Menu

5 chyb v péči o pleť, které dělá většina nezkušených i zkušených žen

5 chyb v péči o pleť, které dělá většina nezkušených i zkušených žen

Pokud dbáte na kvalitní pečující kosmetiku, ale na vaší pleti se to stále neprojevuje, možná děláte něco špatně. Svěží a zářivé pokožky obličeje totiž dosáhnete jen správným používáním všech přípravků a samozřejmě také tím, jak pleť hydratujete a vyživujete zevnitř. Obzvlášť velký pozor si dejte na těchto 5 chyb, které se nejvíce opakují.

1. Nedostatečná hydratace

Ve 20 letech to možná nevadí, ale s přibývajícím věkemse bez pravidelné dávky hydratace neobejdete. Ideálně si ji dopřávejte nejen večer, ale i ráno. Vytvoříte si tak příjemný rituál, který vás navíc skvěle připraví na celý následující den. A pozor, samotný hydratační krém nestačí. Dobrou službu vám udělají i séra nebo pleťové masky se zvlhčujícím účinkem.

2. Absence SPF

Spousta z nás má krémy a další přípravky s SPF stále spojené jen s opalováním. Minimálně na obličej bychom je ale měli používat denně, a to během celého roku. Pleť totiž vystavujeme slunci neustále a bez kvalitní ochrany proti UV záření se na ní dříve objeví vrásky, pigmentové skvrny a další nedokonalosti. Nehledě na to, že tak z dlouhodobého hlediska ohrožujeme své zdraví a zvyšujeme riziko vážných onemocnění včetně rakoviny. Váš denní krém a make-up by tedy měly mít alespoň SPF 20, ideálně i víc.

3. Mytí obličeje vodou

Samotná voda k umytí obličeje nestačí. A nezáleží přitom, jestli jste nenalíčená nebo na sobě máte make-up. Vždy je potřeba použít i speciální přípravky vhodné pro vaši pleť. Klasické mýdlo tedy také vynechte a místo něj použijte jemný čistící gel a tonikum, případně i micelární vodu, kterou pak smyjete vlažnou vodou. Nejlépe se tedy odličujte ještě před sprchou.

4. Nedostatečné čištění kosmetických štětců

Nemyté kosmetické štětce jsou pro bakterie a plísně doslova rájem. Bez pravidelného čištění to tedy nepůjde. Jak si co nejvíc usnadnit práci a zároveň nedat nečistotám žádnou šanci? Po každém použití otřete štětec alespoň ubrouskem a nebo tamponkem s trochou odličovače.

Alespoň dvakrát měsíčně si pak najděte pár minut na důkladnější mytí. Použít k tomu můžete nejrůznější přípravky od čistícího gelu přes šampon až po šetrný prostředek na mytí nádobí, který přidáte do umyvadla s vodou. Důležité je nechat štětce v roztoku chvíli namočené a jejich štětinky lehce promnout, aby na nich opravdu nic nezůstalo. Naopak rukojeti se snažte namáčet co nejméně, vlhkost jim příliš nesvědčí.

5. Špatná životospráva

Na pleti se do značné míry projeví i váš životní styl celkově. Je tedy potřeba jí dodávat hydrataci správným pitným režimem a myslet také na živiny, které získá jen z pestré čerstvé stravy bohaté na zeleninu a ovoce. Kromě toho jí prospěje i kvalitní spánek a pohyb na čerstvém vzduchu. A pokud by ani to nezabralo, zkuste zařadit i vhodné doplňky stravy. Proti známkám stárnutí skvěle funguje kolagen a životabudičem pro unavenou pleť je zase vitamín C.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.