Menu

Recenze a porovnání Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Nízká cena
  • Dostatečný tlak i příkon
  • Malý objem nádržky na vodu
  • Chybí funkce odvápňování
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 je jedním z nejlevnějších modelů na trhu, není na tom ale zdaleka špatně. S objemem 0,6 litru bude vhodný spíše pro jednotlivce, tlak 15 bar ale potěší i opravdového milovníka espressa. Jde totiž o dostatečnou hodnotu pro přípravu nápoje chuťově odpovídajícímu tomu kavárenskému. Příkon 1 500 W naznačuje rychlé zahřívání přístroje. Lépe vypovídající je v tomto směru samotná rychlost nahřátí, u modelu Krups si počkáte 30 sekund. To není nic dramatického, některé modely se rozehřívají i okolo 40 s. Kávovar má pákové ovládání, které nemusí každému vyhovovat. Funkčnost neovlivňuje, není o nic lepší ani horší, jen z hlediska údržby bývá výhodnější spíše ovládání dotykové.

Jinak se nemusíte bát, že by kávovar kvůli své nižší ceně nezvládl nic připravit. Naopak, kapsle Nescafé Dolce Gusto dovolují vybírat si z několika káv, a to i podle síly kávy a velikosti šálku. Kromě káv značka nabízí čaje, horkou čokoládu, děti potěší jistě například nápoj Nesquik.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,6
Parní tlak (bar) 15
Příkon (W) 1 500
Rychlost nahřátí (s) 30
Typ ovládání Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

Kde se nízká cena odrazila nejvíce, to je vybavení a funkce. Přesto ale má kávovar důležité prvky jako odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnou výšku tácku nebo funkci automatické vypnutí. Nemá displej, ten ale není u kapslového kávovaru příliš zapotřebí a nemá jej většina kávovarů, ani ty z vyšších cenových kategorií. Nevelkou váhu klademe také na absenci zásobníku na použité kapsle. Trošku nás mrzí chybějící funkce odvápňování, ta usnadňuje údržbu přístroje. Upozornit musíme i na fakt, že kávovary Nescafé Dolce Gusto nejsou stavěné na to, aby připravily napěněné mléko. Spokojit se musíte se sušeným z kapsle, nebo jej napěnit zvlášť. Co se týče rozměrů, kávovar je takřka průměrný.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ne
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 28,7
Šířka (cm) 15,9
Hloubka (cm) 22
Hmotnost (kg) 2,65

 

Naše hodnocení a závěr

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 nenadchne náročné uživatele, ale ani nijak neurazí. Díky rozmanitosti kapslí uspokojí ty, kteří rádi zkouší nové věci. A pokud oceníte i dobré espresso, Krups KP 100 vám jej připraví stejně dobře, jako jiné dražší modely z našeho srovnání. Pozor na malou nádržku na vodu, při větším množství káv je potřeba ji opakovaně naplnit. Celkově se kávovar dobře ujme v jednočlenné domácnosti, potažmo dvoučlenné.

Hledáte-li kávovar do kanceláře nebo větší rodiny, dobrou alternativou je například Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100

1 300 Kč Orientační cena