Recenze Crussis One-Largo 7.7-M 2022 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Crussis One-Largo 7.7-M 2022

91,7 % Hodnocení
redakce

TOP produkt - pánské

Nejlepší horská elektrokola

Klady a zápory

Klady

  • Maximální dojezd 170 km
  • Výkon motoru 500 W
  • USB konektor

Zápory

  • Vyšší cena
  • Ve řadě ohledů standardní
55 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské elektrokolo Crussis One-Largo 7.7-M 2022 patřilo v době psaní recenze (srpen 2022) k dražším modelům na trhu. Ze základních parametrů u něj můžeme zdůraznit především maximální dojezd 170 km, v tomto ohledu mu nemůže jen tak nějaké elektrokolo konkurovat. Pochvalu si zaslouží také maximální výkon motoru 500 W,  ten už není až tak neobvyklý, stále jde ale o jednu z lepších hodnot.

V ostatních ohledech už se tento model drží standardů běžných pro horská elektrokola. Běžná jsou například 29″ kola, díky kterým si můžete užít i rychlou jízdu, standardní je nosnost 120 kg, odpružená vidlice i hydraulické brzdy. Co se výšky rámu týče, vybírat můžete ze tří variant, 18″, 20″ a 22″, ty pokryjí potřeba jezdců o výšce cca 170-190 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

29"

Výška rámu (palce)

18", 20", 22"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

90

Maximální dojezd (km)

170

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

720

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Výbava elektrokola One-Largo nepřinese nic překvapivého. Přehazovačka nabídne 9 převodů, což není špatný výběr, ale některé modely mají převodů i víc. Pět režimů asistence je naopak hodnota, kterou najdete prakticky u všech modelů na trhu. Jedním z nich je samozřejmě také režim chůze, který vám pomůže, když kolo povedete vedle sebe.

Stejně jako prakticky všechna horská kola, ani toto není vybaveno prvky určenými do města, to znamená, že u něj nenajdete blatníky, světla, stojánek ani nosič. Součástí ovládacího panelu je ovšem USB konektor určený k nabíjení drobné elektroniky, který u novějších kol uvidíte stále častěji.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

USB konektor

Ano

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou modelu One-Largo je rozhodně jeho maximální dojezd, výrobce deklaruje až 170 km (samozřejmě ovšem za ideálních podmínek). Pozitivem je také slušný výkon motoru, v tomto případě 500 W. Pochválit můžeme i přítomnost USB konektoru, ačkoliv se pomalu stává běžnou součástí výbavy. Nevýhodou je jistě vyšší cena, která zkrátka nebude pro každého dostupná. U modelu v této cenové kategorii bychom také ocenili více převodů.

Porovnání s alternativami

Elektrokolo One-Largo je určené spíše pro vyšší postavy, pokud hledáte model pro drobnější jezdce, za zvážení stojí také elektrokolo Crussis e-Fionna 7.7-S 2022. To nabídne stále velmi slušný maximální dojezd 150 km, výkon motoru má s modelem One-Largo shodný, stejně tak u něj najdete 9 převodů. Nakonec i výbavou jsou tato kola na stejné úrovni.

Cenově dostupnější variantu představuje elektrokolo Leader Fox Arimo 2021, se kterým ušetříte i několik desítek tisíc. Budete se ovšem muset smířit s výrazně kratším dojezdem (110 km), nižším výkonem (350 W) a menší nabídkou převodů i režimů asistence. Motor tohoto modelu také najdete vzadu, a ne ve střední části, jako je tomu u dražších kol. Na druhou stranu má ale oproti kolu One-Largo trochu vyšší nosnost (130 kg) a ve výbavě najdete stojánek.

Závěr

Horské kolo Crussis One-Largo 7.7-M 2022 bude díky dojezdu až 170 km skvělým parťákem i na delší trasy. Od levnějších modelů jej odlišuje také výkon motoru 500 W. V ostatních ohledech už se drží spíše standardních hodnot, například pět režimů asistence či nosnost 120 kg najdete u většiny kol na trhu. Přehazovačka tohoto modelu má 9 převodů, což není zlé, v dané cenové kategorii jde ale opět o standard. Výškou rámu je toto elektrokolo vhodné hlavně pro vyšší jezdce, menším postavám bude lépe vyhovovat například model Crussis e-Fionna 7.7-S 2022.

55 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis One-Largo 7.7-M 2022 | Hodnocení: 91,7 %
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Crussis One-Largo 7.7-M 2022

Crussis One-Largo 7.7-M 2022

55 000 Kč Orientační cena