)

50

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

C

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

88,9

Rozměry a hmotnost

I když hmotnost kotle pocítíte pouze při stěhování, je dobré ji zmínit. V tomto případě se jedná o hodnotu 295 kg, a to bez vody. Kotel byste měli umístit na dostatečně pevnou podlahu. Na výšku kotel měří 118 cm, což je poměrně málo. Do šířky zabere 67 cm a do hloubky 76 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

295

Výška (cm)

118,5

Šířka (cm)

67,5

Hloubka (cm)

75,8

Závěr

Atmos C 18 S je kotel vhodný pro ty zákazníky, kteří hledají ekologický způsob spalování tuhých paliv, ale kladou důraz na nižší cenu. Spalovat v něm můžete hnědé uhlí a kusové dřevo, a to prostřednictvím zplyňovací technologie. Díky ní dosahuje kotel účinnosti až 88,9 %. Výhodou je emisní třída 5 a splnění podmínek ekodesignu. Provozu kotle tedy v cestě nestojí žádné zákonné omezení. Výkon kotle je až 20 kW, elektrický příkon přitom 50 W. Z pohledu energetické účinnosti spadá tento model do třídy C, což je spíše slabá hodnota.

Jestliže hledáte kotel, který se zcela obejde bez elektrické energie, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu Viadrus Hercules U 68 6 čl.

61 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Atmos C 18 S | Hodnocení: 70,0 %
Jakub Gulec je seniorním redaktorem zaměřeným na technicky orientovaná témata. Ve volném čase jej běžně najdete při studiu technologických novinek či principů, díky čemuž své znalosti kontinuálně prohlubuje. Na této stránce vám kupříkladu vysvětlí, které emisní třídy jsou povoleny a jaká je účinnost kotlů v návaznosti na spalované médium. Jeho články a recenze najdete ale také u bojlerů, čerpadel či elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den v jakém výkonu kotle vyrábíte

Zdeněk Sedlář

Dobrý den,
děkujeme za dotaz. Výrobcem kotle je značka Atmos, která jej nabízí ve variantách s výkonem 16, 20, 25, 32, 40 a 48 kW. Více informací se dozvíte zde.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Atmos C 18 S

Atmos C 18 S

61 000 Kč Orientační cena