Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100

Hodnocení:

57,7 %

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Malý objem nádržky na vodu

1 200 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,0 5,8 5,0 3,3 57,7 %

Souhrnné údaje 

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 je nejlevnějším kávovarem z našeho porovnání z června 2017. Není na tom ale zdaleka tak špatně. S objemem 0,6 litru bude vhodný spíše pro jednotlivce. S 15 bar ale potěší i opravdového milovníka espressa. Je to dostatečná hodnota pro přípravu espressa chuťově odpovídajícího kavárenskému. Příkon 1 500 W by měl naznačit, že se přístroj rychle nahřeje. Není to ale relevantní ukazatel, my se zaměřili přímo na samotnou rychlost nahřátí a ta je 30 sekund. To je dostačující hodnota, pro porovnání – v porovnávacím testu je kávovar s obdobným příkonem vyžadující až 40 sekund na nahřátí. Co může někomu vadit je ovládání pákové. Funkčnost to neovlivňuje, není o nic lepší, horší, jen z hlediska údržby bychom uvítali spíše ovládání dotykové.

Jinak se nemusíte bát, že by kávovar kvůli své nižší ceně nezvládl nic moc připravit. Naopak, kapsle Nescafé Dolce Gusto dovolují vybírat si z několika káv, a to i podle síly kávy a velikosti šálku. Kromě káv značka nabízí čaje, horkou čokoládu, děti potěší jistě například nápoj Nesquik.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Krups 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Nescafé Dolce Gusto 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  0,6 0,85
Parní tlak (bar)  15 13,64
Příkon (W)  1 500 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  30 26,15
Typ ovládání  pákové/posuvné 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

Kde se cena odrazila nejvíce, to je vybavení a funkce. Přesto má kávovar ale důležité prvky jako odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnou výšku tácku nebo funkci automatické vypnutí. Nemá displej, ten ale není upřímně u kapslového kávovaru zapotřebí a neměla jej v době hodnocení většina kávovarů, ani ty z vyšších cenových kategorií. Ne příliš velkou váhu klademe také na zásobník na použité kapsle. Trošku nás mrzí absence funkce odvápňování, ta velmi usnadňuje údržbu přístroje. Upozornit musíme i na fakt, že kávovary Nescafé Dolce Gusto nejsou stavěné na to, aby připravily napěněné mléko. Spokojit se musíte tedy se sušeným z kapsle. Co se týče rozměrů, kávovar je takřka průměrný. Patří k lehčím strojům ze srovnávacího testu, tedy i žena nebo starší uživatel zvládne manipulaci, například při větším úklidu kuchyně, snadno.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ne 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ne 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 28,7 28,11
Šířka (cm) 15,9 17,61
Hloubka (cm) 22 28,15
Hmotnost (kg) 2,65 3,27

Hodnocení dalších uživatelů

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 patří dle uživatelských zkušeností mezi jeden z nejrozšířenějších kávovarů vůbec. Několik set uživatelů jej oceňují pro spolehlivost, rychlost, vítají nízkou cenu a pěkný, praktický design. Co někteří vidí jako negativum je malá nádržka na vodu. Na to jsme již ale upozornili, je nutné si to u kávovarů pohlídat. Také hlučnost je věc, která některým uživatelům vadí, vzhledem k tomu, že káva je do minuty připravena nejde ale o nic nesnesitelného. Celkově se dá říct, že jsou s ním uživatelé spokojení a cena odpovídá tomu, co kávovar zvládne.

Naše hodnocení a závěr

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100 nenadchne náročné uživatele, ale ty, kteří neočekávají napěněné mléko také neurazí. Díky rozmanitosti kapslí uspokojí ty, kteří rádi zkouší nové věci. A pokud si sem tam dáte rádi i dobré espresso, Krups KP 100 vám jej připraví stejně dobře, jako jiné dražší modely z našeho srovnání. Pozor na malou nádržku na vodu, při větším množství káv je potřeba ji opakovaně naplnit. Celkově se kávovar dobře ujme v jednočlenné domácnosti, potažmo dvoučlenné. Může být ideálním dárkem pro seniory. Hledáte-li kávovar do kanceláře nebo větší rodiny, dovolujeme si vám nabídnout například Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110.

Datum:
Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100
Hodnocení: 57,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test