Recenze a test Bosch Tassimo Happy TAS1002 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch Tassimo Happy TAS1002

82,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kávovary na kapsle Tassimo

Klady

  • Rychlý ohřev vody
  • Kompaktní rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Automatické čištění

Zápory

  • Nízký parní tlak
  • Nemá zásobník na kapsle
  • Nelze upravovat recepty
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar Bosch Happy TAS1002 je kompatibilní s kávovými kapslemi Tassimo. S touto značkou se nemusíte ani zdaleka omezovat pouze na obyčejnou kávu, nabízí totiž opravdu velké množství nejrůznějších variant nápojů. Mezi nimi najdete například i horkou čokoládu nebo kávové speciality. Přístroj je dostupný hned v několika barevných variantách, takže skvěle zapadne do každé kuchyně.

Co se týče základních parametrů kávovaru, za zmínku stojí zejména jeho vysoký příkon 1 400 W. Nemusíte vůbec čekat na nahřívání vody, jelikož je kávovar vybaven průtokovým ohřívačem, který umožňuje nápoj připravit téměř ihned. Další výhodou je odnímatelná nádobka na vodu. Ta má ale objem pouze 0,7 litrů, takže musíte počítat s tím, že při vaření většího množství kávy ji budete muset častěji doplňovat. Stejně jako všechny ostatní kapslové kávovary značky Bosch z našeho srovnání (prosince 2020), i tento má parní tlak pouhých 3,3 barů. Ve srovnání s konkurencí je to opravdu nízká hodnota, což je velká škoda, protože parní tlak patří mezi nejdůležitější parametry při výběru kávovaru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,7

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 400

Rychlost nahřátí (s)

0

Ovládání a možnosti nastavení

Ovládání kávovaru je poměrně jednoduché. K přípravě kávy vám bude stačit pouze jedno stisknutí tlačítka. Všechny originální kapsle Tassimo na sobě mají čárový kód, který kávovar umí přečíst a získat z něj informace o optimálním množství vody, teplotě a době spařování pro přípravu konkrétního nápoje. Na druhou stranu nemáte možnost do těchto nastavení zasahovat, což může být pro řadu uživatelů spíše nevýhoda.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Čtení z čárových kódů

Ukládání vlastních receptů

Ne

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Jednoduchá je také údržba kávovaru. Sám vám totiž řekne, kdy potřebuje odvápnit. Vy pouze vložíte do přístroje speciální kapsli na čištění a počkáte, až se automaticky spustí proces čištění spařovacího systému a odstraňování vodního kamene.

Ze základních funkcí nechybí tomuto kávovaru téměř žádná. Po delší nečinnosti se umí sám vypnout a disponuje nastavitelnou výškou tácu na hrníčky. Někdo by mohl možná postrádat zásobník na použité kapsle nebo displej, ale nejde o nic nepostradatelného.

Rozměrově jsou si kapslové kávovary většinou dost podobné. Stejně jako v tomto případě, jde většinou o poměrně prostorově nenáročný model. Tento má navíc hmotnost pouhých 2,1 kilogramů, což se hodí při častějším přenášení. Na konkrétní rozměry modelu se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Automatické

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

26,5

Šířka (cm)

30,5

Hloubka (cm)

17,5

Hmotnost (kg)

2,1

Naše hodnocení a závěr

Pokud porovnáme tento kávovar s ostatními modely od značky Bosch, lze ho z našeho pohledu označit za střední třídu. Mezi hlavní výhody patří zejména vysoký příkon, který je i srovnatelný nebo dokonce vyšší, než jakým disponují mnohem dražší přístroje od jiných značek. Z funkcí a vybavení má kávovar vše zásadní, co by mít měl. Nemá ovšem moc pokročilých funkcí, nemůžete si například ukládat oblíbené nastavení nápojů do paměti a chybí mu displej. Schází také zásobník na použité kapsle nebo nádobka na mléko. Nejedná se ovšem o žádné zásadní nedostatky. Kvůli menší nádobce na vodu ho doporučujeme spíše do menších domácností, kde se nevaří větší množství kávy několikrát za den.

Kávovary této značky mají obecně nižší parní tlak, než je tomu například u jiných výrobců. Pokud chcete model s vyšším parním tlakem, přečtěte si například recenzi Nespresso De’Longhi EN 80.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch Tassimo Happy TAS1002 | Hodnocení: 82,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
prosím vás v čem je rozdíl mezi inzerovaným modelem Bosch Tassimo Happy TAS1002 a TAS1002N? Či případně ještě v modelu Bosch Tassimo Style TAS1103? Našla jsem pouze drobné rozdíly v rozměrech a kg.
Moc děkuji.

Kateřina Vaňková

Dobrý den, rozdíly jsou pouze v barevném provedení, jinak jde o stále stejný model.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch Tassimo Happy TAS1002

Bosch Tassimo Happy TAS1002

1 200 Kč Orientační cena