Menu

Nejhorší nářadí Parkside z naší dílny: 3 modely, kterých jsme se rádi zbavili (osobní zkušenost)

Nejhorší nářadí Parkside z naší dílny: 3 modely, kterých jsme se rádi zbavili (osobní zkušenost)
Foto: Lucie Sobotová, ilustrace: Arecenze

V návaznosti na článek “Nejlepší nářadí Parkside z naší dílny: TOP 5 kousků, které používáme při každé rekonstrukci” se s vámi podělím naopak s nejhoršími produkty Parkside podle mých zkušeností. Během sedmi let se vystřídalo v naší domácí dílně více než 30 různých kusů elektrického a aku nářadí Parkside. A toto jsou 3 nejhorší.

Parkside Stolní vrtačka PTBM 400 A1

Klady

 • Nízká cena
 • Tříletá záruka

Zápory

 • Nepřesné vrtání - vůle ve sklíčidlu i sklápěcím pístu
 • Nedostatečný výkon
 • Nepoužitelné laserové zaměřování
 • Chybí plynulá regulace otáček
 • Vyšší hlučnost (vibrace)
 • Stůl se nedá zaaretovat

Stolní vrtačka PTBM 400 A1 byla vyloženě zklamáním, a proto jsme ji moc nepoužívali. Nízká kvalita zpracování se projevila v nepřesném vrtání, nízkém výkonu a nekomfortní obsluze. Celá recenze je k dispozici zde. Jako alternativu mohu doporučit stolní vrtačku Bosch PBD 40, která má skvělé uživatelské hodnocení. Stojí ovšem třikrát tolik.

2 300 Kč Orientační cena

Parkside Stolní bruska PNTS 250 C2

Klady

 • Nízká cena
 • Funkční broušení na sucho
 • 3 letá záruka

Zápory

 • Silně vibrující kotouč na mokré broušení, bruska je proto na mokré broušení prakticky nepoužitelná
 • Velmi hlučný provoz
 • Tuhý spínač

Stolní bruska PNTS 250 C2 byl další z nepovedených modelů, se kterým mám zkušenost. Kotouč na suché broušení silně vibroval, což jej činilo nepoužitelným. Celou recenzi si můžete přečíst zde. Brusku jsme v záruce reklamovali. Lidl poslal obratem nový kus, bohužel se stejnou konstrukční závadou. Pokud chcete funkční alternativu, doporučuji koupit zvlášť brusku na suché (např. Bosch GBG 35-15 Professional) a zvlášť na mokré broušení (např. Scheppach Tiger 7000s).

1 200 Kč Orientační cena

Parkside Aku sponkovačka PAT 20-Li A1

Klady

 • Nízká cena
 • Aku provedení
 • 3letá záruka

Zápory

 • Nedostatečný výkon - nedostřeluje hřebíky
 • Hřebíky se velmi často zasekávají
Aku sponkovačka PAT 20-Li A1 se v naší dílně sotva ohřála. Po instalaci jednoho palubkového obložení jsme se jí raději zbavili. Důvodem bylo časté zasekávání hřebíků a jejich nedostřelování. Kvůli tomu byla v praxi byla prakticky nepoužitelná. Pokud máte kompresor, mohu doporučit jako funkční alternativu za přijatelnou cenu pneumatický model Makita AF506 s vysokým uživatelským hodnocením.
1 200 Kč Orientační cena

 

Všechny zkušenosti nejsou špatné

Příklepová aku vrtačka Parkside PSBSA 18-Li B2 byla vlastně první aku vrtačkou, kterou jsme měli v dílně. Sloužila nám spolehlivě téměř 5 let, a to jsme ji měli z druhé ruky. Zkušenost s několika dalšími produkty nás ale vedla k přechodu na nářadí Makita.

Tím ale rozhodně netvrdím, že všechno nářadí Parkside, co jsme měli po aku vrtačce PSBSA 18-Li B2, bylo špatné. S některými kusy jsme dodnes velmi spokojení a používáme je prakticky při každé rekonstrukci (viz předchozí článek). Nicméně, pro náročnější a přesnější úkony se nám osvědčilo profesionální nářadí.

Související články

Nejlepší nářadí Parkside z naší dílny: TOP 5 kousků, které používáme při každé rekonstrukci (osobní zkušenost)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

u brusky na mokré broušení byl dotažen brusný kotouč?…nebyl,.. že?

R.Holik

Dobrý den,

bohužel se jedná o složitější konstrukční problém, který nelze tak snadno vyřešit. Možná nevyvážený kotouč, nebo vadné uložení hřídele – neměla jsem potřebu zjišťovat a řešila reklamací. Lidl bez problémů zaslal nový kusu, ovšem se stejnou závadou.

Doporučuji si přečíst uživatelské recenze na Heurece, které dokládají, že silně vibrující kotouč na mokré broušení je častou závadou. Bruska zde má hodnocení 79% a každý pátý z recenzentů ji nedoporučuje.

S pozdravem

Sobotová

Lucie Sobotová, redaktor

Pokud si někdo neumí orovnat kotouč ať brousí brouskem na kosu!
A srovnávat aku hřebíkovačku s pneumatickou, to nemyslíte vážně!?

Miloš Petrlák

Dobrý den,

pokud je závada v křivě uložené hřídeli, nebo extrémně nevyvážený kotouč, tak rovnání kotouče nepomůže – viz 1. článek o této brusce, kde jsem zmiňovala neúspěšný pokus o srovnání kotouče orovnávacím kamenem.

V čem byl skutečně problém není rozhodující – produkt byl nefunkční, a proto následovala reklamace. Nový kus měl bohužel stejnou závadu.

Cílem nebylo porovnání aku vs. pneu, ale nabídnutí cenově dostupné alternativy (pochopitelně pro majitele kompresoru) k ne úplně funkční levné aku hřebíkovačce. Kvalitní aku hřebíkovačka od renomovaných výrobců (Dewalt, Milwaukee…) totiž není úplně levnou záležitostí.

S přáním hezkého dne

Sobotová

Lucie Sobotová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.