Menu

Modelka radí! Používají profesionálky depilační vosk, IPL epilátor nebo klasické žiletky?

Modelka radí! Používají profesionálky depilační vosk, IPL epilátor nebo klasické žiletky?
Autorka článku se v minulosti modelingu věnovala. (Ilustrační obrázek)

Dokonale hladkou kůži na nohou, v podpaží nebo v tříslech dnes většina žen považuje za samozřejmost. Metod dámského holení je ale celá spousta, a tak není snadné se v nich vyznat. Inspirovali jsme se tedy přímo u modelek, které na musí dbát na dokonalé odstranění chloupků více než kdokoli jiný. Co se jim osvědčilo s ohledem na cenu, rychlost, dlouhotrvající efekt a celkový komfort?

Depilační vosk a cukrová pasta

Pokud vám nevadí mírná bolest a chcete mít s holením co nejméně práce, můžete pravidelně navštěvovat kosmetický salon, kde vám provedou depilaci voskem nebo cukrovou pastou. Efekt v obou případech vydrží čtyři až šest týdnů. Jen počítejte s cenou v hodnotě několika set korun za oblast lýtek i hýždí. Podpaží a třísla vyjdou levněji, ale zase je na těchto místech metoda bolestivější.

Milovnice přírodní kosmetikx si často vyrábějí cukrovou pastu samy doma. Díky tomu výrazně ušetří a zároveň přesně znají její složení. Základem je 1 hrnek cukru krupice, který smícháte se 4 lžícemi vody a čerstvě vymačkané citronové šťávy. Možností aplikace je hned několik a časem si jistě najdete tu svou. Případně je možné koupit již hotový produkt k domácímu použití.

IPL epilátor

Trendem poslední doby se stal IPL epilátor, kterým odstraníte chloupky až na půl roku, a to přímo z pohodlí domova. Tato moderní metoda funguje na principu intenzivního pulzního světla, odkud pramení i její název. Výsledný efekt se tedy liší podle barvy kůže a chloupků, ale obecně je neúčinnější na světlé pokožce s tmavými chloupky.

Oproti depilaci voskem má navíc IPL výhodu v tom, že použití téměř nebolí a přitom vám zajistí hladkou pokožku až na šest měsíců. V prvních měsících ho ale budete muset používat častěji, proto si před létem vytvořte plán, který budete dodržovat.

Podle profesionálek se před prvním použitém nesmíte zapomenout oholit, ideálně předchozí  den. A během prvních dvou měsíců byste pak měla připstroj zapínat jednou týdně, třetí měsíc každých čtrnáct dní, potom jednou měsíčně a po roce už jen jednou za slibovaných 6 měsíců. IPL epilátor vám tak může sloužit dlouhé roky. Počáteční cena je ale vyšší a pohybuje se v nižších jednotkách tisíc.

Nejmodernější je epilace pomocí laseru nebo IPL

Holicí strojky a jednorázové žiletky

Zapomenutý ale ještě není ani klasika v podobě žiletek, které sice nenabízejí dlouhotrvající efekt, ale zase jsou cenově dostupné a pracuje se s nimi snadno a rychle. Navíc jsou vhodné i na cesty a když si je náhodou zapomenete přibalit, dají se koupit téměř všude. Spousta modelek je tedy vozí s sebou do zahraničí, ale nikdy ne v příručním zavazadle do letadla, kde by žádné podobně ostré předměty neměly být.

Hlavní nevýhodou je určitě krátký účinek, který trvá maximálně tři dny. A často se objevují i alergické reakce na gely na holení a nepříjemné zarůstání chloupků. Za cenu v řádu nižších stokorun ale nemůžete čekat zázraky a část problému vyřešíte kvalitnějším holicím strojkem a pěnou nebo gelem s šetrným přírodním složením.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.