Recenze Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022

92,8 % Celkové hodnocení

TOP produkt - dámské v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Slušný dojezd 150 km
  • Vysoký výkon 500 W
  • Přehazovačka s 12 převody

Zápory

  • Chybí výbava do města
  • Vyšší cena
60 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022 patří ke krosovým modelům, hodí se tedy na silnice i vyjížďky do přírody. Disponuje nosností 120 kg, se kterou se setkáte u většiny modelů na trhu. Vybírat můžete za tří výšek rámu – 15″, 17″ a 19″, kolo tak bude ideálně vhodné pro jezdce nebo jezdkyně s výškou mezi 150 a 175 cm. Průměr kola 28″ je pro krosové modely typický a zajistí dostatečně rychlou i dynamickou jízdu. Motor najdete umístěný ve středu kola a baterie je rámová, to už je dnes čím dál častější varianta, která je optimální pro dobrou vyváženost kola.

V terénu využijete kvalitní hydraulické brzdy, které jsou účinnější než levnější v-brzdy, i odpruženou vidlici (tu už ale mají dnes takřka všechna elektrokola, s výjimkou skládacích). S kapacitou baterie 630 Wh vás čeká průměrný dojezd okolo 90 km, maximálně z tohoto kola vymáčknete cca 150 km, což je dost nadstandard. Motor má potom maximální výkon 500 W, se kterým se můžete vyřádit při jízdě přírodou. U levnějších modelů je obvyklá hodnota spíše 250-350 W.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

15", 17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Průměrný dojezd (km)

90

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a funkce

Mezi krosovými modely vyniká elektrokolo e-Cross zejména přehazovačkou, ta má 12 převodů, častější počet je 8-10. Naopak pět režimů asistence je naprostý standard, kterého se drží v podstatě všechna elektrokola bez ohledu na cenu. Nechybí samozřejmě ani režim WALK. Pokud máte v plánu kolo využívat i ve městě, pravděpodobně budete muset zainvestovat do některých prvků výbavy. V základní verzi totiž nedostanete blatníky, světla, stojánek ani nosič. Nutno ovšem dodat, že u krosových modelů obvykle alespoň některé (nebo všechny) zmíněné prvky chybí.

Naopak potěší USB konektor, jehož prostřednictvím si můžete například dobít mobil. Dříve jsme se s ním setkávali jen u dražších modelů, dnes už se ale u elektrokol objevuje stále častěji.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x12

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Klady a zápory

Výhodou krosového elektrokola Crussis je slušný maximální dojezd 150 km, stejně jako vysoký výkon motoru 500 W. Z výbavy potěší USB konektor a přehazovačka se 12 převody. Jako negativum můžeme u tohoto kola označit snad jen cenu, která nepatří k nejnižším. Kolo navíc postrádá jakoukoliv výbavu do města.

Porovnání s alternativami

Jako cenově dostupnější varianta se nabízí model Leader Fox Barnet dámské 2021. Nižší cena se projevila především kratším dojezdem (110 km) a nižším výkonem motoru (350 W). Motor také nenajdete ve středu kola, ale vzadu, což nemusí každému vyhovovat. Na druhou stranu je ale toto kolo vhodné i pro vyšší osoby, díky variantě s 20″ rámem.

Alternativou v podobné cenové kategorii je potom elektrokolo Apache Matto Bosch Performance 2021. Tento model má delší dojezd a o pár kilogramů vyšší nosnost, bude také vyhovovat vyšším osobám. Na druhou stranu ale nabízí méně převodů a má nižší výkon motoru. Výbava je u obou elektrokol víceméně stejná.

Závěr

Krosové Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022 bude skvělou variantou pro náročnější uživatele. S maximálním výkonem 500 W a 12 převody už se můžete dostatečně vyřádit. Dojezd 150 km je nadstandardní a kolo potěší také odolnou konstrukcí s hydraulickými brzdami a odpružením. Ve výbavě najdete USB konektor, naopak klasická výbava do města tomuto elektrokolu chybí. Výškou ráfku je potom tento model vhodný spíše pro menší osoby. Pokud hledáte variantu pro vyšší jezdce, podívejte se na recenzi modelu Apache Matto Bosch Performance 2021.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022 | Hodnocení: 92,8 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022

Crussis e-Cross 9.7-S dámské 2022

60 000 Kč Orientační cena