Test 10 nejlepších antiradarů 2021 | Recenze & Jak vybrat | Arecenze.cz
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších antiradarů

Aktualizováno:
Září 2021
Autor:
Eliška Srncová

Pojem antiradar se mezi řidiči objevuje stále častěji. Jde o speciální pasivní zařízení, které je schopno vás s dostatečným předstihem upozornit na to, že se před vámi nachází radar Policie České republiky nebo jiné podobné státní složky.

K upozornění na celní radary dochází díky tomu, že antiradary pracují na stejných frekvencích. Tento typ zařízení je velice často spojován také s výrazem antilaser. Ten však představuje trochu odlišný typ přístroje. Rozdíly mezi oběma zařízeními a mnohé další přidružené věci vám přináší právě tento článek.

Pokud si chcete pořídit antiradar do svého vozu, rozhodně se začtěte do níže uvedených řádků článku Jak vybrat antiradar, který vám pomůže s výběrem vhodného modelu.


Nejlepší antiradary dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Genevo MAX
Genevo MAX 96 %
Počet recenzí: 33
23 900 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Whistler GT-468GXi
Whistler GT-468GXi Zatím nehodnoceno 5 000 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Genevo One S
Genevo One S 95 %
Počet recenzí: 38
15 900 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Genevo One S Black Edition
Genevo One S Black Edition 98 %
Počet recenzí: 8
17 600 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze 16band Super Ka Plus
16band Super Ka Plus 80 %
Počet recenzí: 1
800 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Beltronics RX65 EURO
Beltronics RX65 EURO 88 %
Počet recenzí: 5
15 500 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Genevo One M
Genevo One M 96 %
Počet recenzí: 13
23 900 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze EMS 20
EMS 20 48 %
Počet recenzí: 7
500 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Beltronics Vector 995
Beltronics Vector 995 100 %
Počet recenzí: 1
7 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze GENEVO PRO S
GENEVO PRO S Zatím nehodnoceno 37 900 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat antiradar

V první části našeho článku si popíšeme různé typy antiradarů a obdobných zařízení. Dále se dozvíte více o systémech měření v České republice, spolu s informací, jak jsou vůči různým typům měřičů antiradary účinné.

Vysvětlíme vám také rozdíl mezi pevným a přenosným antiradarem a nastíníme, jaké další příslušenství a doplňky můžete u antiradarů využívat. V neposlední řadě se dočkáte vysvětlení, jak to vlastně je s legálností či nelegálností antiradarů, chybět nebude ani informace o pořizovacích nákladech a rozdělení do cenových skupin.

Radar, laser a GPS

Antiradar neboli radarový detektor není jediným produktem svého druhu, který si můžete nechat instalovat do svého vozu. Tento sortiment zastupují tři charakterově a technologicky odlišné výrobky, s nimiž vás seznámíme trochu blíže. Pod každým z nich si totiž musíte představit trochu jiné zařízení.

Antiradar

Radarový detektor představuje tu nejzákladnější variantu antiradaru. Tento produkt je schopen přijímat vysílané frekvence od radarů Policie České republiky a zavčasu na ně upozorňovat. Antiradar je tedy obecně řečeno obyčejnou přijímačkou.

Používané technologie jsou spojeny s odolností vůči jakémukoliv okolnímu rušení a velice často se takové produkty honosí i odpovídající spolehlivostí. Většina výrobců radarových detektorů uvádí 70% úspěšnost při upozornění na měřený úsek. Jak jste ovšem mohly zaznamenat už v předchozí části, na zařízení, která nevydávají záření, tedy například kamery úsekového měření, je tento typ radaru krátký.

Antiradar s GPS

Tyto modely fungují shodně jako výše popisované radarové přijímače. Jejich nedílnou součástí je však i praktický GPS modul. Nechybí zároveň odpovídající paměť pro uložení bohaté databáze měřených úseků v České republice.

Antiradarem s GPS tak nebudete informováni jen o tom, že vás právě někdo měří, ale budete upozorněni také na to, že se blížíte nebo projíždíte měřeným úsekem. Seznam všech radarů uložených v zařízení je samozřejmě pravidelně aktualizován. Díky přidružené funkci s databází úsekového měření se tak výrazně zvyšuje úspěšnost upozornění na měření.

Antilaser

Antilaser je mnohdy označován jako laserová rušička. Z tohoto názvu je tedy patrné, že na rozdíl od radarového detektoru, který je pouze holým přijímače, antilaser je vlastně i vysílačem. Vysílaný signál slouží k rušení radaru Policie České republiky.

V praxi to znamená, že než zpomalíte a vypnete antilaser, příslušník státní či jiné policie vás se svým zařízením nebude schopen změřit. Laserová rušička se nejčastěji používá proti klasickým měřícím laserovým pistolím, jimiž je vybavena nejenom dopravní policie, ale také ta městská a mnohé další složky. Jedná se však o nezákonnou metodu, protože zde dochází ke znemožnění použití radaru, rozhodně toto zařízení nedoporučujeme ke koupi a nenajdete je ani v našem žebříčku.

Typy měřičů rychlosti

Policie využívá k měření rychlosti několik typů radarů a dalších zařízení, pojďme se proto podívat, jaké metody to jsou a jaká je při setkání s nimi úspěšnost antiradarů.

Typ měřiče Dosah Detekce
Mikrovlnné radary max. 60 m (většinou 35 m) Základní antiradar
Laserové měřiče až 1 000 m Nemá význam
Úsekové měření úsek 200-300 m Antiradar s GPS a databází
Miniúsekovky cca 1 m Antiradar s GPS
Stacionární měření Antiradar s GPS a databází
  • Mikrovlnné radary – Tzv. bradavice umístěné na policejních autech nebo stacionární radary (budky) jsou typem radaru, se kterým se setkáte pravděpodobně nejčastěji. Jejich dosah je maximálně 60 m, většinou ale měří do 35 m. Jsou detekovatelné standardním antiradarem.
  • Laserové měřiče – Bývají přenosné, jejich dosah je až 1 000 m a do vzdálenosti 100 – 400 m jsou schopné vás i vyfotografovat. Antiradarem je lze detekovat, samotné měření je ale otázkou sekundy, po upozornění antiradarem tak stejně nemáte dostatek času přibrzdit.
  • Úsekové měření – Nejde o radar v pravém slova smyslu, úsekové měření probíhá pomocí dvou kamer, které zaznamenají vjezd a výjezd vozidla v daném úseku a následně vypočítají jeho rychlost. Vzhledem k tomu, že prakticky nevydávají záření, jsou velmi obtížně detekovatelné. Úspěšné jsou v tomto směru v podstatě jen antiradary s GPS, které mají daný úsek v databázi.
  • Miniúsekovky – Prakticky stejný systém, jako úsekové měření, pouze měřený úsek mívá cca jeden metr. K odhalení je opět potřeba antiradar s GPS.
  • Stacionární měření – Radar, který se skládá z kamery, jádra a tlakových senzorů, stejně jako úsekovky nevydává záření a standardním antiradarem bez GPS je prakticky nedetekovatelný.

 

Pevný vs. přenosný radar

Radarové detektory se dají dělit také podle způsobu montáže na pevné a přenosné. Obě varianty mají své specifické vlastnosti, pozitiva i negativa.

Provedení Výhody Nevýhody
Pevné + Vyšší spolehlivost měření

+ Nenarušuje vnitřní design vozu

– Složitější montáž

– Vyšší cena

Přenosné + Možnost přepojování mezi více vozy

+ Jednoduchá instalace

+ Nižší cena

– Nižší spolehlivost měření

– Nefungují u vozů s pokoveným sklem

Pevný antiradar

Jak už prozrazuje název této kategorie produktů, jde o radarové detektory pevně zakomponované do vašeho automobilu. Tato zařízení se skládají ze dvou částí. První tvoří anténa, umisťovaná do přední části automobilu. Druhou je pak ovládací jednotka zakomponovaná do interiéru vozidla.

Mezi klady této varianty patří vyšší výkonnost a spolehlivost měření. Díky instalaci do útrob vozu nemusí být takové zařízení v podstatě zpozorovatelné. Možná i díky tomu jsou pevné antiradary často kombinovány s laserovými rušičkami.

Zmínit samozřejmě musíme i zápory této verze. Ty může představovat již zmíněná montáž. Vzhledem k tomu, že jde o pracnější proces, je lepší jej svěřit zkušeným odborníkům. Zároveň musíte počítat s tím, že pevné antiradary budou cenově nákladnější.

Přenosný antiradar

Ano, správně tušíte, že přenosný radarový detektor je založen především na mobilitě. To znamená, že jej můžete bez problému přenášet mezi více vozy, což se hodí majitelům bohatšího vozového parku. Základem všeho je řídicí jednotka s výkonným mikroprocesorem a příslušnou anténou.

Ve prospěch přenosného antiradaru hovoří určitě jednoduchá a velice rychlá instalace, která je téměř nulová. Tento produkt stačí jen připevnit k některé z částí interiéru. Za přenositelnost si ani zbytečně nepřiplatíte. Takže výrobky jsou oproti pevným antiradarům levnější.

Nízká cena je však vykoupena trochu zhoršenou kvalitou přijímaného signálu od policejního radaru. Tím samozřejmě klesá úspěšnost při upozorňování. Na přijímaný signál bude mít negativní vliv také pokovené čelní sklo, není proto pro používání přenosného antiradaru zrovna nejlepší volbou.

Příslušenství

V závislosti na tom, zda se rozhodnete pro pevný nebo přenosný antiradar, máte možnost dokoupit si i řadu praktického příslušenství. V níže uvedených bodech vás seznámíme s nejčastějšími doplňky, které vám mohou přijít vhod.

  • Držák s přísavkami – Prvek vhodný pro přenosné antiradary. Vybírat si můžete mezi horizontálními a vertikálními verzemi.
  • Kabel do zapalovače – Dodatečně lze dokoupit také napájení pro radarový detektor. K tomu vám poslouží klasická automobilová zásuvka.
  • Zapalovací rozdvojka – Pokud se nechcete připravit o možnost napojení dalšího zařízení do automobilové zásuvky, zakupte si speciální rozdvojku. Do ní připojíte radar a stále vám zbude jeden volný konektor.
  • Dálkové ovládání –  Umožňuje zapnout a vypnout antiradar prostřednictvím dálkového ovladače.
  • Pouzdro – Především přenosné radarové detektory jsou vybaveny praktickým pouzdrem, které vám přijde vhod při přesouvání antiradaru mezi vícero auty.

Legálnost

Každému čtenáři tohoto článku jistě problikla hlavou myšlenka, zda je antiradar a antilaser vůbec legální záležitostí? Na takovou otázku však neexistuje zcela jednoznačná odpověď.

Pokud se budeme bavit o antiradaru, tedy zařízení, které funguje jen pro přijímání signálu od radaru PČR, není žádný zákon zakazující toto zařízení. Nelegální je pouze bránit a znemožňovat policii takové měření provádět. Pasivní přijímače jsou proto zcela legální, to se ovšem nedá říci o antilaserech. Vzhledem k tomu, že antilaser kromě detekce také vysílá a ruší signál policejních radarů, v jeho případě jde o nelegální rušičku. Platnost této silniční novely je už od roku 2011.

Je nutné podotknout, že tento systém platí na území ČR, v zahraničí ale platit nemusí. Pasivní antiradary jsou zakázané například hned v sousedním Slovensku. Před cestou do zahraničí proto doporučujeme zkontrolovat příslušnou legislativu.

Cena

Radarové detektory jsou poměrně omezeným sortimentem. I přesto však můžete narazit na řadu různých výrobců. Jak už to bývá zvykem, některé produkty jsou kvalitní a jiné zase méně. Vzhledem k tomu, že většina řidičů bude vyžadovat maximální spolehlivost antiradaru, je třeba vsadit na ty správné značky. Mezi ně patří určitě Beltronics, Genevo, Stinger, Valentine, Antilaser, Protector a TSS.

Protože se jedná o poměrně drahé zařízení, možná budete chtít zapracovat také na dostatečném zabezpečení auta. Právě pro tyto případy jsme vytvořili srovnání autoalarmů, které najdete na samostatné stránce.

Cena do 5 000 Kč

V tomto případě se vám dostane levnějších antiradarů čili klasických radarových detektorů. Vybírat si budete z odlišně velkých přístrojů, které dokonce díky barevným variantám můžete sladit s interiérem svého vozu.

Cena od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Propracovanější antiradary s vyšší přesností. Jejich součástí jsou mohou být i praktické GPS moduly. Ty vás budou zvukovým či optickým signálem informovat o tom, že se blíží úsekové měření rychlosti.

Cena od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Za příplatek získáte kromě přenosných radarových detektorů také ty pevné, které jsou zakomponovány do útrob vozidla. Nechybí ani výběr z antilaserů. Objevovat se začínají profesionální a zákazníky ověřené značky.

Cena nad 20 000 Kč

Ti nejnáročnější zákazníci si jistě mile rádi připlatí, a to především za naprostou kvalitu a špičku v oblasti radarové detekce. Nejčastěji jde o pevné antiradary, které ve vozidle téměř neobjevíte, včetně systému ochrany proti laserovým zaměřovačům. Nejdražší antiradary mohou stát i více než 100 000 Kč.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 78 hlasů