Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

93,1 % Celkové hodnocení

TOP produkt - dámské v kategorii Nejlepší horská elektrokola

Klady

  • Dojezd 150 km
  • Výkon motoru 500 W
  • USB zástrčka

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pouze 9 převodů na přehazovačce
51 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Horské elektrokolo Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 patřilo v době psaní recenze (srpen 2022) spíše k nákladnějším modelům. Jde o kolo určené primárně pro ženy, s výškou rámu 17″ nebo 19″ potom bude vyhovovat lidem vysokým cca 165-175 cm. Kola mají v průměru 29″, to je pro horská kola zcela typická hodnota, která zajišťuje zejména zejména lepší schopnost překonávání překážek a rychlejší jízdu.

S tímto kolem se přitom dostanete poměrně daleko, na jedno nabití ujede až 150 km, což je jedna z vyšších hodnot na trhu. Baterii i motor najdete umístěné ve středu kola, tato varianta zajišťuje dobrou vyváženost a je pro dražší modely běžná. Motor má potom výkon až 500 W, opět nic neobvyklého mezi dražšími koly, stále jde ale o jeden z vyšších výkonů na trhu. To, že má elektrokolo odpruženou vidlici a hydraulické brzdy není třeba dlouze rozebírat, u horských modelů jde v podstatě o nezbytnost. Nosnost 120 kg je potom standardní pro většinu elektrokol na trhu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

29"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Průměrný dojezd (km)

90

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a funkce

Vybavení horských elektrokol nebývá nijak zvlášť pestré, ani v případě modelu e-Fionna se například nedočkáte žádných prvků městské výbavy. Nemá tedy světla, blatníky, nosič ani stojánek. Ovládací panel je ale vybavený USB portem k nabíjení telefonu, což při delších cestách jistě oceníte. S tímto doplňkem se u nových modelů setkáváme stále častěji.

Stejně jako většina elektrokol na trhu, i tento má 5 režimů asistence, včetně režimu chůze. Přehazovačka nabízí 9 převodů, což není mezi horskými koly úplně nízká hodnota, u modelu v této cenové kategorii bychom jich ale klidně ocenili více.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hlavní klady a zápory

Největším pozitivem modelu e-Fionna je velmi slušný dojezd 150 km, výhodou je také vyšší výkon motoru 500 W. Kromě toho můžeme pochválit také USB port. Ani v ostatních parametrech si toto elektrokolo nevede špatně, většina hodnot už je ale spíše standardní. Slabinou tak zůstává zejména vyšší cena.

Porovnání s alternativami

Pokud vás zaujaly parametry elektrokola e-Fionna, ale je na vás příliš malé, podívejte se také na model Crussis One-Largo 7.7-M 2022. Ten je určený pro vysoké jezdce a oproti elektrokolu e-Fiona má také delší dojezd. V ostatních ohledech jsou tyto dva modely víceméně vyrovnané, patří také do podobné cenové kategorie.

Jestliže chcete trochu ušetřit a poohlížíte se spíše po levnějším modelu, dobrou alternativou by mohlo být elektrokolo Crussis e-Guera 5.7 2022. Nižší cena se viditelně projevuje hlavně kratším dojezdem, jinak má tento model srovnatelný výkon s elektrokolem e-Fiona a velmi podobnou výbavu, nabízí pouze o jeden převod na přehazovačce méně.

Závěr

Elektrokolo Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 představuje skvělou variantu pro dámy a jezdce menší postavy. Dojezd 150 km patří k nadstandardu, to samé platí pro 500W výkon motoru. Konstrukce elektrokola je vychytaná na jízdu přírodou, nechybí odpružení či hydraulické brzdy, energičnost jízdě dodají také velká kola. Ve výbavě najdete také dnes již velmi populární USB port. Cenově ale nejde zrovna o levný model, platíte přitom především za jeho výdrž. Pokud by vás zajímala cenově dostupnější alternativa, podívejte se na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 5.7 2022.

51 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Fionna 7.7-S 2022 | Hodnocení: 93,1 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

Crussis e-Fionna 7.7-S 2022

51 000 Kč Orientační cena