Menu

Recenze a srovnání Viadrus Hercules U 68 6 čl.

Klady

  • Provoz bez elektrické energie
  • Litinový materiál

Zápory

  • Nižší účinnost
  • Složitější ovládání
55 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zvláštností zplyňovacího kotle Viadrus Hercules U 68 6 čl. je absence elektrického připojení. Kotel funguje čistě bez elektronického řízení a lze jej proto používat i tam, kde elektrická přípojka není dostupná, nebo ji z nějakého důvodu nechcete využívat. V tomto kotli můžete spalovat pouze kusové dřevo, účinnost spalování ale není nejvyšší. Hodnota 88,7 % patří spíše k nižším v našem srovnání (v červnu 2019). Více článkové varianty tohoto modelu mají účinnost mírně vyšší. I tak lze ale topení v tomto kotli považovat za ekologické, důkazem je splnění podmínek ekodesignu a zařazení do nejvyšší 5. emisní třídy. V případě kotlů Viadrus je výkon ovlivněný počtem zabudovaných článků. Tento kotel je šestičlánkový a má výkon 18 kW.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Viadrus

Spalované palivo

Kusové dřevo

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

18

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

88,700

Rozměry a hmotnost

Kotel značky Viadrus je vyrobený z litiny, což se výrazně projevilo na hmotnosti. Přesto že je kotel relativně malý (na výšku má 116 cm, na šířku 68 cm a do hloubky 100 cm), je velice těžký. Bez vody a paliva váží 413 kg, což je výrazně více, než ostatní ocelové kotle. Dejte tak dobrý pozor na to, kam jej postavíte.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

413

Výška (cm)

116

Šířka (cm)

68,3

Hloubka (cm)

100

Závěr

Litinový kotel Viadrus Hercules U 68 6 čl. využijete všude tam, kde není k dispozici připojení k elektřině. Nemá totiž žádné elektrické ovládání. Spalovat v něm můžete buď hnědé uhlí nebo kusové dřevo, slabinou je ale poněkud nižší účinnost. Přesto je vytápění pomocí tohoto modelu ekologické – zárukou je pátá emisní třída a ekodesign. Pozor byste si měli dávat při umístění kotle, je totiž hodně těžký.

Pokud dáváte před ruční regulací přednost elektronice a hledáte kotel vhodný na spalování více druhů paliva, můžeme vám doporučit Atmos DC 18 SP.

55 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Viadrus Hercules U 68 6 čl.
Kateřina srovnává kotle z pohledu vhodnosti pro jednotlivé typy bydlení. Zná výhody a nevýhody kotlů a umí poradit, v jakém případě je vhodné zvolit elektrický kotel, plynový kotel nebo ten na tuhá paliva. Aktualizuje informace o legislativě a zná emisní třídy i možné dotační programy na výměnu kotle. Kromě této kategorie zpracovala například kategorii fotopastí, airsoftových zbraní nebo sporáků na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Lze v kotlích Viadrus spalovat uhlí.

Dalibor Doubek

Dobrý den, v modelu Viadrus Hercules U 68 lze spalovat pouze kusové dřevo. Obecně kotle Viadrus spalují spíše dřevo, biomasu a pelety. Modely na uhlí jsou ojedinělé.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Viadrus Hercules U 68 6 čl.

Viadrus Hercules U 68 6 čl.

55 000 Kč Orientační cena