Recenze a test Bosch TAS6004 Tassimo My Way | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Bosch TAS6004 Tassimo My Way

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Tassimo

Datum doporučení: Srpen 2019

92,5 % Celkové hodnocení
  • Vysoký příkon
  • Dotykové ovládání
  • Parní tlak pouze 3,3 bar
  • Chybí zásobník na použité kapsle
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS6004 Tassimo My Way je určený na kapsle značky Tassimo. V nabídce je kromě různých druhů kávy mnoho dalších nápojů, například horká čokoláda, čaj či mléčná pěna. Setkáte se také s nápoji známých značek jako je Milka, Costa či Jacobs. Z nabídky si tak vyberou i děti a ostatní členové rodiny. Při přípravě mléčných nápojů se však musíte spolehnout na smetanu v kapslích, kávovar neumožňuje pěnění čerstvého mléka.  

Objem nádržky na vodu je 1,3 litru, což je v době psaní této recenze (srpen 2019) nadprůměr. Na jedno naplnění tak zvládnete připravit kávu i pro početnější návštěvu. Slabinou tohoto přístroje je slabý parní tlak, který dosahuje pouze 3,3 bar. Doporučený tlak pro domácí přípravu espressa je 15 bar, při nižším tlaku získáte spíše překapávanou kávu než espresso.

Co se ale kávovaru Tassimo vytknout nedá, je výkon. Ten dosahuje 1500 wattů, což je jedna z vyšších hodnot.  S tím se pojí rychlejší zahřívání a o něco vyšší spotřeba. Ta je ale u takto malých spotřebičů téměř zanedbatelná. Síla kávy, teplota vody a její množství se nastavuje pomocí dotykového panelu. To je nejpraktičtější způsob ovládání, protože se oproti tlačítkům a páčkám lépe udržuje. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

1,3

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

0

Typ ovládání

Stiskem panelu


Vybavení a funkce

Vybavení není nejsilnější stránkou tohoto modelu Bosch. Je vybaven pouze základními funkcemi, které jsou mezi kapslovými kávovary samozřejmostí. Jedná se odjímatelnou nádobku na vodu, automatické vypnutí a také o nastavitelnou výšku tácku. Díky tomu pohodlně pod výpusť kávovaru umístíte jak malý šálek na espresso, tak i vysokou sklenici na latte macchiato.

Mezi funkce, jež tento kávovar postrádá, patří například displej, který však mělo minimum přístrojů v našem srovnání. U kapslových kávovarů totiž není kvůli jednoduchosti potřeba. Chybí také automatická funkce odvápňování. Čas od času tak budete muset věnovat chvíli času a odvápnit jej sami.

Kvůli konstrukci neumožňující pěnit mléko není dostupná ani funkce cappuccino jedním stiskem, se kterou se setkáte u dražších modelů. Za největší nevýhodu považujeme absenci zásobníku na použité kapsle. Po ukončení přípravy tak budete muset vždy kapsli zvlášť vyhodit, což může být při přípravě většího množství nápojů nepohodlné a zdržující.

Rozměrově se jedná o nadprůměrně velký přístroj. Je tedy dobré si předem ujasnit, kam chcete kávovar umístit a změřit si konkrétní prostor. Hmotnost je průměrná. Nepředpokládáme však, že byste s kávovarem často manipulovali, a proto je v podstatě zanedbatelná a nepřikládali jsme tomuto parametru váhu.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Funkce odvápňování

Ne

Zásobník na použité kapsle

Ne

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

29

Šířka (cm)

23

Hloubka (cm)

32,5

Hmotnost (kg)

3,28

Klady a zápory

Hlavní nevýhodou kávovaru Tassimo je jeho nízký parní tlak, který dosahuje pouhých 3,3 barů. To je ale nešvar typický pro všechny kapslové kávovary této značky. Postrádá také například program na odvápnění. Na druhou stranu potěší vysokým příkonem, díky kterému se kávovar nahřeje takřka okamžitě. Pozitivní je také dotykové ovládání.

Naše hodnocení a závěr

Bosch TAS6004 Tassimo My Way je vhodný spíše pro nenáročné uživatele, kteří neočekávají espresso jako z kavárny, ale preferují širokou škálu nápojů, kterou kapsle značky Tassimo nabízejí. Největší nevýhodou je nízký parní tlak pouze 3,3 bar, který není k přípravě espressa dostatečný. Slabinou je také chybějící zásobník na použité kapsle. Výhodu naopak skýtá nadprůměrný příkon, dotykové ovládání a právě široký výběr nápojů.

Pokud hledáte cenově dostupný kávovar, ale očekáváte od něj vyšší tlak, doporučujeme Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch TAS6004 Tassimo My Way | Hodnocení: 92,5 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch TAS6004 Tassimo My Way

Bosch TAS6004 Tassimo My Way

2 000 Kč Orientační cena