Menu

Recenze a srovnání Atmos C 18 S

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zplyňovacích kotlů na tuhá paliva

Datum doporučení: Červenec 2019

70,0 % Celkové hodnocení
  • Nižší pořizovací cena
  • Nejvyšší emisní třída 5
  • Nižší účinnost
  • Nižší výkon
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

​Atmos C 18 S je zplyňovací kotel určený pro spalování hnědého uhlí a kusového dřeva. Díky emisní třídě 5 a splněným podmínkách ekodesignu umožňuje ekologické vytápění. Na provoz tohoto kotle se nevztahují žádná legislativní opatření, jako na některé modely nižších emisních tříd. Účinnost kotle je až 88,9 %, což je v rámci kotlů na tuhá paliva v našem výběru (v červnu 2019) spíše nižší hodnota. Maximální výkon tohoto modelu je 20 kW, v dané sérii ale najdete také modely s výkonem od 16 do 48 kW. Potřebný výkon kotle pro vaši nemovitost nejlépe spočítá topenář. Příkon je 50 W, z pohledu energetické účinnosti se řadí do třídy C, což je jedna z nejhorších tříd v našem srovnání. Ohřev teplé užitkové vody probíhá externě. Ohřátá voda se uchovává buď v zásobníku, akumulační nádrži nebo bojleru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Atmos
Spalované palivo Hnědé uhlí, dřevo
Emisní třída 5
Maximální výkon (kW) 20
Příkon (W) 50
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění C
Ekodesign Ano
Účinnost (%) 88,9

Rozměry a hmotnost

I když hmotnost kotle pocítíte pouze při stěhování, je dobré ji zmínit. V tomto případě se jedná o hodnotu 295 kg, a to bez vody. Kotel byste měli umístit na dostatečně pevnou podlahu. Na výšku kotel měří 118 cm, což je poměrně málo. Do šířky zabere 67 cm a do hloubky 76 cm.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 295
Výška (cm) 118,5
Šířka (cm) 67,5
Hloubka (cm) 75,8

Závěr

Atmos C 18 S je kotel vhodný pro ty zákazníky, kteří hledají ekologický způsob spalování tuhých paliv, ale kladou důraz na nižší cenu. Spalovat v něm můžete hnědé uhlí a kusové dřevo, a to prostřednictvím zplyňovací technologie. Díky ní dosahuje kotel účinnosti až 88,9 %. Výhodou je emisní třída 5 a splnění podmínek ekodesignu. Provozu kotle tedy v cestě nestojí žádné zákonné omezení. Výkon kotle je až 20 kW, elektrický příkon přitom 50 W. Z pohledu energetické účinnosti spadá tento model do třídy C, což je spíše slabá hodnota.

Jestliže hledáte kotel, který se zcela obejde bez elektrické energie, doporučujeme vám k přečtení recenzi modelu Viadrus Hercules U 68 6 čl.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Atmos C 18 S | Hodnocení: 70,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Atmos C 18 S

Atmos C 18 S

40 000 Kč Orientační cena