Menu

4 jarní boty pro všechny příležitosti: Květen přeje balerínám, espadrilkám i teniskám

4 jarní boty pro všechny příležitosti: Květen přeje balerínám, espadrilkám i teniskám
Ilustrace: Arecenze

Na sandály a pantofle to ještě úplně není, ale kotníkové boty už jsou dávno na dně skříně. Nastává tedy čas provětrat znovuobjevené baleríny i espadrilky, které evokuje blížící se léto. A pokud zrovna nemáte náladu na ženskost a eleganci, sáhněte po ležérních plátěných teniskách nebo klasických sneakers ve sportovním stylu.

Baleríny – klasické nebo s volnou patou?

Vrchol jara se neodmyslitelně pojí s balerínami, tedy s obuví, která hledá inspiraci v baletních špičkách i Barbie stylu. Kromě roztomilých dívčích variant, jaké najdeme i u ikonických značek Prada nebo Salvatore Ferragamo, se ale letos nosí i verze s volnou patou. Často mají úzkou špičku a působí velmi žensky, ale zároveň ležérně a mladistvě. Skvěle se tedy kombinují jak s džínami, tak se sukněmi.

Espadrilky v elegantním i ležérním stylu

Léto se nezadržitelně blíží a espadrilky se nám to každoročně snaží nenápadně naznačit. Jinak tomu není ani letos, proto se jižanským vlivům určitě nebraňte a dejte obuvi s jutovou podrážkou šanci. Ze široké nabídky si jistě vyberete, protože kromě elegantních modelů na klínku najdete v sortimentu kamenných prodejen i e-shopů verze s plochou podrážkou, které připomínají tenisky bez zapínání. Mohou být i kožené, ale většina z nich má textilní povrch.

Plátěné tenisky k džínám i maxi sukním

Pokud se vám zrovna nechce být za dámu, nechte lodičky nebo baleríny doma a doplňte dlouhé šaty plátěnými teniskami. Tento kontrastní styl se stále nosí, protože působí svěže, mladistvě a zároveň rebelsky. Nejuniverzálnější jsou určitě nízké bílé tenisky, ale úspěch budete mít i s červenými nebo růžovými. A přestože je proslavila především značka Converse, dnes je najdete také u mnoha jiných výrobců.

Zapomenout ale nesmíme ani na žádané tenisky na platformě a k džínám pak pro změnu doporučujeme kotníkovou variantu plátěných tenisek s nízkou podrážkou, která je vhodná nejen do města, ale i na výlety a procházky. A velmi se osvědčila také na hudebních festivalech, které se nezadržitelně blíží. Kam v nich vyrazíte vy? A jakou zvolíte barvu?

Nepřehlédnutelné sneakers

A pokud si potrpíte na sportovní obuv, vsaďte tentokrát na futuristické sneakersy. Hitem jsou legendární Nike Air Force i Air Max v moderní verzi, ale nikdo neříká, že musíte zůstávat jen u této klasiky. Zkuste klidně i méně známé značky a nebojte se ani výraznějších barev a tvarů. Nosí se třeba i zvířecí potisky nebo květinové motivy.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.