Menu

5 tipů na odstranění vrásek přirozenou cestou: Botox je jed, existují alternativy

5 tipů na odstranění vrásek přirozenou cestou: Botox je jed, existují alternativy
Ilustrace: Arecenze

O bezpečnosti botoxu z krátkodobého i dlouhodobého hlediska se stále spekuluje. Jisté ale je, že jde o toxických látku (jed), kterou produkuje bakterie clostridium botulinum, a to samo o sobě nezní zrovna nejlépe. Dnes navíc existuje spousta šetrnějších alternativ s podobnými účinky. Jak tedy na odstranění vrásek i bez drahých, nepříjemných a potenciálně škodlivých injekcí? Zde je 5 metod, které fungují.

1. Pleťové krémy

Pleťové krémy, séra, masky nebo oleje sice nedokážou zázraky, ale minimálně s jemnými vráskami a linkami si některé z nich dokážou poradit. Jen je potřeba vybírat produkty s antioxidanty, vitamínem E, omega-3 mastnými kyselinami a dalšími látkami, které jsou pro zralou pleť vhodné, protože stimulují produkci kolagenu přímo uvnitř buněk. Spousta z nich pleť nejen lehce vyhladí, ale také zabraňuje vzniku nových vrásek. Pro udržení hydratace pak doporučujeme přípravky s kyselinou hyaluronovou.

2. Chemický peeling

Pokud chcete vyzkoušet proceduru s výraznějším efektem, zaměřte se na kosmetické salony, které nabízejí chemický peeling. Známější je sice jako účinná metoda při boji s akné, ale zároveň pleť zbavuje i jemných vrásek nebo jizviček. A to mnohem šetrněji než botulotoxinové injekce. Výsledky jsou vidět už do 24 hodin a vydrží i několik měsíců. Jen počítejte s tím, že v den ošetření by měla pleť odpočívat. Naplánujte si tedy proceduru na den, kdy nebudete muset mít make-up.

3. Užívání vitamínů a minerálů

Pečovat o pleť jen zvenku nestačí, dobře vyživovat ji musíte i zevnitř. Kromě kvalitních čerstvých potravin tedy nezapomínejte ani na doplňky stravy. Proti vráskám se obzvlášť osvědčil kolagen, který zralá pleť přestává produkovat. Naštěstí je dnes dostupný v tabletách nebo prášku a může mít i veganskou formu. Jako podpůrné prostředky pro zvýšení jeho tvorby skvěle fungují vitamíny C a E.

4. Face yoga a masáže obličeje

Velkým trendem je v posledních letech obličejová jóga, která slibuje vypnutí a rozjasnění pleti i bez drahých krémů a procedur. Zato vyžaduje pravidelnost a disciplínu a její výsledky se dostaví až po několika týdnech. Pracuje totiž s posilováním a protahováním hlubokých svalů, které potřebují svůj čas.

Dále můžete do své kosmetické rutiny zapojit i masážní prostředky. Konkrétně máme na mysli face roller nebo kámen guasha, které uvolňují svaly, podporují cirkulaci krve i činnost lymfy. Masážní váleček je vhodný pro každý typ pleti a dobře se s ním aplikují séra, u guashy buďte opatrnější. Její výhodou je ale to, že se dá použít na celé tělo.

5. Masážní přístroje pro domácí použití

Tyto pomocníci většinou fungují na principu sonického kartáče nebo ultrazvukové špachtle. V prvním případě pokožku obličeje nejen masírují a uvolňují, ale také čistí. Druhou skupinou jsou peelingové přístroje, které pleť navíc zbavují odumřelých buněk, intenzivně vyživují a hloubkově hydratují. I tentokrát bude ale efekt viditelný jen při pravidelném používání a navíc počítejte s vyšší investicí než u rollerů.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.