Menu

Recenze a srovnání Viadrus Hercules U 68 6 čl.

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Zplyňovací kotle na tuhá paliva

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Provoz bez elektrické energie
  • Nižší účinnost
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zvláštností zplyňovacího kotle Viadrus Hercules U 68 6 čl. je absence elektrického připojení. Kotel funguje čistě bez elektronického řízení a lze jej proto používat i tam, kde elektrická přípojka není dostupná, nebo ji z nějakého důvodu nechcete využívat. V tomto kotli můžete spalovat pouze kusové dřevo, účinnost spalování ale není nejvyšší. Hodnota 88,7 % patří spíše k nižším v našem srovnání (v červnu 2019). Více článkové varianty tohoto modelu mají účinnost mírně vyšší. I tak lze ale topení v tomto kotli považovat za ekologické, důkazem je splnění podmínek ekodesignu a zařazení do nejvyšší 5. emisní třídy. V případě kotlů Viadrus je výkon ovlivněný počtem zabudovaných článků. Tento kotel je šestičlánkový a má výkon 18 kW.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Viadrus
Spalované palivo Kusové dřevo
Emisní třída 5
Maximální výkon (kW) 18
Ohřev teplé užitkové vody Externí
Ekodesign Ano
Účinnost (%) 88,7

Rozměry a hmotnost

Kotel značky Viadrus je vyrobený z litiny, což se výrazně projevilo na hmotnosti. Přesto že je kotel relativně malý (na výšku má 116 cm, na šířku 68 cm a do hloubky 100 cm), je velice těžký. Bez vody a paliva váží 413 kg, což je výrazně více, než ostatní ocelové kotle. Dejte tak dobrý pozor na to, kam jej postavíte.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg) 413
Výška (cm) 116
Šířka (cm) 68,3
Hloubka (cm) 100

Závěr

Litinový kotel Viadrus Hercules U 68 6 čl. využijete všude tam, kde není k dispozici připojení k elektřině. Nemá totiž žádné elektrické ovládání. Spalovat v něm můžete buď hnědé uhlí nebo kusové dřevo, slabinou je ale poněkud nižší účinnost. Přesto je vytápění pomocí tohoto modelu ekologické – zárukou je pátá emisní třída a ekodesign. Pozor byste si měli dávat při umístění kotle, je totiž hodně těžký.

Pokud dáváte před ruční regulací přednost elektronice a hledáte kotel vhodný na spalování více druhů paliva, můžeme vám doporučit Atmos DC 18 SP.

40 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Viadrus Hercules U 68 6 čl.

Viadrus Hercules U 68 6 čl.

40 000 Kč Orientační cena