Menu

5 nejstylovějších svítidel do luxusního obýváku podle naší redakce

5 nejstylovějších svítidel do luxusního obýváku podle naší redakce

Málokterý interiérový doplněk dokáže proměnit prostor tak jako právě svítidlo. Ve dne je vkusnou dekorací, večer má i praktickou funkci a pomůže dotvořit celkovou atmosféru. Tentokrát se zaměříme na obývací pokoj, ve kterém vyniknou jak moderní závěsná svítidla a lustry, tak elegantní stojanové lampy. A nechybí ani tip na designovou žárovku, která interiér oživí sama o sobě a krásně doplní i jednoduchá svítidla.

Vkusné, ale nepřehlédnutelné závěsné lampy

Pokud hledáte centrální osvětlení do moderního obývacího pokoje, jistě vás zaujme závěsný lustr Oracle Slim D70.  Najdete ho v nabídce italské značky Ideal Lux a jak už napovídá název, jeho poznávacím znamením jsou štíhlé linie ve spojení s kovem a matnou černou barvou. Působí tedy minimalisticky, ale zároveň dokáže osvětlit i poměrně velkou místnost, protože má základnu o rozměrech 23 x 6,5 cm a rám o celkovém průměru 70,5 cm. Cena je vyšší, ale odpovídá vysoké kvalitě a preciznímu provedení.

Do klasických, ale i moderních nebo naopak retro interiérů se hodí designová závěsná lampa Alton od značky Nordlux, a to díky své variabilitě a elegantnímu kouřovému sklu. Má průměr 23 cm, a tak vynikne i v menších místnostech. Neztratí se ale ani ve větším obývacím pokoji nebo hale, kam ji můžete umístit rovnou vícekrát. Nejlépe se kombinuje se světlým dřevem a černými detaily a přestože se její stínidlo vyrábí ručně, dá se sehnat za skvělou cenu.

Stojanové lampy jako efektní a funkční doplněk

Mezi nejstylovější svítidla, jaké dnes na trhu najdete, určitě patří také stojanové lampy. Odjakživa byly součástí pracoven a kanceláří, ale v poslední době se přesouvají i do obývacích pokojů, kde mají své místo u křesla nebo sedačky. Jednou z nich je například stojanové svítidlo Asir AS0467, které upoutá na první pohled a navíc ho seženete za skvělou cenu.

Díky čistým liniím a neutrálním barvám bude tato lampa ladit s většinou stylů. Tvoří ji geometricky tvarovaný dřevěný podstavec a látkový klobouk o rozměrech 24 x 45 cm, vše v ořechové barvě. Milovníci jednoduchosti ji tedy zkombinují s bílou, hnědou nebo černou a maximalisté můžou propustit uzdu fantazii a oživit prostor výraznými odstíny, jako je zelená, žlutá nebo růžová. A pozor, překvapivě dobře vypadá i ve spojení s dřevěnými doplňky v jiných odstínech.

 

Rozsviťte svůj obývací pokoj nebo i kteroukoliv jinou místnost. Skvěle k tomu poslouží stojanová LED lampa Asteria od dánského studia Umage. Svým puristickým vzhledem a funkcemi bude vyhovovat i těm nejnáročnějších uživatelům. Světlo totiž vyzařuje nahoru i dolů, podle toho, jak ji nastavíte. Navíc disponuje také funkcí stmívaní, abyste mohli intenzitu přizpůsobit každé situaci. Kromě vašeho pohodlí ale myslí i na udržitelnost, která jde ruku v ruce s kvalitními materiály a dlouhou životností.

Mnohdy stačí jen žárovka

Designové ale nemusí být jen samotné svítidlo. Velmi zajímavého efektu dosáhnete například i s touto filamentovou žárovkou. Tu poznáte podle světelného vlákna, na kterém jsou umístěny LED diody. Funguje tedy jako dekorativní prvek a díky použité technologii navíc patří k nejúspornějším a nejekologičtějším variantám na trhu. Jen nezapomeňte při nákupu zohlednit velikost patice, příkon a další technické parametry, aby žárovka do svítidla dobře pasovala a zároveň splňovala všechny vaše požadavky.

.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.