Recenze a porovnání OPOP H824-AP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání OPOP H824-AP

79,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoká účinnost
  • Možnost vybrat palivo
  • Dálkové ovládání

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nižší účinnost při spalování peletek
108 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

OPOP H824-AP je automatický kotel na tuhá paliva. Při topení si můžete vybrat, zda použijete hnědé uhlí, nebo dřevní pelety. S každým palivem ale dosáhnete jiného výsledku. Kotel můžete používat i po roce 2022, splňuje totiž podmínky ekodesignu a řadí se do dvou nejlepších emisních tříd. V závislosti na palivu jej lze zařadit do třídy 4 pro uhlí a 5 pro peletky. Spalované palivo ovlivňuje také výkon a účinnost kotle. Při topení uhlím dosáhnete maximálního výkonu 24 kW a účinnosti 93 %. Při spalování peletek je maximální výkon 21 kW a účinnost dosahuje 91,7 %. Zásobník  pojme 245 dm3 paliva, což by vám podle výrobce mělo v zimě vydržet na 3 dny.

 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Opop

Spalované palivo

Hnědé uhlí, dřevěné peletky

Emisní třída

4 (uhlí), 5 (peletky)

Maximální výkon (kW)

24

Příkon (W)

170

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A+

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

93 (uhlí), 91,7 (peletky)

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

245

Rozměry a hmotnost

Automatický kotel české značky OPOP H824-AP patří mezi standardně velké kotle. Na výšku měří 97 cm, na šířku 51 cm a do hloubky 93 cm. Je poměrně nízký, hodí se tedy do menších kotelen s nižším stropem. S hmotností 275 kg (bez vody a paliva) ho lze v rámci srovnání označit za poměrně lehký.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

275

Výška (cm)

96,9

Šířka (cm)

51,4

Hloubka (cm)

93,1

Závěr

OPOP H824-AP je automatický kotel na tuhá paliva, který umožňuje zatopit hnědým uhlím nebo dřevními paletkami. Zásobník pojme dostatek paliva na zimní třídenní topení, a je možné jej umístit na pravou nebo levou stranu kotle. Maximální výkon kotle je 24 kW při spalování uhlí a 21 kW při topení peletkami. V závislosti na otopu se mění také účinnost kotle. Hořák je vyrobený z litiny, což zajišťuje dlouhou životnost. Výhodou je možnost dálkového ovládání pomocí internetu a aplikace v telefonu, nebo automatická regulace v závislosti na venkovní teplotě. Majitelům malých kotelen budou vyhovovat menší rozměry, které umožní pronést kotel šedesátkovými dveřmi a umístit v nízké kotelně. Nevýhodou může být vyšší pořizovací cena.

Hledáte-li kotel čistě na dřevní peletky a nehledíte na malé rozměry, mohl by vás zaujmout model Atmos D 25 PX.

108 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: OPOP H824-AP | Hodnocení: 79,4 %
Jakub Gulec plní v našem týmu úlohu technického experta. Protože pro něj studium techniky a technologií nekončí školou a prací, věnuje se problematice i ve volném čase. V článku vám předestře hlavní výhody zplyňovacích a automatických kotlů. Jeho recenze najdete ale také u témat, jako jsou bojlery, zimní pneumatiky či aku vrtačky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OPOP H824-AP

OPOP H824-AP

108 500 Kč Orientační cena