Recenze a test Bosch TAS6004 Tassimo My Way

Hodnocení:

45,0 %

Klady:

Vysoký příkon

Dotykové ovládání

Zápory:

Parní tlak pouze 3,3 bar

2 000 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
1,2 9,3 5,0 3,3 45,0 %

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS6004 Tassimo My Way je určený na kapsle značky Tassimo. V nabídce je kromě různých druhů kávy mnoho dalších nápojů, například horká čokoláda, čaj či mléčná pěna. Setkáte se také s nápoji známých značek jako je Milka, Costa či Jacobs. Z nabídky si tak vyberou i děti a ostatní členové rodiny. Při přípravě mléčných nápojů se však musíte spolehnout na smetanu v kapslích, kávovar neumožňuje pěnění čerstvého mléka.  

Objem nádržky na vodu je 1,3 litru, což je v době psaní této recenze (listopad 2018) nadprůměr. Na jedno naplnění tak zvládnete připravit kávu i pro početnější návštěvu. Slabinou tohoto přístroje je slabý parní tlak, který dosahuje pouze 3,3 bar. Tento tlak nezajistí správnou extrakci kávy a nelze tedy očekávat kvalitní espresso, ale spíše filtrovanou kávu. Doporučený tlak pro domácí přípravu espressa je 15 bar. Co se ale kávovaru Tassimo vytknout nedá, je výkon. Ten dosahuje 1500 wattů, což je mírně nadprůměrná hodnota.  S tím se pojí rychlejší zahřívání a o něco vyšší spotřeba. Ta je ale u malých spotřebičů téměř zanedbatelná. Sílu kávy, teplotu vody a její množství se nastavuje pomocí dotykového panelu. To je nejpraktičtější způsob ovládání, protože se oproti tlačítkům a páčkám lépe udržuje. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Kapsle  Tassimo
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  1,3
Parní tlak (bar)  3,3
Příkon (W)  1 500
Typ ovládání  Stiskem panelu

Vybavení a funkce

Vybavení není nejsilnější stránkou tohoto modelu Tassimo. Je vybaven pouze základními funkcemi, které jsou mezi kapslovými kávovary samozřejmostí. Jedná se odjímatelnou nádobku na vodu, automatické vypnutí a také o nastavitelnou výšku tácku. Díky tomu pohodlně pod výpusť kávovaru umístíte jak malý šálek na espresso, tak i vysokou sklenici na latte macchiato. 

Mezi funkce, které tento kávovar postrádá se ale řadí displej, který však mělo minimum přístrojů v našem srovnání. U kapslových kávovarů totiž není kvůli jednoduchosti potřeba. Chybí také automatická funkce odvápňování. Čas od času tak budete muset věnovat chvíli času a odvápnit jej sami. Kvůli konstrukci neumožňující pěnit mléko není dostupná ani funkce cappuccino jedním stiskem, se kterou se setkáte u dražších modelů. Za největší nevýhodu považujeme absenci zásobníku na použité kapsle, který má více než polovina srovnávaných modelů. Po ukončení přípravy tak budete muset vždy kapsli zvlášť vyhodit, což může být při přípravě většího množství nápojů nepohodlné a zdržující. 

Rozměrově se jedná o nadprůměrný přístroj. Je tedy dobré si předem ujasnit, kam chcete kávovar umístit a změřit si konkrétní prostor. Hmotnost je průměrná. Nepředpokládáme však, že byste s kávovarem často manipulovali a proto je v podstatě zanedbatelná a nepřikládali jsme tomuto parametru váhu.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ne
Zásobník na použité kapsle  Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 29
Šířka (cm) 23
Hloubka (cm) 32,5
Hmotnost (kg) 3,28

Naše hodnocení a závěr

Bosch TAS6004 Tassimo My Way je vhodný spíše pro nenáročné uživatele, kteří neočekávají espresso jako z kavárny, ale preferují širokou škálu nápojů, kterou kapsle značky Tassimo nabízejí. Největší nevýhodou je nízký parní tlak pouze 3,3 bar, který není k přípravě espressa dostatečný. Slabinou je také chybějící zásobník na použité kapsle. Výhodu naopak nadprůměrný příkon, dotykové ovládání a právě široký výběr nápojů. Pokud hledáte cenově dostupný kávovar ale očekáváte od něj vyšší tlak, doporučujeme Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 12.0px ‚Helvetica Neue‘; color: #454545}
Datum:
Produkt: Bosch TAS6004 Tassimo My Way
Hodnocení: 45,0 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test