Recenze Crussis e-Gordo 7.7 2022 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Gordo 7.7 2022

82,8 % Celkové hodnocení

Cena/výkon - pánské v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Slušný dojezd 150 km
  • Maximální výkon 500 W
  • Plná výbava do města

Zápory

  • Menší počet převodů
  • Ve většině ohledů průměrné
47 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánský model Crussis patřil v době psaní recenze (květen 2022) víceméně ke střední cenové třídě. Co se základních parametrů týče, nosnost 120 kg je víceméně standardní. Výškou ráfku a velikostí kol bude tento model vhodný hlavně pro vyšší postavy. Rám je klasicky z duralu, nechybí odpružená vidlice, bez které se u krosového kola neobejdete. Obvyklé je také zabudování baterie do rámu, stejně jako středový motor. Tomuto řešení nemáme co vytknout, poskytuje kolu nejlepší vyvážení.

Nechybí hydraulické brzdy, které jsou do terénu jasnou volbou a u krosových modelů jde o standard. Často se setkáte také s vysokým výkonem motoru, v tomto případě 500 W, díky kterému se můžete mimo cesty více vyřádit (navíc se takový motor méně opotřebovává).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

18", 20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Díky výbavě, která zahrnuje světla, blatníky, stojánek a USB konektor, bude kolo Crussis vhodnou variantou také na jízdu po městě. U krosových modelů není taková výbava zrovna neobvyklá, nemusí být ale samozřejmostí. Pozitivem je navíc také USB konektor, který poslouží např. k dobití mobilu. Výběr z pěti režimů asistence je naprostý standard, který najdete u většiny elektrokol. Tento model má také 8 převodů, což je spíše nižší číslo (mezi krosovými modely).

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Klady a zápory

Jako hlavní výhodu kola Crussis vnímáme slušný dojezd 150 km, stejně jako vysoký výkon motoru 500 W. Pozitivem je i výbava vhodná do města, doplněná USB konektorem. Slabinou může být menší výběr převodů na přehazovačce, jiné zásadní nevýhody tento model nemá.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte kolo na delší výlety nebo adrenalinovou jízdu, jako zajímavá alternativa se nabízí model Crussis e-Cross 9.6. Jde sice o dámské elektrokolo, ne každému na tom ale záleží. Toto elektrokolo nabízí výkon 500 W, dojezd až 170 km a středový motor. Oproti modelu e-Gordo má ale značně očesanou výbavu, žádný z prvků do města v ní nenajdete, jde tak spíš o model vhodný do terénu.

Možná by vám také lépe vyhovoval některý z městských modelů. Apache Dakotah 2021 je levnější, přitom má stejný výkon i dojezd. Nevýhodou je ale vidlice bez odpružení a V-brzdy, s tímto kolem se opravdu projedete jen po městě, zatímco model e-Gordo vás bezpečně vyveze i do přírody.

Závěr

Elektrokolo Crussis e-Gordo 7.7 2022 vám můžeme doporučit jako model vhodný do města i do přírody. Využití ve městě v tomto případě lehce převažuje, kolo má totiž plnou městskou výbavu a spíše menší počet převodů. Dojezd 150 km a odpružená konstrukce s hydraulickými brzdami jej ale předurčují i k energičtější jízdě v terénu. Pokud ovšem hledáte model více do terénu a méně do města, mohlo by vás více zaujmout elektrokolo Crussis e-Cross 9.6.

47 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Gordo 7.7 2022 | Hodnocení: 82,8 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den. Všude se uvádí u Cruisis e-gordo 7.7 dojezd až 150 km. Mám kolo od počátku května a po různých pokusech s dojezdem jsem najel max. 90 km. Baterie je 630. Kolo je v záruce, koncem září ho budu asi reklamovat, protože na MTF s Bosch a baterií 460 najedu v pohodě 160 km.

Milan Florian

Dobrý den, výrobce u elektrokol vždy uvádí maximální dojezd, který se však může výrazně lišit od průměrného/reálného dojezdu. Skutečný dojezd se odvíjí od hmotnosti jezdce, stylu jízdy a typu terénu, ve kterém jezdíte. Pokud máte pocit, že je baterie výrazně slabší, než uvádí výrobce, může se samozřejmě jednat také o vadu a doporučujeme se s prodejcem alespoň poradit.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Gordo 7.7 2022

Crussis e-Gordo 7.7 2022

47 000 Kč Orientační cena