Menu

Řasenky z drogerie v redakčním testu 2024: Srovnání levnějších a dražších značek

Řasenky z drogerie v redakčním testu 2024: Srovnání levnějších a dražších značek
Foto: Dana Halušková, Ilustrace: Arecenze

Denně se při nejrůznějším testování přesvědčujeme, že nejdražší produkty nemusí být automaticky nejlepší a naopak. Zajímalo nás tedy, jak si vedou řasenky z drogerie. Mohou se vůbec produkty do sto korun vyrovnat řasenkám za dvojnásobnou, či dokonce trojnásobnou cenu? Výsledek vás možná překvapí.

Konkrétně jsme vybrali tři řasenky, které patří v DM drogerii mezi nejprodávanější produkty. Jde o Sky High od značky Maybelline a dvě výrazně levnější varianty, které mají i přesto velmi dobré recenze. Jsou to Miss Sporty Studio Lash Volumythic a Essence I Love Exreme Volume. Jak uspěly v tvrdé konkurenci? Která řasenka dopadla nejlépe a která naopak nejhůře? Čtěte dále a všechno se dozvíte.

1. Maybelline Sky High

Klady

 • výrazné prodloužení
 • snadné nanášení
 • dlouhá výdrž
 • designový obal

Zápory

 • cena

Řasenka Sky High potvrdila svoji skvělou pověst. I na poměrně krátkých světlých řasách krásně vynikne a už v jedné vrstvě jim dodá intenzivní barvu a především výrazné prodloužení a natočení. Přesto řasy zůstanou krásně oddělené a slepování nehrozí ani po nanesení dvou vrstev. A potěšíme i milovnice krásných a elegantních obalů podle posledních trendů. Designový obal Sky High má totiž jemnou starorůžovou barvu a zdobí ho efektní 3D nápis.

Nemáme tedy téměř co vytknout. Snad jen to, že na začátku může na kartáčku zůstávat nepatrně větší množství produktu, ale ani tak nedochází ke žmolkování. Navíc je vhodná i pro citlivé oči a nositelky kontaktních čoček, mezi které patřím. Pokud tedy hledáte kvalitní prodlužující řasenku ve střední cenové kategorii, tady jste na správné adrese.

250 Kč Orientační cena

2. Miss Sporty Studio Lash Volumythic

Klady

 • jednoduchá aplikace
 • dlouhá výdrž
 • šetrné složení
 • nízká cena

Zápory

 • méně výrazný efekt
 • vzhled obalu

V porovnání s designovým provedením Sky High působí žluto-modrý obal poněkud nevkusně, ale to ještě nemusí nic vypovídat o kvalitě řasenky. Jen zkrátka nezapře svoji teenage cílovou skupinu. V první řadě jde ale samozřejmě o funkčnost a v té Studio Lash Volumythic obstála velmi dobře. Vyhovovat bude uživatelkám, které preferují silikonový kartáček. Pro ještě snadnější nanášení a lepší oddělení řas je navíc speciálně zakřivený.

Výsledek působí přirozeně, a na den tedy stačí jedna vrstva, ale na večer doporučujeme dvě pro výraznější efekt. Hlavně zpočátku si ale dejte pozor, aby se řasenka nerozmazávala. Jinak ji hodnotíme velmi kladně, i proto, že dlouho vydrží a má šetrné složení, které vyhovuje i mým citlivým očím s kontaktními čočkami.

90 Kč Orientační cena

3. Essence I Love Extreme Volume

Klady

 • výrazné zhuštění
 • snadná aplikace
 • skvělá cena

Zápory

 • krátká výdrž

Nejlevnější ze všech zmiňovaných řasenek je Essence I Love Extreme Volume od značky Essence, která tedy nemá v porovnání kvality a ceny konkurenci. Jedná se primárně o objemovou řasenku, která už v první vrstvě vytvoří dramatický pohled. Nevydrží ale pochopitelně tak dlouho a po několika hodinách má tendenci se mírně obtiskávat, zvlášť v teple nebo při fyzicky náročnějších aktivitách.

Některé uživatelky si stěžují i na žmolky, ale s tím jsem já osobně problém neměla. V každém případě si ji určitě oblíbíte pro snadnou aplikaci a dostatečné zhuštění a prodloužení. Nositelkám kontaktních čoček ji ale raději nedoporučujeme stejně jako majitelkám citlivých očí, protože při opadávání a drolení může způsobit podráždění.

70 Kč Orientační cena

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.