Menu

Recenze a porovnání Bosch TASSIMO Happy TAS1002

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Tassimo

Datum doporučení: Prosinec 2020

82,0 % Celkové hodnocení
  • Rychlý ohřev vody
  • Kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • Dobrý příkon
  • Nízký parní tlak
  • Chybí zásobník na použité kapsle
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar Bosch Happy TAS1002 je kompatibilní s kávovými kapslemi Tassimo. S touto značkou se nemusíte ani zdaleka omezovat pouze na obyčejnou kávu, nabízí totiž opravdu velké množství nejrůznějších variant nápojů. Mezi nimi najdete například i horkou čokoládu nebo kávové speciality. Přístroj je dostupný hned v několika barevných variantách, takže skvěle zapadne do každé kuchyně.

Co se týče základních parametrů kávovaru, za zmínku stojí zejména jeho vysoký příkon 1 400 W. Nemusíte vůbec čekat na nahřívání vody, jelikož je kávovar vybaven průtokovým ohřívačem, který umožňuje nápoj připravit téměř ihned. Další výhodou je odnímatelná nádobka na vodu. Ta má ale objem pouze 0,7 litrů, takže musíte počítat s tím, že při vaření většího množství kávy ji budete muset častěji doplňovat. Stejně jako všechny ostatní kapslové kávovary značky Bosch z našeho srovnání (prosince 2020), i tento má parní tlak pouhých 3,3 barů. Ve srovnání s konkurencí je to opravdu nízká hodnota, což je velká škoda, protože parní tlak patří mezi nejdůležitější parametry při výběru kávovaru.

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Kapsle Tassimo
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,7
Parní tlak (bar) 3,3
Příkon (W) 1 400
Rychlost nahřátí (s) 0
Typ ovládání Dotykové/ membránové

Vybavení a funkce

Ovládání kávovaru je poměrně jednoduché. K přípravě kávy vám bude stačit pouze jedno stisknutí tlačítka. Všechny originální kapsle Tassimo na sobě mají čárový kód, který kávovar umí přečíst a získat z něj informace o optimálním množství vody, teplotě a době spařování pro přípravu konkrétního nápoje. Jednoduchá je také údržba kávovaru. Sám vám totiž řekne, kdy potřebuje odvápnit. Vy pouze vložíte do přístroje speciální kapsli na čištění a počkáte, až se automaticky spustí proces čištění spařovacího systému a odstraňování vodního kamene.

Ze základních funkcí nechybí tomuto kávovaru téměř žádná. Po delší nečinnosti se umí sám vypnout a disponuje nastavitelnou výškou tácu na hrníčky. Někdo by mohl možná postrádat zásobník na použité kapsle nebo displej, ale nejde o nic nepostradatelného.

Rozměrově jsou si kapslové kávovary většinou dost podobné. Stejně jako v tomto případě, jde většinou o poměrně prostorově nenáročný model. Tento má navíc hmotnost pouhých 2,1 kilogramů, což se hodí při častějším přenášení. Na konkrétní rozměry modelu se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ano
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 26,5
Šířka (cm) 30,5
Hloubka (cm) 17,5
Hmotnost (kg) 2,1

Naše hodnocení a závěr

Pokud porovnáme tento kávovar s ostatními modely od značky Bosch, lze ho z našeho pohledu označit za střední třídu. Mezi hlavní výhody patří zejména vysoký příkon, který je i srovnatelný nebo dokonce vyšší, než jakým disponují mnohem dražší přístroje od jiných značek. Z funkcí a vybavení má kávovar vše zásadní, co by mít měl. Nemá ovšem moc pokročilých funkcí, nemůžete si například ukládat oblíbené nastavení nápojů do paměti a chybí mu displej. Schází také zásobník na použité kapsle nebo nádobka na mléko. Nejedná se ovšem o žádné zásadní nedostatky. Kvůli menší nádobce na vodu ho doporučujeme spíše do menších domácností, kde se nevaří větší množství kávy několikrát za den.

Kávovary této značky mají obecně nižší parní tlak, než je tomu například u jiných výrobců. Pokud chcete model s vyšším parním tlakem, přečtěte si například recenzi Nespresso De’Longhi EN 80.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch TASSIMO Happy TAS1002 | Hodnocení: 82,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch TASSIMO Happy TAS1002

Bosch TASSIMO Happy TAS1002

1 500 Kč Orientační cena