Recenze a srovnání Meva Relax

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Plynová krbová kamna

Klady:

Nízká cena

Snadná manipulace

Zápory:

Občas zápach po spáleném plynu

Nenabízí pohled do plamenů

2 200 Kč
orientační cena

Základní parametry

Pokud si chcete mezi plynovými kamny za málo peněz pořídit celkem výkonný produkt, zkuste například model Meva Relax, který stojí jen přibližně dva tisíce korun. Malá kamna Meva Relax zásobujete z klasické desetikilogramové propan-butanové lahve. Nejvyšší výkon přístroje se pohybuje těsně nad čtyřmi kilowatty za hodinu. Jedná se tedy zejména o doplňkový zdroj tepla.

Jestliže plánujete model používat v novostavbě nebo dobře tepelně izolované budově, bude vám stačit jeho výkon k vyhřátí místnosti či malého bytu s rozlohou užitného prostoru přibližně sedmdesát metrů čtverečních. Pokud však kamna chcete mít ve starším a hůře zatepleném domě, zásobí teplem prostor s jen přibližně polovičními rozměry. Dají se bez problému využívat při vytápění místností například na chalupě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Meva
Výkon (kW/hod)  4,2
Typ paliva  Plyn
Hmotnost (kg)  14
Materiál  Neuvedeno
Výška (cm) 70
Šířka (cm) 44
Hloubka (cm) 41
Barva Černá
Vytápěná plocha v nízkoenergetických prostorech se stropem 2,5 metru (m2)   67
Vytápěná plocha ve starších nezateplených budovách se stropem 2,5 metru (m2)  34
Výměník  Ne

Design a funkce

Plynová kamna Meva Relax jsou poměrně malá, proto je můžete docela obratně schovat v interiéru vašeho příbytku. Na výšku měří sedmdesát centimetrů, šířka 44 a hloubka 41 centimetrů odpovídá velikosti plynové lahve a jedná se o standardní rozměry. Díky subtilní velikosti a nízké váze čtrnáct kilogramů můžete celá kamna pohodlně přesouvat po místnosti, což zvládne například i starší člověk. Design kamen vás nijak výrazně neosloví, svůj účel ale plní dobře.

Dobrá funkce kamen je také možnost třístupňového nastavení výkonu vyhřívání, díky kterému můžete jejich funkci přizpůsobit velikosti místnosti. V balení dostanete od výrobce také příslušenství pro zabudování a připojení propan-butanové lahve s regulátorem a hadicí. Na rozdíl od dražších modelů klasických plynových krbových kamen si u tohoto modelu bohužel nemůžete užít pohled do plamenů.

Dbejte na to, abyste zařízení používali v dostatečně větraném prostoru. Výrobce upozorňuje, že by se výrobek neměl používat k pravidelnému vytápění, ale spíše k občasnému temperování místností.

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé na kamnech vyzdvihují hlavně schopnost rychle vytopit místnost, nízkou pořizovací cenu, jednoduchou instalaci a také snadnou manipulaci. Často však zmiňují slabou plechovou konstrukci a to, že je při používání v místnosti často cítit spálený plyn.

Závěr

Plynová kamna Meva Relax jsou velmi cenově výhodná varianta pro doplňkové vytopení malých prostorů. Za cenu okolo dvou tisíc korun získáte průměrně silný přístroj s výkonem přes čtyři kilowatty.

Ten solidně vyhřeje menší a dostatečně tepelně odizolovaný byt nebo například jednu velkou místnost ve starém a hůř zatepleném domě či chalupě. Cennou výhodou kamen je obratná manipulace a pouze čtrnáct kilogramů váhy. Můžete využít také možnost přepínání mezi různými stupni výkonu.

Jestliže je vytápění plynem vaše jediná možnost, ale chcete si pořídit výkonnější a luxusnější kamna, za která jste schopní si připlatit, můžete prozkoumat také parametry plynových kamen Balsa 100 G od nizozemské společnosti Wanders.

Další recenze

Kompletní porovnání