Menu

Konečně levný elektromobil? Škoda Epiq je estetický malý crossover roku 2025

Konečně levný elektromobil? Škoda Epiq je estetický malý crossover roku 2025
Zdroj: Škoda Auto, Ilustrace: Arecenze

V příštích letech plánuje Škoda Auto uvést na trh hned šest nových elektrických vozů. Jedním z nich je i malý městský crossover Škoda Epiq, který má posunout hranice dostupné elektromobility na zhruba 630 tisíc korun. K dostání by měl být v průběhu roku 2025 a podle designové studie nabídne dostatek místa až pro pět osob a zavazadlový prostor o objemu 450 litrů.

Funkčně i vzhledově přitom vůz vychází z nového stylu automobilky s názvem Modern Solid, který klade důraz na moderní technologie a funkční prvky, ale zároveň respektuje dlouholeté tradice a autenticitu značky.

„Připravovaná Škoda Epiq nabídne za velmi atraktivní cenu výjimečnou hodnotu a prostorný interiér v kompaktní karoserii. Nasloucháme našim zákazníkům a proto rozšiřujeme portfolio čistě elektrických vozů do segmentu malých automobilů,” říká Klaus Zellmer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto.

Technická vyspělost a funkční detaily

Kromě nízké ceny láká nová Škoda Epiq i na dojezd až 400 km na jedno nabití a nový designový jazyk Modern Solid, který charakterizují například kvalitní LED svítidla inspirovaná kubismem nebo výrazný přední nárazník v populárním mohutnému provedení. A nechybí ani aerodynamicky tvarované kola, která do celku dokonale zapadají.

Elektromobil měří na délku jen 4,1 metru, přesto se do interiéru vejde až pět osob i spousta funkčních prvků, jako je schránka s bezdrátovým nabíjením pro mobilní telefony, háčky na tašky nebo odkládací prostor pod podlahou. Důraz je přitom kladen na praktické a udržitelné materiály. A šetrnost k životnímu prostředí zde získává ještě další rozměr, protože Škoda Epiq má díky obousměrnému nabíjení fungovat i jako úložiště elektrické energie. V případě potřeby tak může nabíjet domácí spotřebiče nebo jiná elektrická zařízení.

„Nový designový jazyk Modern Solid harmonicky kombinuje chytré funkce a praktičnost s atraktivním vzhledem a naším přístupem k udržitelnosti, doplňuje Oliver Stefani, šéfdesignér Škoda Auto.

Epický název pro přelomový model?

Škoda Auto si od tohoto městského crossoveru slibuje překonání důležitého milníku na poli elektromobility. Na základě toho tedy vznikl i název Epiq, který má pozitivní vyznění a ve starořečtině se pojí s eposy, příběhy nebo básněmi. Navíc odpovídá aktuálnímu značení automobily, kdy počáteční písmeno E charakterizuje elektrický model a Q na konci pro změnu řadí vůz do kategorie SUV.

Nechme se tedy překvapit, jaký příběh nakonec bude Škoda Epiq vyprávět. Do té doby se určitě dočkáme ještě dalších novinek, protože společnost Škoda Auto plánuje aktuálně do elektromobility investovat až 5,6 miliard eur. Jako první by se mělo představit kompaktní SUV Škoda Eroq, a to už v průběhu letošního podzimu.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.