Menu

Menstruační kalhotky v roce 2024: Ušetří peníze a jaké je jejich nošení?

Menstruační kalhotky v roce 2024: Ušetří peníze a jaké je jejich nošení?

Pokud se snažíte o udržitelný životní styl, nejspíš vám neunikly pratelné menstruační potřeby. V posledních letech zažívají velký boom především menstruační kalhotky, které v mnoha variantách nabízí čím dál víc značek. Jejich výhodou je nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale i k vaší peněžence. Počáteční investice se vám totiž pravděpodobně vrátí už po pár měsících. Jak se jednotlivé modely liší? A který vám nejlépe sedne?

Bavlna, bambus, merino vlna i funkční materiály

Zpravidla máte na výběr mezi konvenční nebo přírodní bavlnou, merino vlnou, bambusovým viskózou a umělými vlákny, které spousta menstruačních kalhotek navzájem kombinuje. Savá vrstva se často vyrábí z bambusu, který pohlcuje tekutinu lépe než bavlna nebo merino vlna, ze kterých bývá ušitý zbytek kalhotek. Ve vyšších řadách pak narazíte i na organickou bavlnu, kterou si uživatelky chválí hlavně na noc.

Setkáte se ale i s variantami kompletně z bambusové viskózy nebo i ze syntetických funkčních tkanin. Ty jsou zvlášť vhodné na sport a jiné náročnější fyzické aktivity. Zároveň po vyprání rychleji schnou a mnohdy alespoň částečně pocházejí z recyklovaných materiálů.

I takto můžou vypadat menstruační kalhotky.

Jednoduchý až minimalistický design, ale i krajky

Dále můžeme menstruační kalhotky rozdělit podle stylu. Už dávno totiž nejde o nevzhledné a neforemný kousek oblečení. Spoustu z nich navíc zdobí krajky, transparentní prvky nebo jiné detaily. Známé jsou takovým designem třeba české značky SaYu nebo rakouského výrobce Selenacare. Funkční minimalismus je naopak hlavním poznávacím znamením populárních tuzemských Snuggs.

Od cenově dostupných variant po luxusní kousky

Pokud chcete nejprve menstruační kalhotky jen vyzkoušet, budou pro vás ideální levnější značky, například Love Luna či Moio. Případně vyzkoušejte i modely od výrobců punčochového zboží nebo hygienických potřeb, jako je Bellinda, Jessa, Kotex apod. Koupíte je ve většině drogerií i na internetu, a to za ceny v řádu nižších stokorun. Nemůžete od nich ale čekat takový komfort a životnost jako od modelů okolo 1000 korun, které budou navíc i designově zajímavější. V této prémiové kategorii vede už zmiňovaná značka Snuggs, řadí se sem ale i Bodylok a další.

Klasický střih, vyšší pas, nohavičky nebo brazilky?

Záleží jen na vás, jestli dáváte přednost pohodlným nohavičkám, elegantnímu vysokému pasu nebo sexy brazilkám. Nabídkou oblíbené značky se nenechte limitovat a klidně se poohlédněte i jinde. Všechny typy mají svoje zastánkyně i odpůrkyně a můžete je samozřejmě libovolně střídat podle síly menstruace i denní doby.

Obecně platí, že na noc většina žen volí pohodlí a na den si vybírá střih, který nosí běžně. Zároveň při slabší menstruaci stačí brazilky, nebo dokonce i tanga, zatímco jinak se doporučují spíš klasické střihy. Jde ale o velmi individuální záležitost a díky nejnovějším technologiím a funkčním membránám zajistí dostatečnou ochranu každé kvalitní menstruační kalhotky.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.