Menu

3 TOP vlasové produkty, které by neměly chybět v žádné koupelně

3 TOP vlasové produkty, které by neměly chybět v žádné koupelně

Pečujících produktů na vlasy dnes existuje opravdu tolik, že není jednoduché vybrat tři základní. Určitě se ale neobejdete bez šamponu, který je vhodný pro vaše vlasy. A v každém profesionálním kadeřnictví vám doporučí i pravidelné používání kondicionéru a občasnou aplikaci vlasové masky. Balzámy, bezoplachové spreje a další přípravky jsou určitě příjemným bonusem, ale tentokrát se opravdu podíváme primárně na zmiňovanou silnou trojku.

Kvalitní šampon podle typu vlasů

Veškerá vlasová péče začíná u správného mytí. Šampon tedy nevybírejte jen s ohledem na vůni nebo design obalu. Zaměřte se především na typ a barvu vlasů, ale i na případné problémy, které potřebujete řešit. A nezapomeňte zkontrolovat ani jeho složení, ve kterém by nemělo být příliš velké množství sulfátů ani parabenů. Zato jsou žádoucí aktivní přírodní složky, například aloe vera, heřmánek, panthenol nebo různé rostlinné oleje a proteiny.

Snadno se mastící vlasy potřebují šetrně vyčistit, zatímco suché vlasy je nutné především hydratovat a jemné vlasy si zase říkají o větší objem. Pokud máte problém s lámavostí a roztřepenými konečky, sáhněte po vyživujícím šamponu s dostatkem proteinů. A samostatnou kategorií jsou šampony proti lupům, například Dercos od Vichy, případně produkty s kofeinem nebo zázvorem, které urychlují růst vlasů a působí proti vypadávání. V této kategorii patří k nejoblíbenějším značky Alpecin nebo Plushair.

Kondicionér jako základ hydratace

Jak ale odborníci neustále zdůrazňují, ani ten nejlepší šampon na vaše vlasy nestačí sám. Nerozlučnou dvojici tedy tvoří s kondicionérem, který otevřené a vyčištěné vlasové folikuly zase uzavře, a tak vlasům dodává zdravý lesk a pružnost a usnadňuje rozčesávání. Vždy se tedy používá až po šamponu a pokud není bezoplachový, je potřeba ho následně z vlasů vymýt.

Pokud jse o funkci, převažují kondicionéry hydratační nebo vyživující, ale najdou se i ty, které vlasy primárně chrání a regenerují. Nanášet byste je měli dva až tři centimetry od kořínků, jen u jemných a snadno se mastících vlasů se doporučuje aplikovat kondicionér spíš jen na konečky. A pozor i na záměnu s vlasovým balzámem, který bojuje s konkrétními problémy a není nutné ho používat po každém mytí, stačí třeba třikrát týdně. K největším favoritům patří výrobky Tomas Arsov, Kérastase nebo Olaplex.

Vlasová maska pro extra péči

Pro zdravé vlasy bonus, při problémech s poškozením nutnost, to je maska na vlasy. A právě na stavu vlasů záleží i frekvence jejího používání. Na suché a lámavé vlasy s roztřepenými konečky byste ji měli aplikovat zhruba jednou týdně. Pokud ale chcete jen podpořit odolnost zdravých vlasů, stačí ji nanést jednou až dvakrát měsíčně. Narozdíl od lehkého a jemného kondicionéru poskytuje vysoce koncentrovanou regenerační péči, která proniká hluboko do vlakových vláken.

Pamatujte tedy, že méně znamená více a stačí opravdu malé množství, které vlasy nezatíží, ale naopak vyživí a dodá jim sílu, hebkost a lesk. Velmi oblíbené jsou masky s keratinem, například od značek Wella, Cocochoco nebo Kallos. Nechybí ale ani masky na barvené vlasy nebo speciálně určené pro snadnější rozčesávání, velký výběr najdete třeba v nabídce Loréal.

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.