Test a recenze nejlepších
topinkovačů a jak je vybrat

Obrázek topinkovače

Každý jistě miluje do zlatova opečený toustový nebo klasický chléb. Proč jej ale opékat pracně na pánvičce, což mnohdy vyžaduje i nezdravou špetku oleje? Využijte k přípravě této nenáročné dobroty topinkovače.

Moderní kuchyňský pomocník, se kterým uděláte libovolný počet topen během velice krátkého času. Nejenom, že je opékání rychlejší, ale také jednodušší a ve výsledku i zdravější. Novodobé topinkovače navíc umí připravovat i jiné pochutiny než jen toustový chléb.

Seznamte se s možnostmi sortimentu na současném trhu a vyberte si topinkovač vhodný právě pro vaše účely. Pořiďte si výrobek, díky kterému nachystáte opečené pečivo na snídani či lehkou večeři bez sebemenšího problému.


Nejlepších 10 topinkovačů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Materiál

Rozmrazování

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled topinkovače Catler TS 4010

Catler TS 4010

nerez

ano

1 800 Kč

Náhled topinkovače Sencor STS 2603

Sencor STS 2603

plast

ne

250 Kč

Náhled topinkovače Sencor STS 2652

Sencor STS 2652

nerez

ano

500 Kč

Náhled topinkovače Sencor STS 1110

Sencor STS 1110

plast

ne

300 Kč

Náhled topinkovače Sencor STS 2651

Sencor STS 2651

nerez

ano

500 Kč

Náhled topinkovače Sencor STS 3051

Sencor STS 3051

plast

ano

400 Kč

Náhled topinkovače Electrolux EAT 3300

Electrolux EAT 3300

plast

ano

700 Kč

Náhled topinkovače DeLonghi CTO 2003

DeLonghi CTO 2003

nerez

ano

1 500 Kč

Náhled topinkovače ECG ST 968

ECG ST 968

nerez

ano

400 Kč

Náhled topinkovače Kenwood TTM 021

Kenwood TTM 021

nerez

ano

1300 Kč

Testování a recenze topinkovačů pro letošní rok

Podrobný test topinkovačů pro vás v současné době připravujeme, jeho vydání předpokládáme během roku. V testu budou také podrobné recenze nejlépe bodovaných topinkovačů. Nyní jsme pro vás připravili tabulku, kde naleznete nejlépe hodnocené produkty na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o topinkovače, které jsou již prověřený množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké topinkovače, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat topinkovač

1. Vzhled a výrobní materiál

2. Počet topinek

3. Příkon

4. Regulace

5. Údržba

6. Funkce a vlastnosti

7. Cena

Topinkovač představuje na první pohled poměrně nenáročný elektrospotřebič. Nezabírá přemíru místa, vypadá jednoduše a s jeho obsluhou to pravděpodobně také nebude horké. I přesto byste jeho nákup měli podrobit jistému srovnání a pročtení alespoň základních parametrů.

S těmi vás ostatně seznámíme v následujících kapitolách. Přiblížíme vám možnosti topinkovačů a zaměříme se hlavně na nejčastější vlastnosti. Tyto výrobky jsou totiž obohaceny o nejrůznější praktické doplňky a příslušenství. Zároveň nabízí odlišné způsoby regulace.

Začtěte se do tohoto článku a zjistěte, jak nejlépe vybrat topinkovač, který bude vašim osobním potřebám vyhovovat nejvíce.


1. Vzhled a výrobní materiál

Nežli se dostaneme k bližším technickým parametrům topinkovačů, zaměříme se nejprve na design tohoto elektrospotřebiče. O něm se zmiňujeme úmyslně. Ne každý má prostor pro uschování tohoto výrobku a může si jej poříditi s tím, že bude trvale uložen na kuchyňské lince.

K tomu samozřejmě přihlíží i výrobci těchto produktů. Narazit můžete na bezpočet designových variant, které se liší nejenom provedením a velikostí, ale také barvou. Tu lze ladit například s ostatními spotřebiči v kuchyni.

Vzhled topinkovače je úzce spjat s výrobním materiálem. Zakoupit můžete dva druhy:

  • Plast – Cenově dostupnější. Nejčastěji má bílou barvu, výjimkou však nejsou jiné barevné varianty. Působí levnějším dojmem, je ale snazší na údržbu.
  • Nerez – Luxusnější a dražší verze. Za dokonalý a nepřehlédnutelný design zaplatíte daň v podobě horšího a náročnějšího čištění povrchu.

Co se týče tvaru, vždy objevíte obdobné vyhotovení. Z praktických důvodů jednoznačně vedou zaoblené tvary.


2. Počet topinek

Z funkčního hlediska jde o jeden z nejhlavnějších parametrů vůbec. Počet topinek je údajem vyjadřujícím množství toustového či klasického chleba opečeného najednou. Tento parametr obvykle odpovídá potřebám zákazníka. Záleží na tom, jak velcí jste strávníci nebo pro kolik členů domácnosti chcete pravidelně připravovat topinky.

Většina nabízených topinkovačů na trhu umožňuje vložení dvou topinek. Narazit můžete na topinkovač s jednou topinkou či na varianty čtyř a šesti topinek.

Využít lze také topinkovačů s odlišně velkými otvory pro vkládání pečiva. Nemusí to být za každou cenu jen tenký toustový chléb. Ale i bagetky, croissanty a ostatní. Tuto šířku lze prostřednictvím funkčních prvků nastavit.


3. Příkon

Nyní se dostáváme k prvnímu technickému parametru topinkovače. Je to příkon, který se úměrné promítá do rychlosti přípravy topinky. Průměrný čas opékání chleba se pohybuje mezi 120 – 180 sekundami. Čím vyšší příkon bude, tím rychleji dojde k opečení vloženého chleba. Zároveň je spotřebováno větší množství elektrické energie. Nutno podotknout, že v tomto případě jde skutečně o zanedbatelná čísla vzhledem ke krátkému časovému úseku potřebnému k opečení. Příkon je udáván ve Wattech a prezentován pod zkratkou „W“.

Většina levnějších topinkovačů disponuje příkonem v rozmezí od 700 W do 850 W. Zvolit můžete také produkty s příkonem vyšším jak 1 300 W.


4. Regulace

S příkonem topinkovače je úzce spjata regulace samotného výkonu. K tomu primárně slouží ovládací prvky. S pomocí nich si navolíte, do jaké míry má dojít k propečení vloženého chleba. U levnějších produktů myslete na to, že první chléb je opékán v trochu jiném časovém intervalu. To je způsobeno tím, že dochází k zahřívání topinkovače na příslušnou teplotu. U přípravy dalších topinek se tak vyplatí zkrátit dobu opékání, protože spirály jsou už dostatečně nahřáté.

S tímto neduhem si samozřejmě dokáží poradit automatické systému modernějších a dražších topinkovačů. V jejich případě je lepší, když jsou vybaveny ovládáním skutečné teploty, než nic neříkajícími čísli na stupnici.


5. Údržba

Proces čištění je spjat s každým elektrospotřebičem a nemine vás ani u topinkovačů. Co se týče povrchu, toto téma jsme nakousli už v kapitole výrobního materiálu. Nutno říci, že z vnější strany nedochází k ušpinění tak často, protože opékán je v podstatě jen suchý chléb.

Ten však může nadělat nepořádek uvnitř topinkovače. Na mysli máme odpadávající opálené drobky. Ty úplně nejlevnější topinkovače musíte bohužel otočit vzhůru nohama, aby došlo k vyčištění. Modernější přístroje jsou v tomto směru daleko sofistikovanější.

Ve své spodní části disponují speciálním zásobníkem právě na drobky. Takže po přípravě topinek nebo jednou za čas stačí tento prvek vysunout, vyklepat, otřít a vložit zpět do topinkovače. Ano, tak snadná a nenáročná může být údržba tohoto kuchyňského pomocníka.


6. Funkce a vlastnosti

Výše uvedený popis topinkovače nebyl díky jednoduchosti tohoto zařízení příliš dlouhý. Nyní nám zbývá zaměřit se ještě na některé funkce a vymoženosti novodobých topinkovačů. Ty se totiž prezentují speciálními vlastnostmi, které rozšiřují jejich použití.

Nejprve se pojďme vrhnout na funkce.

 • Rozmrazování – Tato funkce vám umožní zvolit správné nastavení pro rozmrazení pečiva uloženého v mrazáku. Po chvíli bude měkké, křupavé a teplé, jako z pekárny.
 • Jednostranné opékání – Vložené pečivo je opékáno pouze z jedné strany, což může přijít vhod při přípravě nejrůznějších pokrmů.
 • Peek and View – Jinak řešeno pauza, při které dojde ke krátkodobému vysunutí pečiva, abyste mohli zkontrolovat úroveň opečení. Topinkovač přitom stále hřeje.
 • Stop – Funkce vyvolaná jediným tlačítkem. Po jeho stisku dojde k okamžitému ukončení procesu opékání.
 • Automatické zasunutí a vysunutí – Systém používaný u dražších modelů. Položená topinky je automaticky zasunuta do topinkovače a na konci procesu opékání také vysunuta. Máte tak jistotu, že se při manipulaci s ní nespálíte.
 • Zvuková signalizace – Pokud byste náhodou přeslechli ukončení procesu opékání, které je obvykle spojeno s nadskočením topinek, budete na jejich vyjmutí upozorněni ještě prostřednictvím zvuku.

Nyní můžeme přistoupit k ostatním přednostem topinkovačů.

 • Rošt – Tento prvek je umísťován nad topinkovač a prostřednictvím vycházejícího tepla je schopen rozpékat pečivo nebo připravovat více pečiva najednou. Nejenom uvnitř, ale také vně.
 • Tepelná pojistka – Bezpečnostní prvek zapříčiní, že nedojde k zapnutí topinkovače, dokud je rozpálený.
 • Protiskluzové nožičky – Těmi disponuje většina topinkovačů. Speciální nožky umožňují lepší stabilitu na kuchyňské lince.
 • LED indikace – Příjemnou součástí mohou být také světelné indikátory, které vás informují o tom, co topinkovač právě dělá.

7. Cena

Topinkovač z pohledu pořizovacích nákladů nepředstavuje nic závratného. Jeho výsledná cena se bude odvíjet hlavně podle toho, jak nároční budete z pohledu přípravy tohoto pokrmu. Vybírat si můžete sortiment už od 250 Kč. Ti nejnáročnější sáhnou po nerezových variantách za více, jak 10 000 Kč. Mezi kvalitní a trhem prověřené výrobce patří značky Bosch, Eta, Professor, Sencor, Bravo, Clatronic, Severin, Tefal, Zelmer, Fagor, Orava a další.

Cena do 1 000 Kč

Pořizovací náklady do 1 000 Kč jsou pravděpodobně těmi nejčastějšími. Pro běžné a nenáročné použití jde o dostatečné produkty. Jejich příkon se pohybuje do 850 W, pyšní se možností přípravy dvou topinek najednou a mají dokonce funkci rozmrazování.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Za dvounásobnou částku na vás čeká už kvalitnější zboží. Jeho výrobním materiálem je mimo jiné i nerezová ocel nejrůznějších podob. Příkon dosahuje hodnot až 1 000 W a bez sebemenšího problému si uděláte čtyři topinky najednou. Držák na pečivo je v tomto případě samozřejmostí.

Cena od 2 000 Kč do 4 000 Kč

Cenová kategorie cílící na výkonné produkty opatřené řadou funkcí, kterým jsme se věnovali ve výše uvedené kapitole. Příkon dosahuje 1 300 W a více. Některé modely vám umožní jednostranné opékání a vložit do nich budete moci až šest topinek naráz. Do popředí se dostávají hlavně značkové výrobky typu Kenwood, Catler a DeLonghi.

Cena nad 4 000 Kč

Zaplatíte-li za topinkovač více, jak 4 000 Kč, pak buď toužíte po nadčasovém a luxusním designu, nebo dáváte přednost vyhotovení pro profesionální použití. Oslovit vás mohou především značky Kitchenaid, Bugatti a Gastroback.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Topinkovače
Průměrné hodnocení 4.6 z 23 hlasů