Recenze a porovnání OPOP H425 EKO-D | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání OPOP H425 EKO-D

Doporučujeme Při nákupu v kategorii zplyňovacích kotlů na tuhá paliva

Datum doporučení: Říjen 2021

83,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoká účinnost
  • Emisní třída 5
  • Dálkové ovládání přes internet
  • Pouze jeden druh paliva
  • Atypické rozměry
72 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

OPOP H425 EKO-D je ocelový kotel české výroby, který je vhodný pro vytápění rodinných domků. Je určený na spalování kusového dřeva, které se do kotle vkládá širokým násypem, díky tomu můžete využít polena až 40 cm dlouhá. Stejně jako většina moderních kotlů, i model OPOP splňuje podmínky ekodesignu, proto na něj můžete čerpat dotace. Spadá do nejvyšší emisní třídy 5, nemusíte se tedy bát, že byste jej za pár let museli měnit.

Jeho maximální výkon je 25 kW, výrobce ale nabízí také 16kW a 20kW variantu, můžete si proto vybrat takový model, který se hodí pro vytápění vaší nemovitosti. Účinnost 90,2 % je mezi zplyňovacími kotli vysoká. Méně výkonné varianty kotle mají účinnost 90 %.

Kotel je připojený k elektřině a je možné jej ovládat na dálku. Na výběr je napojení do aplikace mobilního telefonu, připojit jej ale můžete i k venkovnímu čidlu tak, aby automaticky dorovnával teploty a uvnitř bylo stále stejně teplo. Pokud zvažujete pořízení tohoto kotle na chalupu nebo do jiné nemovitosti, kde trvale nepobýváte, oceníte možnost dokoupení elektrické topné spirály, která zabrání zamrznutí kotle při teplotách pod bodem mrazu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Opop

Spalované palivo

Kusové dřevo

Emisní třída

5

Maximální výkon (kW)

25

Příkon (W)

22

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A+

Ekodesign

Ano

Účinnost (%)

90,2

Rozměry a hmotnost

Kotel se hmotností 369 kg nijak nevymyká standardu v dané kategorii. Poměrně neobvyklé jsou ale jeho rozměry. Na výšku měří necelý metr (96 cm), což oceníte například ve sklepech s nízkých stropem. Šířka 70 cm je víceméně běžná, vymyká se spíše hloubka téměř 109 cm.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

369

Výška (cm)

96,4

Šířka (cm)

69,8

Hloubka (cm)

108,5

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za největší pozitivum tohoto kotle považujeme jeho účinnost, která dosahuje 90,2%. Pozitivně hodnotíme také nízké emise třídy 5 a možnost dálkového ovládání. Za nevýhodu lze považovat atypické rozměry, někomu by ale mohly vyhovovat. Pro některé uživatele by mohlo být problematické spalování pouze jednoho druhu paliva. Další uživatelské recenze najdete zde.

Závěr

OPOP H425 EKO-D je ocelový zplyňovací kotel určený ke spalování dřeva. Je to ideální kotel pro využití kotlíkových dotací – splňuje ekodesign a řadí se do emisní třídy 5, tedy do té nejlepší. Dosahuje také velmi vysoké účinnosti 90,2 %.

Při ovládání oceníte možnost regulace na dálku pomocí internetového modulu. Připojit můžete také venkovní čidlo a termostat.

Alternativou ke zplyňovacím kotlům s ručním přidáváním jsou automatické kotle se zásobníkem paliva, příkladem je kotel OPOP H824-AP. Jedná se o model stejné značky, u kterého si můžete vybrat, zda preferujete spalování uhlí nebo dřevních peletek.

72 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: OPOP H425 EKO-D | Hodnocení: 83,0 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, funguje kotel i bez elektroinstalace?

johan@unet.cu

Dobrý den, tento kotel vyžaduje připojení k elektřině, aby bylo možné jej ovládat.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OPOP H425 EKO-D

OPOP H425 EKO-D

72 000 Kč Orientační cena