kehidupan seseorang disebut sebut berasal dari suatu pelajaran yang dapat kita dapatkan melalui program permainan yang disediakan oleh agen sbobet terpercaya dimana kamu bisa menikmati semua permainan yang ada tanpa ragu kekalahan menimpamu sedikitpun

mari semua bermain permainan yang dapat kita mainkan dengan memainkan berbagai macam permainan dengan agen togel apapun yang kamu mau dan impikan semua akan menjadi kenyataan yang dapat menjadikan kamu seorang sultan yang memiliki banyak uang untuk bermain

Sušičky prádla s tepelným čerpadlem

Sušiček na prádlo je více typů. Před nákupem se lze rozhodnout zpravidla mezi sušičkou ventilační a sušičkou kondenzační. A právě kondenzační sušičky přináší další dilema k rozlousknutí. Existují kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem. Tyto přístroje fungují na principu nižší teploty, tudíž slibují větší šetrnost k sušenému prádlu. Oproti tomu jsou sušičky s tepelným čerpadlem zatíženy vyšší cenou.

Původní záměr při vývoji sušiček s tepelným čerpadlem byl najít efektivní řešení pro velké provozy prádelen, své uplatnění měly najít například v nemocnicích. Přesto zdomácněli v mnoha běžných domácnostech. Proč? Přes vyšší pořizovací náklady jsou stále oblíbenější. Nabízí vyšší efektivitu sušení a také optimální spotřebu elektrické energie. Oproti klasickým kondenzačním sušičkám jsou výkonnější a ještě úspornější. Vyšší náklady na jejich pořízení se vám při jejich plném využití brzy vrátí.

Oproti klasickým kondenzačním sušičkám fungují ty s tepelným čerpadlem trochu jinak. Cyklus tepelného čerpadla tvoří odpařování, stlačování, kondenzace chladiva. Chladivo v tomto případě tvoří voda. Z bubnu sušičky vychází horká pára, kterou voda ochlazuje. Vlivem ochlazování dochází ke zkapalnění vlhkosti ve vzduchu a prádle, jinými slovy ke kondenzaci. Tato kapalina je potom odváděna do kondenzační nádoby, či přímo do odpadu, pokud je sušička připojená na odpad.

V případě sušičky s tepelným čerpadlem navíc kompresor nasává páru, kterou nasaje a následně ji ohřívá. Využitím čerpadla, které napomáhá zvyšování přirozených vlastností vody dochází k úspoře energie. K práci sušičky jsou potřeba nižší teploty a tím se dostáváme k ochraně textilií a přesto k vysoce efektivnímu sušení vloženého prádla.

Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem nevypouští tolik tepla a vlhkosti do okolí. Kvůli konstrukční složitosti ji pořídíte s vyššími náklady. Vyšší cena má však dobrou návratnost v úspoře elektrické energie oproti klasické kondenzační sušičce. Příkon sušiček s tepelným čerpadlem se může dostat pod 1000W což je oproti 2250W běžným u kondenzačních sušiček bez tepelného čerpadla výrazný rozdíl. Spotřeba se pohybuje pod 2,5kWh. Tím odpovídá energetické třídě A, což je u sušičky velmi dobré. Bohužel se kvůli čerpadlu vyznačuje také o něco vyšší hlučností, než klasické kondenzační sušičky. Lepší je takový přístroj umístit do stavebně oddělené sušárny.

Nejlepší sušičky prádla dle srovnávacího testu

1. místo
Vítěz testu 2019
2. místo 3. místo 4. místo 5. místo 6. místo 7. místo 8. místo 9. místo 10. místo
LG RC82EU2AV4W LG RC81U2AV2W Siemens WT47W590CS Bosch WTW85590BY LG RC91U2AV3W Siemens WT47U690CS Beko DH 8534 RX Beko DPY 8506 GXB1 Bosch WTW 87467CS Beko DE 8635 RX0

Hodnocení:
93,6 %

Orientační cena:
16 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
91,2 %

Orientační cena:
19 500 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
90,6 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,8 %

Orientační cena:
20 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
88,1 %

Orientační cena:
13 600 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,0 %

Orientační cena:
18 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
86,8 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Sušičky prádla s tepelným čerpadlem
Průměrné hodnocení 4.3 z 26 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Sušičky s horním plněním Jak správně sušit prádlo v sušičce Co můžete a nemůžete sušit Set pračky se sušičkou Sušení prádla v sušičce Poruchy sušičky prádla Jak na voňavé prádlo ze sušičky Prádlo ze sušičky nevoní? Poradíme! Sušičky prádla v akci – kde je najít? Filtry do sušičky – kde koupit Druhy a typy sušiček prádla
Symboly na prádle – co patří do sušičky a jak to prát? Srážení prádla v sušičce Příslušenství k sušičkám prádla Základní údržba sušičky prádla Rozměry sušiček prádla Tipy a rady na sušení prádla v sušičce Spotřeba vody sušiček prádla Jak funguje sušička prádla Kondenzační nebo ventilační sušičku prádla? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť?