Menu

Tip na Vánoční dárek 2023: Herní konzole PS5 je teď nejlevnější v historii

Tip na Vánoční dárek 2023: Herní konzole PS5 je teď nejlevnější v historii

Herní konzole PlayStation patří mezi to nejlepší, co může uživatelům herní svět mimo stolní počítač nabídnout. První konzole PS1 spatřila světlo světa v roce 1994 v Japonsku a od té doby popularita této značky strmě roste. V rámci probíhajícího Black Friday je možné zakoupit herní konzoli Playstation 5 o 3 200 Kč levněji, a to už se vyplatí! Nenechte nákup vánočních dárků na poslední chvíli a využijte mimořádné slevy, která se už nemusí opakovat.

Očekávaný upgrade po PS4

Herní konzole PS4 slavila za poslední několik let enormní úspěch, i z tohoto důvodu se řada příznivců nemohla dočkat příchodu nastávající řady, na které vývojáři pracovali několik let. Konzole PS5 svůj potenciál nejenom naplnila, do jisté míry ho svými parametry i předčila. Pojďme si společně představit PS5 s jeho moderním designem, našlapaným hardwarem a hrami, díky kterým se nebudete moci odtrhnout od obrazovky.

Hardware – to nejlepší, co může Playstation nabídnout

Pokud bychom měli na novém modelu herní konzole něco vypíchnout, bezesporu by se jednalo o jeho hardware, který nabízí osmijádrový procesor AMD Zen 2 a GPU založené na grafice AMD RDNA 2 spolu s 16 GB GDDR6 RAM. Díky tomu budou herní vizuály, grafika i výkon lepší než kdykoliv předtím. Pro PS5 není problém rozlišení 4K/120fps a 8K/60fps. Nová verze Playstation 5 má nově zabudovaný SSD disk, díky kterému se výrazně zkrátit čas potřebný pro spuštění her. Jedinou nevýhodu, která na herní konzoly vrhá horší stín je nízká kapacita disku pouhých 825 GB, kterou netrvá příliš dlouho zaplnit hlavně díky velikosti dnešních her, které mohou při lepší kvalitě zabrat z paměti klidně 50 GB.

Design, který zaujme na první pohled

V porovnání s největším konkurentem XBOX série X nebo starší verzí Playstation 4, Sony přistupoval k novému designu odlišně a možná díky tomu dnes nová verze herní konzole má z hlediska designu co nabídnout. Někteří kritici mohou namítat, že je nová verze zbytečně velká, za to ale vypadá luxusně. Bílo-černé křivky, modré podsvícení nebo důmyslně vymyšlená ventilace. Zdá se, že SONY zkrátka nešetřilo žádnými zdroji, aby dalo vzniknout herní konzoli nové generace.

Ovladač, díky kterému máte herní pole doslova na dosah

Ani v případě ovladače společnost Sony rozhodně nešlápla vedle s kreativním přístupem DualSenseOvladač PlayStation 5 je přeci jenom objemnější, přední část je vyrobena z kvalitního plastu, zatímco ta zadní má texturovaný úchop, který je doplněn o typická tlačítka Playstationu.

Ovladač se ale dočkal hned několika vychytávek v podobě haptické odezvy ovladače, spouštěče s dynamickým odporem nebo integrovaného mikrofonu pro ještě lepší komunikaci s ostatními hráči. Věříme, že díky těmto prvkům se zkrátka nebudete moci odpoutat od hry.

Nikdy nekončící zábava díky zpětné kompatibilitě

Pokud se jedná o herní prostředí, jednou z největších výhod nové verze Playstation s dřívější generací je zpětná kompatibilita, díky které je možné hrát hry z Plystation 4 na nové verzi PS5. Tím ale i novace Sony zdaleka nekončí, několik her z předešlé verze bylo aktualizováno, aby mohlo být naplno využito výhod, které nabízí zdokonalená verze hardwaru. Díky tomu si hráči mohou naplno vychutnat nový zážitek z hraní, který nebyl nikdy lepší.

Společně s příchodem Playstation 5 vyšly i hry, které jsou koncipovány exkluzivně pro tuto novou verzi herní konzole. Mezi ty nejznámější patří například Marvel’s Spider-Man: Miles Morales a Demon’s Souls nebo nestárnoucí a tolik očekávaná klasika v podobě God of War: Ragnarok, Gran Turismo 7, Ratchet a Clank: Rift Apart.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.