Menu

Květen 2024 si říká o romantické šaty: Jaké jsou nejžádanější modely v mini, midi i maxi délce?

Květen 2024 si říká o romantické šaty: Jaké jsou nejžádanější modely v mini, midi i maxi délce?
Ilustrace: Arecenze

Jsou dny, kdy zkrátka nevíte, co na sebe. Během jarních a letních měsíců ale tento problém snadno vyřeší romantické šaty různých typů. A zdaleka nemáme na mysli jen květinový vzor nebo krajku ve spojení s růžovou. Trendem jsou i barokní motivy nebo žabičkování a balónové rukávy a stále se nosí také madeirová výšivka, která vás překvapí vzdušností a praktičností.

Klasika v podobě květin

Bez květinových vzorů si většina z nás neumí jarní sezónu představit. Není divu, působí jemně a žensky a navíc dokonale odrážejí přírodní krásy tohoto období. Letos se nosí velké motivy rostlin i drobné květy v zelené, růžové a červené. Už víte, po jaké barvě sáhnete?

Velkým hitem jsou ale také modely ve světlých neutrálních tónech, které dokazují, že tento typ šatů je vhodný i pro minimalistky. Navíc se snadno kombinují, a tak si je můžete vzít i na prodloužený víkend nebo na dovolenou.

Barokní bílo-modrá

Klasickým květinám v posledních několika sezónách konkuruje modrý barokní vzor na bílém podkladu, který si zamilujete na šatech všech střihů. Nejlépe ale vypadá na volnějších kouscích v midi nebo maxi délce, případně na nejrůznějších košilových šatech. Stačí je už jen doladit bílými nebo zlatými šperky a stylový outfit do práce i na dovolenou je na světě.

Jednobarevné šaty s krajkou nebo madeirou

Pokud si nepotrpíte na potisky a vzory, oblečte jednobarevné šaty, kterým romantický nádech dodává struktura materiálu. Nejčastěji se jedná o krajku, madeiru nebo například krep, tedy velmi praktické úpravy, díky kterým se šaty většinou nemusí žehlit a není na nich vidět každá nedokonalost. V bavlněném provedení máte navíc jistotu pohodlí po celý den, přesto se stanete královnu jara, ať už v nich vyrazíte kamkoliv.

Stále populárnějším spojením se stávají také žabičkované topy s balónovými rukávy a případně i volány, které rozhodně můžeme považovat za romantické. Některé jsou již součástí šatů, jiné si můžete koupit samostatně, abyste je snadno zkombinovali s dlouhou sukní nebo kalhotami. Záleží, jestli chcete vytvořit ryze ženský a elegantní styling nebo si troufnete na kontrasty.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.